Pohodové toulky na Podkarpatské Rusi

Poznávací zájezd s lehkou turistikou (Zakarpatská Ukrajina)

Chtěli byste navštívit Podkarpatskou Rus? Toužíte poznat nebo se vrátit na toto malebné území? V tom případě máme pro vás nachystanou akci, při které formou hvězdicovitých výletů ze dvou základen můžete s námi prokřižovat střední a východní část zdejšího kraje. Pojeďte na pohodový pobyt plný romantických toulek po údolích, hřebenech, vesnicích zpestřený místním „folklórem kvality služeb“ s podporou autobusu a noclehy v turbáze (turistické ubytovně).

Zájezd je určen všem, kteří mají rádi nejen procházky v přírodě, ale rádi poznávají i nová města a také těm, kteří si chtějí zavzpomínat na časy první republiky. Více turistiky naleznete na náročnějším zájezdu Krásy Podkarpatské Rusi.

Předběžný program zájezdu

  • 1. den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách, noční tranzit Slovenskem na Podkarpatskou Rus.
  • 2. den: Dopolední prohlídka hlavního města UŽHORODU, jeho centrum, skanzen a hrad, přejezd do střední oblasti Podkarpatské Rusi, ubytování v hotelu 4x na stejném místě.
  • 3. den: Návštěva perly Karpat - SINĚVIRSKÉHO JEZERA, vycházka či túra v NP SINĚVIR.
  • 4. den: Túra pod BORŽAVSKOU POLONINOU k vodopádu ŠIPOT nebo s pomocí sedačkové lanovky výlet na její hlavní hřeben.
  • 5.-6. den: Návštěva vesnice KOLOČAVA s hrobem NIKOLY ŠUHAJE a českých četníků, muzeem Ivana Olbrachta a historie, přejezd do RACHOVSKÉ OBLASTI s několika poznávacími zastávkami cestou (dřevěné kostelíky, geografický střed Evropy, košíkářská vesnice IZA), ubytování v turbáze 3x na stejném místě.
  • 7.-8. den: Návštěva JASINY - bývalého nejvýchodnějšího městečka první republiky, pěší túry v okolí JABLONICKÉHO PRŮSMYKU, v případě příznivého počasí a zájmu klientů fakultativní motovýlet na SVIDOVECKÝ HŘEBEN s vrcholem BLIZNICA.
  • 9. den: Zastávka ve vyhlášené SOLOTVINĚ (pro zájemce koupání ve slaném jezírku) a prohlídka města a hradu v MUKAČEVU. Večer odjezd na hranice.
  • 10. den: Návrat do ČR kolem poledne.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 4x v hotelu a 3x v turbáze (turistické ubytovně) ve 2-lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Na vyžádání je možnost ubytování v 3-lůžkových pokojích.

Stravování: V ceně zájezdu je zahrnuta místní polopenze. Ostatní jídlo můžeme dokoupit až na místě. Ceny jsou srovnatelné s našimi. Určitě si ale nenechte ujít návštěvu místních hospůdek a ochutnávku vyhlášených specialit jako je šašlik, boršč, vareniky či pelmeně.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Olomouc, Valašské Meziříčí
Svoz: Svitavy, Vysoké Mýto, Litomyšl (od 3 osob). V případě malého zájmu mohou být některá nástupní místa nahrazena svozem. Nástupní místa budou upřesněna před odjezdem v závěrečných informacích. Zájezd pořádáme ve spolupráci se spřátelenou CK.

Zájezd je vhodný pro skupiny a kolektivy, které chtějí poznat Podkarpatskou Rus.

Fotky z minulých zájezdů na Podkarpatskou Rus: Jana Štěrbová - Ukrajina - Podkarpatská Rus 2005, Karel Šplíchal a další - Podkrapatská Rus - Podobovec a Pilipec 2006, rgav - Ukrajina: Podkarpatská Rus 2007, Jirka Vackář - Podkarpatská Rus 2008, Klára Vlčková - Podkarpatská Rus 2008, Jirka Vackář - Podkarpatská Rus 2009 (Podobovec) a Podkarpatská Rus 2010 (Podobovec).

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Korsika - pohodová turistika

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Krásy Černé Hory

Pohodová turistika na Durmitoru a Bjelasici, národní parky i moře

Krásy Podkarpatské Rusi

Jednodenní túry krajem Nikoly Šuhaje: Boržava, Siněvirský NP, Koločava

Poloniny Podkarpatské Rusi

Nejvyšší vrcholy polonin Černohorské, Svidovecké a Boržavy