Národní parky Nového Zélandu

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 03.03.2017 - 28.03.2017
 • 26 dní
 • 85000 Kč
 • 9822
 • Tento termín je již plně obsazen.
 •  
 •  

Aotearoa. Země dlouhého bílého mraku... Tak poeticky pojmenovali původní obyvatelé Maorové Nový Zéland. Tvůrci filmu Pán prstenů si zemi protinožců nevybrali k filmování náhodou. Nádhernější a čistší přírodu spatříte na Zemi jen stěží. Na ploše 3x větší než ČR nalezneme tak pestrou směsici krajin jako nikde jinde na světě. Překrásné divoké hory, ledovce, temně modrá jezera, průzračné řeky plné pstruhů, vodopády, deštné pralesy se stromovými kapradinami, palmami, pabuky s kmeny obalenými zelenými mechy a s girlandami lišejníků, překrásné přirozené divoké pobřeží, pláže jako v ráji, gejzíry, kužely sopek s barevnými krátery, vroucí bublající jezera a exotická fauna - kolonie lachtanů, tuleňů a lvounů, tučňáci, velryby, delfíni, papoušek kea, vzácný kiwi, ... Chcete aktivně prožít a poznat „Mekku cestovatelů“? Nabízíme vám uskutečnění vašich snů.

Vydejte se s námi do srdce nejkrásnějších novozélandských národních parků a udělejte si léto v zimě! Čeká nás fantastická túra barevnou sopečnou krajinou v NP Tongariro, unikátní trek po písčitých zátokách v NP Abel Tasman nebo toulání v nádherném Fiordlandu. V Rotorua uvidíme stříkající gejzíry, bublající bahno a seznámíme se s kulturou Maorů. Budeme mít jedinečnou příležitost vidět tučňáky, lachtany a lvouny v jejich přirozeném prostředí. Málokoho neokouzlí Jižní Alpy s dominantním Mt. Cookem a se svými hlubokými údolími, jejichž stěny tvoří strmé horské štíty a ledovce. A při výstupu na Mt. Ollivier vzpomeneme na Edmunda Hillaryho, který zde začal svou horozeleckou dráhu.

Jedná se o zájezd se středně náročnou a lehčí horskou turistikou a čekají nás jednodenní treky a výlety po nejkrásnějších koutech země. Téměř všechny túry lze zkracovat, středně náročné túry lze individuálně nahradit lehčími alternativami. Na horských túrách vám s ohledem na novozélandskou legislativu nemůže poskytovat průvodcovské služby náš český průvodce, který nemá k takovým aktivitám oprávnění. Jedná se však o jednoduché túry, které zvládne průměrný turista sám. Služby novozélandských průvodců vám zajistíme na místě na požádání. Ubytovaní budeme v backpackerech a chatkách po celé zemi. Pojedeme v malé skupině do 11 cestovatelů.

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Let k protinožcům z Prahy.
 • 3. den: Přílet do největšího novozélandského města Auckland, prohlídka „města plachet“: downtown s nejvyšší budovou jižní polokoule, 328 m vysokou Skytower - skvělá vyhlídka na město s úžasnou polohou mezi mořskými zálivy a 60 vulkány.
 • 4. den: Auckland: Přístav jachet Waitemata Harbour, panorama Aucklandu od kráterové vyhlídky Mt. Eden. Poloostrov Coromandel: Cathedral Cove - kratší trek podél nádherného útesového pobřeží ke slavné skalní bráně (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m); Hot Water Beach - relaxace na unikátní pláži, kde přímo z písku vyvěrají horké prameny.
 • 5. den: Odjezd do města termálních pramenů Rotorua, kde je stále cítit síra. Maorská čtvrť Ohinemutu a slavná geotermální oblast Whakarewarewa s gejzírem Pohutu, Kiwi House. Nebo alternativně prohlídka hobití vesnice Hobbiton z filmu Pán prstenů. Večer jedinečná návštěva maorské kulturní vesnice: pozdrav hongi, válečný tanec haka, maorský koncert a maorské jídlo hangi.
 • 6. den: Prohlídka termálního „wonderlandu“ Wai-O-Tapu s čarokrásnými jezírky s neuvěřitelnými barvami, pravidelně stříkající gejzír Lady Knox. Koupání v termálním potoce. Vodopády Huka Falls. Okolo největšího novozélandského jezera Taupo, pozůstatku z obřího sopečného výbuchu, přejezd do NP Tongariro.
 • 7. den: NP Tongariro a pravděpodobně nejpůsobivější jednodenní trek na světě, vedoucí sopečnou krajinou s neopakovatelnými obrazy v podobě bočních kráterů pokrytých barevnými minerály a vypouštějících páru a dým. Přechod vulkánu Tongariro, okolo tyrkysových jezírek Emerald Lakes, výhledy na okolní sopky Mt. Ngauruhoe a Mt. Ruapehu. (8 hod, ↑ 800 m, ↓  1100 m)
 • 8. den: Nádherná túra k jezerům Tama Lakes (5-6 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Nebo za dobrých podmínek zdatní výšlap k „vařícímu“ jezeru Crater Lake (2793 m), téměř na vrchol nejvyšší novozélandské sopky Ruapehu s nádhernými výhledy třeba až na vzdálený kužel sopky Taranaki na západním pobřeží (s využitím lanovky 6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Pozdní večerní příjezd do hlavního města Wellingtonu.
 • 9. den: Ranním trajektem na Jižní ostrov. Krajinou zátok Malborough Sounds přesun do NP Abel Tasman s přírodními plážemi.
 • 10. den: Celodenní Abel Tasman coastal track podél pobřeží lemovaném nádhernými plážemi, skalami a průzračnou vodou. Krajina připomínající ráj. Jedna cesta vodním taxi dle časů přílivů. Šance spatřit delfíny, na skalách se zdržují lachtani. (5-7 hod, ↑  100-200 m, ↓ 100-200 m)
 • 11. den: Přesun na divoké západní pobřeží Westcoast. Jezero Rotoiti s úhoři pod horami v NP Nelson Lakes. Procházka nad rozbouřeným pobřežím okolo mysu Foulwind s kolonií lachtanů (1,5 hod). Úžasné „palačinkové skály“ Pancake Rocks.
 • 12. den: Výlet k ledovci Franz Josef Glacier, jednomu ze dvou velkých ledovců v NP Westland, stékajícímu ze zaledněného masivu Mt. Cooku do deštného pralesa téměř u hladiny moře a vyznačujícímu se velmi čistým ledem (1,5 hod). Procházka okolo jezera Matheson, v jehož hladině se odrážejí nejvyšší vrcholky Jižních Alp v čele s Mt. Cookem (3754 m) a Mt. Tasmanem (3497 m) (1,5 hod).
 • 13. den: Přejezd podél západního pobřeží do Haast Pass. Odsud strmý výstup na Brewster Hut s výhledy na horské štíty a údolí NP Aspiring (5-6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Přejezd do Wanaky se stejnojmenným jezerem.
 • 14. den: Celodenní túra nejkrásnějším údolím NZ Matukituki Valley v NP Mount Aspiring (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Přejezd do Queenstownu.
 • 15. den: Centrum adrenalinových sportů - Queenstown. Výjezd lanovkou Skyline gondola nad Queenstown s úžasným výhledem na jezero, Queenstown a hory Fiordlandu. Projížďka kolesovým parníkem Earnslaw po jezeře Wakatipu. Zahrady na poloostrově u jezera. Nebo zájemci adrenalinový Jet boating ve Skippers kaňonu - jízda na rychlém člunu mezi skalisky kaňonu řeky.
 • 16. den: Výhled do kaňonu řeky Shotover z Arthur´s Point. Bývalá zlatokopecká osada Arrowtown s poklidnou atmosférou, prohlídka starého čínského sídla s miniaturními domky. Na mostě Kawarau u Queenstownu byl před 20 lety vynalezen bungee jumping - kde jinde ho vyzkoušet než právě zde? Přejezd k jezeru Te Anau.
 • 17. den: Opravdu panoramatická cesta srdcem NP Fiordland. Plavba po nejznámějším a nejkrásnějším novozélandském fjordu Milford Sound, třeba i v doprovodu hravých delfínů a tuleňů, kolem dokola strmé břehy fjordu tyčící se až 2000 m nad mořskou hladinou, ledovce a vodopády. Procházka k soutěsce Chasm, tunel Homer a výstup částí slavného Routeburn treku na Key Summit (937 m) s kruhovým výhledem do okolí (2,5 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Večer v údolí Hollyford Valley v jedinečném Gunn´s kempu uchovaném v podobě prospektorské osady z počátku 20. století.
 • 18. den: Stále v úžasném NP Fiordland. Túra z údolí Hollyford k nádhernému jezeru Marian (3 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Nebo za dobrých podmínek náročnější výstup do Gertruda Saddle (1100 m) včetně brodění a skalnatého terénu. Dechberoucí výhled na část Milford Sound, hluboká zalesněná údolí a horské štíty pokryté blyštícími se ledovci (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Přejezd do Te Anau.
 • 19. den: Odjezd k pobřeží Catlins. Skalní výběžek Nugget Point s majákem a jedinečným výhledem na skály roztroušené v oceánu. Roaring Bay - šance na pozorování žlutookých tučňáků. Pláž Cannibal Bay - na písku polehávající až 300 kg těžcí lvouni novozélandští. Odjezd do Dunedinu.
 • 20. den: Divoce tvarované pobřeží se skalní bránou a pláží Tunnel Beach (1 hod). Celý den na poloostrově Otago. Písečnými dunami na Sandfly Bay k hnízdišti tučňáků žlutookých a jejich občasným sousedům lvounům a lachtanům (1 hod). Fakultativně rezervace tučňáků žlutookých s jistotou pozorování a unikátní kolonie majestátních albatrosů královských s rozpětím křídel až 3,5 m. Za soumraku úžasné sledování tučňáků nejmenších vracejících se z moře.
 • 21. den: Krátká prohlídka města Dunedin s centrem ve tvaru osmiúhelníku, historické nádraží, botanická zahrada a nejstrmější ulice na světě Baldwin Street. Návštěva Moeraki Boulders, zvláštních kulatých balvanů na pobřeží. Historická čtvrť v Oamaru. Příjezd k modravému jezeru Pukaki, od kterého je jedinečný výhled na nejvyšší vrchol Jižních Alp - Mt. Cook (3754 m). Dojezd do Mt. Cook Village.
 • 22. den: Celodenní túra na Mueller Hut (1800 m) s nádhernými výhledy na okolní štíty a na do údolí stékající ledovce. Navíc možný krátký výstup na Mt. Ollivier (1938 m), horu s ještě lepším výhledem na nejvyšší Mt. Cook. Sestup do Mt. Cook Village, návštěva Alpine centra Edmunda Hillaryho. (7-8 hod, ↑ 1000-1150 m, ↓ 1000-1150 m)
 • 23. den: Půldenní túra do údolí Hooker Valley k terminálnímu jezeru stejnojmenného ledovce (4 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Výhled na koncové jezero pod největším novozélandským ledovcem Tasman Glacier (45 min). Odjezd k jezeru Tekapo, večer relax ve venkovním termálním bazénu, s výhledem na hory nasvícené západem slunce.
 • 24. den: Odjezd na poloostrov Banks. Stará francouzská osada Akaroa situovaná v nádherné zátoce obklopené zelenými svahy a loukami. Návštěva centra největšího města na Jižním ostrově Christchurch, navždy změněného zemětřesením. Odlet z Christchurch.
 • 25. den: Let a návrat do ČR.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: Ubytovaní budeme v tzv. backpackerech, což jsou hostely pro nezávislé cestovatele. Pokoje jsou společné, nejčastěji 3-6lůžkové. Sociální zařízení je vždy společné pro více pokojů. Za příplatek na místě je možné získat 2lůžkový pokoj tam, kde je mají k dispozici (výše příplatku za celý pobyt pro 2 osoby je okolo 400 NZD). Váš zájem o 2lůžkové pokoje nám prosím sdělte v přihlášce. V kempech, vybavených vždy teplou sprchou a WC, nám budou k noclehu sloužit chatky. Celková úroveň ubytování je velmi solidní a personál přátelský.

Stravování: Stravování z vlastních zásob, které budeme nakupovat na místě. Téměř každý den je možno navštívit supermarket, restauraci, fast food. Ceny potravin jsou cca 1,5x vyšší než u nás. V každém backpackeru i kempu je velká kuchyň se vším potřebným vybavením (trouba, mikrovlnka, rychlovarná konvice), někde ale může chybět nádobí (proto je potřeba vlastní ešus). Na stravování počítejte s rozpočtem od 400 NZD/os./pobyt.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Půjčeným mikrobusem.

Cestovní doklady a víza: Je potřeba cestovní pas platný ještě min. 3 měsíce po odletu z Nového Zélandu. Na Nový Zéland nepotřebují čeští občané víza.

Očkování: Žádné speciální očkování není třeba. Nový Zéland nepředstavuje žádná specifická zdravotní rizika.

Průvodce: Průvodcem bude Martin Slíva nebo Ondřej Kotáb. Oba jsou dlouhodobí novozélandští rezidenti a specialisté na Nový Zéland, kteří se průvodcováním skupin na Zélandu živí. Případné dotazy zájemců o akci zodpoví garant zájezdu Antonín Hrabica na emailu tonda(zavináč)alpina.cz.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.), Nový Zéland - informace o zemi

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Cena zájezdu Národní parky Nového Zélandu

Cena 85000 Kč = 60000 Kč cena zájezdu + cca 25000 Kč za letenku s poplatky (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší - kvůli rezervaci letenky a nižší ceně je nutno se přihlásit s co největším časovým předstihem)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 45000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 60000 Kč zahrnuje: dopravu mikrobusem, trajekt, plavbu po Milford Sound, 21x ubytování v backpackeru nebo v chatkách v kempu, českého průvodce na NZ, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena 60000 Kč nezahrnuje (ceny z roku 2016): nutné výdaje: letenka (cca 25000 Kč); volitelné výdaje: vstupy (Sky Tower 28 NZD, Whakarewarewa 51 NZD nebo Hobbiton 90-110 NZD včetně dopravy do Rotorua, Wai-O-Tapu 33 NZD, Royal Albatross Centre 45 NZD, rezervace tučňáků žlutookých 52 NZD, tučňáci nejmenší 25 NZD, termální bazény v Tekapu 22 NZD a další případné vstupné), lanovky (Ruapehu zpáteční 30 NZD, Queenstown zpáteční 32 NZD), fakultativní aktivity (kulturní představení v maorské vesnici 115 NZD vč. jídla hangi, plavba parníkem po jezeře Wakatipu 55 NZD), fakultativní adrenalinové aktivity (Kawarau bungee 195 NZD, Skippers Canyon jet boating 140 NZD), fakultativní místní průvodce na treky (cena různá, ale velmi drahé); kurz: 1 NZD = 17,6 Kč (listopad 2016)

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 

Další podobné zájezdy:

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Indonésie - souostroví Malé Sundy

Po ostrovech Flores, Komodo, Rinca, Lombok a Bali


55000 Kč
Detail zájezdu

 • 04.06.-24.06.
Ladakh - Malý Tibet pohodově

Ladakh - Malý Tibet pohodově

Kláštery Ladakhu i trek s oslíky v Himálaji (Indie)


44500 Kč
Detail zájezdu

 • 20.08.-05.09.
Čína - hory Sečuánu

Čína - hory Sečuánu

Příroda, koně, kláštery a tibetské vesničky


51000 Kč
Detail zájezdu

 • 08.09.-26.09.
Nepál - Annapurna trek

Nepál - Annapurna trek

Nejoblíbenější trek na světě - okolo Annapuren


44500 Kč
Detail zájezdu

 • 20.10.-11.11.
 • 14.04.-06.05.
Kilimanjaro, Mt. Kenya a safari


90000 Kč
Detail zájezdu

 • 13.01.-29.01.
Tropické Borneo

Tropické Borneo

Exotika ostrovní Malajsie, Singapur a Brunei


60000 Kč
Detail zájezdu

 • 08.03.-25.03.
 

Národní parky Nového Zélandu

Nový Zéland - Milford Sound NP Tongariro - Emerald Lakes Nový Zéland - relax u moře Nový Zéland - aktivní dovolená
 

Národní parky Nového Zélandu

Nový Zéland - horská turistika Koupání v horkém potoce Kerosene Creek Ledovec Tasman Maorské řezby U jezera Tekapo Auckland Kivi NP Tongariro - Mt. Ngauruhoe Socha střihače ovcí Queenstown a jezero Wakatipu Soutěska Shotover Canyon Nový Zéland V NP Abel Tasman Moeraki Boulders NP Abel Tasman NP Fiordland V pozadí Mt. Cook Jezero Tekapo Novozélandské Alpy Rašelinné jezírko na vrcholu Key Summit Dovolená na Novém Zélandu Terminální jezero Tasmanova ledovce Lachtan Sněhový poprašek v NP Tongariro Údolí Matukituki Pláž Tunnel Beach u města Dunedin Zátoka Akaroa na poloostrově Banks
 
 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy