| Termín | Délka | Cena | Obj.číslo | Rezervace | Přihláška |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.09.2010 - 12.09.2010 | 4 dní | 2400 Kč | 5982 | |
|
| 16.09.2010 - 19.09.2010 | 4 dní | 2400 Kč | 5983 | |
|
| 17.06.2010 - 20.06.2010 | 4 dní | 2400 Kč | 598 |
Mrtvé hory neboli Totes Gebirge - to je zdánlivě nehostinný svět plný pustých kamenných plání, opuštěných hor a štítů, sněhových polí, zbytků suché trávy a kleče. Avšak v této krajině, tvořené bělostným vápencem, najdeme květy alpské flóry, stáda poskakujících kamzíků a nad nimi kroužící dravce.
Lokalita Totes Gebirge je pro svoji atraktivitu kolmých stěn velmi hojně navštěvována horolezci. Na své si zde přijdou i milovníci zajištěných cest. Čekají je zde dvě velmi pěkné via ferraty: jedna při výstupu na nejvyšší horu Mrtvých hor Grosser Priel (2515 m) a druhá na monumentální Spitzmauer (2446 m), jež je považován za nejkrásnější horu celých rakouských Alp. Oba vrcholy lze rovněž zdolat "normální" turistickou cestou. Celý ferratový program absolvujete jen s malým batůžkem na den. Ostatní věci budou uloženy na horské chatě, kde strávíme dvě noci po sobě. Na chatu je potřeba nastoupat od busu a na závěr z ní zase k busu sejít.
Pro pohyb po tzv. "via ferratách" - cestách zajištěných ocelovými lany, případně i žebříky, musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Na tento zájezd Vám můžeme zapůjčit vybavení z naší půjčovny.
Ubytování: Obě noci strávíme na chatě Prielschutzhaus v horách. K chatě nevede silnice, výstup od autobusu na chatu zabere cca 3 hodiny. Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Spacák není potřeba, z hygienických důvodů je ovšem povinná vlastní vložka do spacáku (nebo improvizovaná vložka do spacáku – prostěradlo, nejlépe sešité jako pytel). Na chatě je sprcha.
Stravování: Pokud nechcete vařit (k vaření nutný vlastní vařič; vařit lze venku, ne v chatě), doporučujeme využít možnost velmi dobré polopenze (večeře + snídaně) na chatě Prielschutzhaus. Většinou máme nabídku skupinové zvýhodněné ceny za ubytování na chatě s polopenzí, kdy i nečlenové OEAV platí za ubytování nižší sazbu, stejnou jako členové. Samozřejmě je zde možnost zakoupit i další jídla, teplé i studené nápoje. Hlavní jídlo stojí cca od 7 EUR, polévky cca 3-5 EUR. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den si vezměte s sebou z ČR.
Nástupní místa: Brno, Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu
Cena nezahrnuje (ceny z roku 2009) : 2x ubytování na horské chatě (2x 8 EUR členové Alpenvereinu, 2x 16 EUR nečlenové), stravu
| Termín | Délka | Cena | Obj.číslo | Rezervace | Přihláška |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.09.2010 - 12.09.2010 | 4 dní | 2400 Kč | 5982 | |
|
| 16.09.2010 - 19.09.2010 | 4 dní | 2400 Kč | 5983 | |
Fotky z minulých zájezdů na Totes Gebirge: Michal Lollok - Totes Gebirge 2007 a Totes Gebirge 2008, Jirka - Rakousko - Totes Gebirge, Jirka Kapounek - Totes Gebirge 2008, Totes Gebirge 2008, Martin Mafi Bělocký - Totes Gebirge 2009, Patr Kalousek - Totes Gebirge - ferraty 2009.
Náročnost obou ferrat je odlišná. Ferrata na Spitzmauer je lehká na rozlezení. Dle klasifikace ferrat A-E (A-nejlehčí, E-nejtěžší) se jedná o ferratu B. Ferrata na Priel je těžká sportovní ferrata klasifikovaná jako D. Je zapotřebí trochu udržovaná fyzička, absence strachu z výšek a slušná míra lezecké šikovnosti. Převýšení od autobusu na chatu je cca 800 m výškových, z chaty na Spitzmauer pak 1000 m, na Priel 1100 m.
Pošli tip na tento zájezd kamarádům Dejte vědět přátelům na facebooku Vytiskněte si tuto stránku
©2010 CK Alpina - zájezdy a dovolená
|
ck@alpina.cz
|
+420 548522652
|
+420 777257462 (+420 777ALPINA)
| weto.cz webdesign