Informace k zájezdu Korsika - horská turistika

Úvodní stránka zájezdu Korsika - horská turistika (Francie, Korsika, Turistika horská)

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3

Délka denních túr je asi 5-7 hodin čistého času chůze (tedy cca 7-9 hodin i s přestávkami), převýšení je v rozmezí 700 m až 1800 m. Nejnáročnější jsou výstupy na Mte d'Oro (2389 m) a Mte Cinto (2706 m) - jsou dlouhé a často na plném slunci. Jsou zde i mírně lezecké partie obtížnosti 1-2 bez jištění. Samotný výstup na vrchol lze vynechat. Po každé těžké túře následuje méně náročný den spojený s koupáním u moře nebo u řeky. Zájezd se jede společně se zájezdem Korsika - pohodová turistika, který je zaměřený na lehčí a kratší výlety a je možné se k němu každý den přidat. Kterýkoliv den si lze udělat volno a věnovat ho koupání v horské říčce nebo v moři. Vzhledem k náročnosti terénu (lehké lezecké partie) doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh. Např. připojištění sportovec u Generali nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, kde bude možné si nechávat nepotřebné věci.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat zde: Předpověď počasí pro Korsiku
Vzhledem ke geografické poloze bývá počasí v létě teplé a suché, takže i v horách může sluníčko pěkně „péct“, ale už jsme na Korsice zažili deštivo a teploty kolem 10 °C až 15 °C. Proto doporučujeme připravit se na oba extrémy. Počítejte s vysokou spotřebou tekutin.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: bageta: 0,8-1,3 €, sýr v obchodě: 2-4 € za 200 g, víno v obchodě: od 2 €, pizza v restauraci: 8-12 €, hlavní jídlo v restauraci: od 10 €, pivo v restauraci: 3-5 €, káva nebo víno v restauraci: od 1,3 €, zmrzlina: 1,5-2 €. V restauracích jsou obecně ceny cca 2,5x vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou cca o 50 % dražší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější. Doporučujeme kapesné 100-250 € na osobu. Celková výše útraty záleží jen na vašich chutích a představách o dovolené. Doporučujeme si vzít k předpokládané útratě navíc finanční rezervu cca 50-100 € na osobu.
Výměna peněz: Pro cestu do Francie budete potřebovat eura, která je možné nakoupit ve všech směnárnách. Peníze v dostatečné výši doporučujeme vyměnit v ČR, na místě jsou koruny obtížně směnitelné. Platební karty přijímají větší obchody a lepší restaurace. V autobusu si můžete za české koruny koupit pivo, kávu, čaj a nealko nápoje.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu
(doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz/ ).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
IGN, Corte Monte Cinto 1 : 25 000
IGN, Porto Calanche de Piana 1 : 25 000
IGN, Monte d´Oro, Monte Rotondo 1 : 25 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe. Pro zájezdy na Korsiku potřebujete mapu Corse. Návod na snadnou instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde - http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad Další velmi podrobné turistické i cyklistické rastrové mapy Korsiky pro aplikaci Locus a další ve fromátu .sqlitedb můžete stáhnou zde: Mapy Korsika
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

Mapka navštívených míst na zájezdu Korsika - pohodová turistika

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Jelikož nikdy není potřeba nosit vaše zavazadla daleko od autobusu, je lepší si sbalit veškeré věci do větší cestovní tašky nebo kufru (je skladnější do busu namísto velkých batohů s popruhy a bederními pásy). Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, tj. 15-20 kg.
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, měna příslušné země (viz. Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartička pojištění léčebných výloh, spolehlivý stan (nejlépe samonosný), spacák, karimatka.
Doporučené vybavení: Teleskopické hole, pláštěnka (i na batoh), batoh (cca 20-30 l), do kterého se vejde vše potřebné ke strávení jednoho dne v přírodě. Potřeby osobní hygieny, ručník, toaletní papír, krém na opalování s UV filtrem, sluneční brýle s UV filtrem. Pravidelně užívané léky, zavírací nůž, čelovka, tužka, zápisník, mapy, GPS, foťák a náhradní baterie, nabíječka na telefon. Ledvinka nebo kapsička na krk na doklady a peníze.
Oblečení: Kvalitní "rozchozené" boty, oblečení do pohody i nepohody. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko. Ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů, plavky (v Portu vstup do bazénu v koupacích šortkách není povolen), čepice, rukavice, sandály (aby si nohy po celodenní túře odpočinuly + na cestu do busu) a pro túru v 5. dni jsou vhodné boty do vody.
Strava: Miska, lžíce či příbor, hrníček na pití, utěrka, mycí prostředky, energeticky vydatné jídlo (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy, paštiky, oplatky, sušené ovoce, šumivé vitamíny atd.), minimálně 1,5 l plastová láhev na vodu.
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum). V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Peter Filakovský - Korsika 2010, David Hainall - Korsika 2011 - deník z cesty + Korsika 2011 - fotky + Monte de Oro, Capu d'Orto a Monte Cinto - článek na idnes.cz, Alena Ilčíková - Deník z červnového zájezdu na Korsiku, Aleš Paděra - Korsika 2016, Anna Stehlíková - Korsika 2016.

 

Korsika - horská turistika

Koně u Lac de Nino

 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy