Provensálská polopenze

Na zájezdech Provence na kole, Provence na kole - druhý dotek a Provence pěšky i na kole nabízíme naši speciální provensálskou polopenzi, přizpůsobenou typickému francouzskému "savoir vivre", umění žít.

V rámci polopenze budeme hojně využívat náš gril a zároveň budete moci ochutnat i vychutnat jídla vařená z potravin převážně zakoupených v místních obchůdcích a na místních trzích: těstoviny, luštěniny, chutné sýry, ovoce, zeleninu i čerstvé pečivo a mnohé další delikatesy, které nám Provence, i Francie jako taková, nabízejí. Večer bude vždy k dispozici točené české pivo za české koruny.

Snídaně:

Každé ráno máte na výběr ze slaných i sladkých jídel formou švédských stolů. K francouzskému pečivu (bagety, mazance, croissanty) dostanete místní máslo, sýry a salámy, marmeládu. Nabídka je doplněna o potraviny dovezené z ČR (šunka, tavený sýr, vánočka, müsli…). Na pití je připraven černý nebo ovocný čaj, překapávaná káva a mléko.

Večeře:

Dostanete polévku a hlavní jídlo se zeleninovým salátem nebo kompotem. Každý den bude k dispozici nemasová varianta (pokud máte o bezmasou variantu zájem, uveďte to v poznámce přihlášky) jako variace na hlavní chod. K pití je vždy čaj či šťáva v závislosti na počasí a teplotě.

Nezbytné vybavení:

Kuchyňka v mobilhomech je vybavena základním nádobím. Pokud budete spát ve stanu, vezměte si s sebou příbor, misku a hrnek (plastové nebo kovové). Zájemci si mohou vzít sklenici na pivo.

Příklad sedmidenního jídelníčku:

1. den: kuřecí stehna s mandlemi, rýže, zeleninový salát; bezmasá varianta: bylinkové rizoto
2. den: makrela na grilu s místním pečivem, grilovaná zelenina
3. den: telecí kotlety na grilu, bramborové lupínky, grilovaná zelenina; bezmasá varianta: zeleninový salát s dressingem
4. den: těstovinový salát s mušlemi
5. den: hovězí Bourguignon, americké brambory, okurkový salát; bezmasá varianta: cuketa na víně s bylinkami
6. den: plněná provensálská rajská jablíčka s kuskusem, zeleninový salát
7. den: grilované masové špízy, opékané brambory; bezmasá varianta: plněná rajčátkaFotky: Francouzská polopenze v Provence

 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy