Alpenverein knihovna

Členové Alpenvereinu Edelweiss si mohou prezenčně zapůjčit uvedené knižní průvodce v CK Alpina v otevíracích hodinách, tj. po-čt 9:00-17:00, pá 9:00-12:00.

Alpenverein logoSeznam knižních průvodců v PDF - oeav-knihovna-seznam.pdf. Shrnutí nejdůležitějších informací a odkaz na přihlášku najdete zde - Alpenverein.

Vydavatelství Kompass

Kompass: ALPY

Turistický průvodce Alpami nabízí 170 tipů na nádherné turistické trasy pro sportovce, milovníky přírody, ale i tipy pro zájemce o zdejší oblast. Můžete si vybrat od jednoduchých výšlapů po náročné cesty s ferratami ze všech regionů Alp. Ke každé túře v průvodci naleznete zobrazení cesty v turistické mapě, výškový rozdíl, stupeň obtížnosti, dobu pochodu a seznam horských chat na cestě, stejně tak popis a charakteristiku trasy. Navíc v průvodci naleznete informace o místní přírodě, kultuře, důležité praktické rady a autoatlas oblasti v měřítku 1:750 t. Bonusem je přiložené CD, z kterého si lze vytisknout jednotlivé trasy "do kapsy". Vydání 2009, 494 stran.

Kompass: DOLOMITY

Turistický průvodce Dolomity nabízí 100 tipů na nádherné turistické trasy pro sportovce, milovníky přírody, ale i tipy pro zájemce o zdejší oblast. Můžete si vybrat od jednoduchých výšlapů po náročné cesty s ferratami. Pro opravdové fajnšmekry průvodce nabízí itinerář a popis 10 vysokohorských túr trvajících i více než týden. Ke každé túře v průvodci naleznete zobrazení cesty v turistické mapě, výškový rozdíl, stupeň obtížnosti, dobu pochodu a seznam horských chat na cestě, stejně tak popis a charakteristiku trasy. Navíc v průvodci naleznete informace o místní přírodě, kultuře, důležité praktické rady a autoatlas oblasti v měřítku 1:200 t. Vydání 2009, 288 stran.

Kompass: Dolomity zajištěné cesty – jih

Průvodce v češtině po zajištěných cestách v jižních Dolomitech (Brenta a hory v okoli Lago di Garda). Popis 53 cest, každá zakreslena do turistické mapy a vyznačena na fotografii pro vytvoření základní představy o náročnosti, navíc přehledná charakteristika trasy - obtížnost, výchozí body, výškový rozdíl, doba pochodu a případná upozornění. 126 stran, vydání 2003.

Kompass: Dolomity zajištěné cesty - sever

Průvodce v češtině po zajištěných cestách v severních Dolomitech. Průvodce zahrnuje oblasti Geisler - Puez – Langkofel - Latemar - Sella - Fanes - Tofana - Cristallo - Pomagagnon - Sextenské Dol. - Cadini - Sorapis - Marmolada - a další. 128 stran

Alpinverlag

Alpinverlag: Skitourenführer Tirol + dvd


Nejkrásnější zimní túry od Kitzbuhelu až po Sellraintal. Skialpinistické trasy v Kutzbuhelských Alpách, Kaisergebirge, Zillertalu, Tuxu, Stubaiské Alpy, Chiemgau a Rofan. Přehledné tabulky a dále podrobné popisy: převýšení, doba výstupu, obtížnost, rizika lavin, orientace dle světových stran, možnosti využití sněžnic a snowboardu, barevné mapy a fotografie. Vydání 2011

Alpinverlag: Extreme Klettersteige in den Ostalpen

Nejtěžší zajištěné cesty v Rakousku, Itálii a ve Švýcarsku. Konečně byla vydána kniha pro ambiciózní lezce po zajištěných cestách, kteří se chtějí dozvědět, kde jsou nejpříkřejší cesty a kde na ně čekají největší výzvy.

Alpinverlag: Klettersteigführer Österreich + dvd, 4.vydání

Průvodce po zajištěných cestách, všechny cesty mezi Bodensee a Wienerwaldem. Barevné fotografie, nákresy, popis textem a piktogramy, 495 stran. Přiložené DVD s 12 filmy, atlasem, lezeckým deníkem.

Alpinverlag: Skitourenführer Österreich, Band 1 + dvd, 3.vydání

Nejikrásnější zimní túry od Großglockneru po Sien. Nové vydání s mnohými novými túrami a aktualizacemi. Zahrnuje oblasti od Wiener Hausbergen se Schneebergem přes Mürztaler- und Ennstaler Alpen, Niedere Tauern, Dachstein, Totes Gebirge, Berchtesgadener Alpen až po Glocknergruppe.

Alpinverlag: Klettersteigführer Dolomiten - Südtirol - Gardasee, 2.vydání

Průvodce po zajištěných cestách, všechny cesty v Dolomitech, Jižních Tyrolích, Brentě a jezera Garda. Barevné fotografie, nákresy, popis textem a piktogramy, 399 stran. Přiložené DVD s filmy, atlasem, lezeckým deníkem. Vydání 2009

Alpinverlag: Genussklettern Österreich Mitte + CD ROM, 2.vydání

Nejkrásnější lezecké výstupy - dle překladu vyloženě požitkové od Toten Gebirge, přes Bechtesgaden až po Karwendel. Obtížnost UIAA od 4 až po 7-/7. Přehledné tabulky a dále podrobné popisy: délka stěny, délka lana, počet friendů, orientace stěny, bivaky, čas výstupu a sestupu, hvězdičkové hodnocení atraktivity, barevné nákresy a fotografie, 335 stran. Vydání, 2008.

ALPY

Alpy: Severní Alpy - zajištěné cesty


Tento průvodce představuje všechny zajištěné cesty, které se nachází mezi jezerem Bodensee a Salcburkem. Každá cesta obsahuje: základní údaje, stupeň obtížnosti, mapky, požadovaná výstroj a výzbroj, další tipy k výstupům a túrám v blízkosti popisovaných ferat. 193 stran, autor E. Husler.

Alpy: Adamello, Presanella

Vysokohorský průvodce oblastí Adamello - Presanella. Popisy túr, orografické náčrtky, informace o chatách. Nechybí kapitoly pro začínající turisty a pohybu v horách, nutném vybavení, způsobu jištění a pro milovníky historie i třeba popis průběhu 1. sv. války v této části Alp. 92 stran.

Alpy: Ampezanské Dolomity

Vysokohorský průvodce

Alpy: Ortler

Vysokohorský průvodce

Alpy: Mont Blanc

Popis oblasti nejvyšší hory Evropy, Mont Blancu 4807m vysoké. Nejprve naleznete všeobecné informace, jako jsou charakteristika a vymezení skupiny Mont Blank, příjezd do oblasti, možné lanovky, jaká je francouzká část Mont Blanku a jaká italská část Mont Blanku, možnosti ubytování. Následují praktické informace pro vysokohorskou turistiku - značení cest, obtížnost, výstroj, nutné pojištění. Především však průvodce obsahuje popis možných túr - jednodenní tůry v údolí Chamonix, jednodenní tůry z Itálie, okruh kolem Mont Blanku a pro zájemce o vysokohorskou turistiku trasy a výstupy na skupiny Mont Blanc, Grandes Jorasses, Aiguille Verte, Chamonixské jehly. Kapesní formát, 92 stran, vydání 1999.

Alpy: Rätikon

Vysokohorský průvodce

Alpy: Sextenské dolomity

Malý průvodce po Sextenských Dolomitech. Dočtete se praktické informace, něco málo historie, zvláštní kapitoly jsou věnovány chatám a jak se k nim dostat a vrcholům. 62 stran, vydání 1995

Alpy: Stubaiské Alpy

Průvodce Stubajskými Alpami v brožované vazbě. Obsahuje praktické informace k pohybu po horách, jízdní řády místních autobusů a praktické informace o vrcholech a jak se k nim dostat. 124 stran, vydání 1991.

Alpy: Zillertálské Alpy

Vysokohorský průvodce Zillertálskými Alpami. Popisy túr, orografické náčrtky, informace o chatách. Nechybí kapitoly pro začínající turisty a pohybu v horách, nutném vybavení, způsobu jištění a základní geografická a geologická chrakteristika. 120 stran.

Cykloknihy

Cykloknihy: Korsika - ostrov tisíce vůní


Zatím nejvýpravnější publikace z našeho vydavatelství předkládá před čtenáře na 312 stranách celkem 183 barevných fotografií. Autor je nadmíru povolaný. Poslední roky jezdí na Korsiku několikrát ročně, strávil na ní už 101 dní a najezdil tam na kole téměř osm tisíc kilometrů. V knize doporučuje a popisuje více než 66 tras pro kola. Ke každé trase je speciálně nakreslená mapka. Kniha je zčásti také zajímavým cestopisem, který přímo vybízí k návštěvě tohoto krásného středomořského ostrova zaslíbeného cykloturistice.

Freytag & Berndt - Rother

Freytag & Berndt - Rother: Dolní Rakousko / Weinviertel


Průvodce popisuje 50 nejzajímavějších tras pro pěší turistiku v Dolním Rakousku/Weinviertelu – oblasti mezi jižní Moravou a Vídní. Představení každé trasy zahrnuje všechny důležité informace o jejím profilu a průběhu, dále popis zajímavých míst a podrobnou mapku v měřítku 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Součástí publikace je celková charakteristika oblasti z hlediska turistických možností a výletních cílů. Nechybějí ani obecné pokyny pro turistiku v Dolním Rakousku, rejstřík a bohatý obrazový materiál.

Freytag & Berndt – Rother: Dolomity - Cinque Terre

Průvodce popisuje 46 vybraných turistických tras různých stupňů obtížnosti v oblasti Liguria di Levante, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem, 46 mapkami v měřítku 1 : 50 000 a 1 přehlednou mapou v měřítku 1 : 500 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem. Součástí publikace je vedle řady barevných fotografií také přírodní charakteristika dané oblasti a pokyny pro turistiku.

Freytag & Berndt – Rother: Francie - Azurové pobřeží

Průvodce představuje 44 klasických a jednu dálkovou turistickou trasu po Azurovém pobřeží mezi Marseille a Mentonem. Představení každé trasy zahrnuje všechny důležité informace o profilu trati, jejím průběhu, popis zajímavých míst a podrobnou mapku v měřítku 1 : 50 000. Součástí publikace je celková charakteristika jednotlivých oblastí z hlediska turistických možností a výletních cílů. Nechybějí ani obecné pokyny pro turistiku na Azurovém pobřeží, rejstřík a bohatý obrazový materiál.

Freytag & Berndt – Rother: Francie – Provence

Průvodce nabízí 50 vybraných turistických tras v nádherném kraji francouzské Provence. Každá trasa je přesně popsána z hlediska směru, časového rozvržení a zajímavostí, které lze spatřit. Nezbytným doplňkem je podrobná mapka. Úvodní část je věnována všeobecným a praktickým informacím o turistice v Provence, nechybí ani přehled důležitých kontaktů. Krásy Provence přibližuje 76 barevných fotografií.

Freytag & Berndt – Rother: Irsko

Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras v Irsku mezi Donegalem a Kerry, Wicklow a Connemarou. Popis každé trasy nabízí všechny důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech, které lze spatřit, nechybí ani mapka v měřítku 1 : 20 000, 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Publikace rovněž obsahuje všeobecný přehled o pěší turistice v Irsku, místní přírodě, přitažlivých horských i jiných oblastech. Čtenář zde nalezne také důležité kontakty, slovníček geografických pojmů a rejstřík. Atmosféru dokresluje bohatý obrazový materiál.

Freytag & Berndt – Rother: Istrie

Průvodce popisuje 50 vybraných túr po Istrijském poloostrově, v Kvarnerském zálivu, na ostrovech Cres, Lošinj, Krk, Rab a Pag, v pohořích Velebit, Gorski Kotar, Velika Kapela a okolo Plitvických jezer, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem a 50 turistickými mapkami v měřítku 1 : 25 000, 1 : 50 000, 1 : 75 000, 1 : 100 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem. Součástí publikace je vedle řady barevných fotografií také přírodní charakteristika Istrie a pokyny pro turistiku v této oblasti.

Freytag & Berndt – Rother: Itálie - Severní Toskánsko

Průvodce z řady Rother nabízí 50 vybraných turistických tras v severním Toskánsku, v okolí Florencie a v Apeninách. Každá trasa je přesně popsána z hlediska směru, časového rozvržení a zajímavostí, které lze spatřit. Nezbytným doplňkem je přehledná mapka. Úvodní část je věnována všeobecným informacím o turistice v této oblasti Itálie a podrobnému představení výchozích míst a výletních cílů. Nechybí ani představení jednotlivých regionů, slovníček pro turisty a horolezce a rejstřík. Nádherný kraj přibližuje množství barevných fotografií.

Freytag & Berndt – Rother: Itálie – Sicílie

Průvodce představuje 50 vybraných pěších tras po pobřeží a horách Sicílie a Liparských ostrovů. Popis každé trasy nabízí všechny důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech, které turista potká. Nechybí podrobná. Publikace rovněž obsahuje všeobecný přehled o pěší turistice na ostrovech a nejdůležitější kontakty. Každá oblast je uvedena kapitolou o historii a přírodních poměrech. Atmosféru dokresluje bohatý obrazový materiál.

Freytag & Berndt – Rother: Julské Alpy

Průvodce popisuje 50 turistických tras Julskými Alpami ve Slovinsku a v Itálii různých stupňů obtížnosti, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem a mapkami v měřítku 1 : 50 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem. Součástí publikace je přírodní charakteristika Julských Alp a pokyny pro turistiku v této oblasti. Průvodce je doplněn 75 barevnými fotografiemi.

Freytag & Berndt – Rother: Klettersteigatlas Alpy (3. vydání)

Obsáhlá publikace popisuje více než 700 zajištěných horských cest v Alpách, od Azurového pobřeží na západě až po Vídeňský les na východě. Kniha je rozdělena do sedmi základních kapitol podle jednotlivých horských oblastí, úvod obsahuje historii zajištěných cest, techniku lezení a návod jak předcházet nebezpečí na horách. Nechybí přehledné mapy a místopisný rejstřík.

Freytag & Berndt – Rother: Malá Fatra

Průvodce nabízí 45 vybraných turistických tras v Malé Fatře. Popis každé túry zahrnuje všechny potřebné turistické informace, přesný průběh cesty, představení zajímavých míst, podrobnou turistickou mapku a výškový profil. Publikace dále seznamuje s přírodou dané oblasti, nechybí přehled horských chat a útulen. Průvodce je doplněn více než 140 barevnými fotografiemi.

Freytag & Berndt – Rother: Nízké Tatry

Průvodce nabízí 49 vybraných turistických tras v Nízkých Tatrách. Popis každé túry zahrnuje všechny potřebné turistické informace, přesný průběh cesty, představení zajímavých míst, podrobnou turistickou mapku a výškový profil. Publikace dále seznamuje s přírodou dané oblasti, nechybí přehled horských chat a útulen. Průvodce je doplněn více než 140 barevnými fotografiemi.

Freytag & Berndt – Rother: Pirin a Rila

Průvodce popisuje 50 turistických tras v nejkrásnějších horách Bulharska, dle různých stupňů obtížnosti, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem a turistickými mapkami v měřítku 1 : 70 000 a 1 : 175 000 a také přehledovou mapkou v měřítku 1:1 000 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem, sklanatému Pirinu a spíše zaoblené Rile. Průvodce je doplněn 108 barevnými fotografiemi.

Freytag & Berndt – Rother: Slovensko - Vysoké Tatry (3. vyd.)

Průvodce z řady nakladatelství Rother nabízí 50 vybraných turistických tras po slovenské i polské části Vysokých Tater se všemi důležitými informacemi, přesným popisem cesty, představením zajímavých míst a podrobnými mapkami v měřítku 1 : 50 000. Součástí publikace je celková charakteristika přírody Vysokých Tater, přehled příjezdových a výchozích míst a výletních cílů. Nechybějí ani pokyny pro turistiku v této oblasti a slovníček používaných pojmů. Atmosféru velehor přibližuje bohatý obrazový materiál.

Freytag & Berndt – Rother: Španělsko - Pyreneje 1.

Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras hornatými oblastmi španělských centrálních Pyrenejí. Popis každé trasy nabízí všechny důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech. Nechybí podrobná mapka v měřítku 1 : 25 000, 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Publikace rovněž obsahuje všeobecný přehled o pyrenejské pěší turistice, místní přírodě, a sportovních možnostech. Čtenář zde nalezne také důležité kontakty, horský slovníček a rejstřík. Atmosféru velehor dokresluje bohatý obrazový materiál.

Freytag & Berndt – Rother: Španělsko - Pyreneje 2.

Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras údolními i hornatými oblastmi francouzských centrálních Pyrenejí od Arrens po Seix. Popis každé trasy obsahuje podrobnou mapku a důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech. Publikace nabízí rovněž všeobecný přehled o pyrenejské pěší turistice a místní přírodě. Samozřejmostí jsou důležité kontakty, horský slovníček a rejstřík. Krásy velehor přibližuje množství obrazového materiálu.

Freytag & Berndt – Rother: Španělsko - Tenerifa / Kanárské ostrovy

Průvodce z řady Rother nabízí 50 vybraných pěších tras na pobřeží i v hornatém vnitrozemí ostrova. Každá trasa je přesně popsána z hlediska směru, časového rozvržení a zajímavostí, které lze spatřit. Nezbytným doplňkem je přehledná mapka v měřítku 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Úvodní část je věnována všeobecným informacím o pěší turistice v této části Kanárských ostrovů. Nechybí ani přehled kontaktů a praktické rady včetně jízdních řádů. Nádherný ostrov přibližuje 77 barevných fotografií.

Junior

Junior: Mont Blanc, horolezecký průvodce


Překlad z francouzského originálu, doplněný horským vůdcem Viktorem Kořízkem. Horolozezecký průvodce po Mont Blancu-36 klasických sněhových, ledovcových a kombinovaných výstupů. Vybrané výstupy obtížnosti F až AD+, do textu jsou zapracovány topografické změny, jenž se udály v důsledku extrémně teplého léta v roce 2003. 90 nádherných fotografií 35 map a náčrtů tras. Vydání 2008.

Mirago

Mirago: Francouzské hory


Alpy, Pyreneje, Provence, sopečné hory Auvergne, osamělé pláně a soutěsky Cévennes - to vše jsou hory Francie.
Výběr 78 nejkrásnějších túr seznamuje turistickou veřejnost poprvé v tak komplexním přehledu s krásami jedné z
nejkrásnějších zemí světa. Součástí průvodce je přehled dálkových tras, téměř všech jištěných cest, možnosti
cykloturistiky a mnoho dalších praktických informací.

Mirago: Hory Balkánu: Černá Hora, Makedonie, Řecko, Bulharsko

Divukrásný svět Černé hory, Makedonie, Řecka a Bulharska, detailní popisy výstupů a přechodů v pohořích Durmitor, Prokletije, Maglič, Komovi i řeckém Pindu, Oplympu a Gioně. Z Bulharských hor nechybí Stará planina ani nejpopulárnější Rila a Poryj.

Mirago: Hory Skandinávie: Norsko, Švédsko, Finsko

"Výběr nejkrásnějších túr na území Norska, Švédska a Finska (od jednoduchých výletů po náročné ledovcové treky) pohořím Jotunheimen, Rondane, Dovrefjell, Tafjordfjella, Sunnmore, Abisko a dalším. Dolněno stručným výběrem cykloturistických tras a dálkových přechodů. Bohatá fotografická příloha.

Mirago: Itálie: Italské Alpy 1. – východ

První část je zaměřena na východní Italské Alpy. Výraznou součástí průvodce je kapitola o lyžařských terénech Italskych Alp.

Mirago: Itálie: Italské Alpy 2. – západ

"V druhém díle průvodce po italských Alpách se dostaneme do vyššího patra Alp. Právě na západním území leží mnoho vysokých, přitom mnohdy snadno dostupných "velkých hor".Kniha obsahuje podrobné popisy túr v masívech Dolomiti di Brenta, Presanella, Ortler, Monte Rosa, Grand Paradiso, Cottických Alpách a hor v blízkosti Středozemního moře. Opět doplněno přehledem dálkových treků a možností cykloturistiky. Nechybí seznam lyžařských středisek. Stejně jako v předchozích dílech doplněno barevnými fotografiemi.

Mirago: Polsko: Polské hory

"Polské hory jsou ideálním územím pro celoroční aktivity. Vydejme se tedy na cestu po naší severní hranici objevit tuto blízkou, přitom tak neznámou zemi...1. vydání průvodce "Polské Karpaty" je zde rozšířeno o všechna pohoří Sudetské horské soustavy od Jizerských hor po masiv Sněžníku a doplněno popisem velmi zajímavých oblastí Ojcovského národního parku.

Mirago: Rakouské a Bavorské Alpy

"Druhé, podstatně rozšířené vydání "Rakouských Alp". Kromě 55-ti túr nabízí turisticky atraktivní místa (soutěsky, vodopády atp..). Nechybí aktuální přehled nejnámějších jištěných cest v obou zemích, dálkových tras, cykloturistických stezek a lyžařských terénů."

Mirago: Rumunsko: Rumunské Karpaty

Přechody hor od Apuseni po Faragaš včetně schématických map, časových grafů, množství neocenitelných tipů a rad.

Mirago: Slovensko: Slovenské hory

44 túr od Javorníků přes Tatry po Vihorlat. Tento první ucelený přehled všech horských masívů Slovenska přináší podrobné návrhy několika desítek túr ve 27 pohořích. Od zelených lesů a strání Javorníků přes skalnaté cimbuří nejvyššího patra Karpat - Vysokých Tater po romantické a opuštěné rozlohy východoslovenských hor. Doplněno popisem 21 dálkových hřebenových přechodů.

Mirago: Slovinské a chorvatské hory - 2. aktualizované vydání

Druhé, podrobnější a o šest kapitol rozšířenější vydání průvodce zavádí českého turistu do dvou důvěrně známých a tedy hojně navštěvovaných zemí na jihu Evropy. Hlavní náplní svazku jsou podrobné popisy túr v Julských a Savinjských Alpách. Na území Slovinska pak ještě zůstaneme při přechodech méně známých krasových území. Nejvíce změn v rámci horské turistiky nastalo především v populárním Chorvatsku. Průvodce nás tak mimo pohoří Velebit či Biokovo zavádí do nejvyšších, donedávna uzavřených hor Dinara. Doplněno barevnými fotografiemi.

Mirago: To nejlepší z Bulharska českýma očima

Tipy pro individuální cestovatele a pro ty, kteří nechtějí jen ležet u moře. Kniha je určena všem, kteří chtějí individuálně objevovat Bulharsko, vychutnávat romantiku hor, atmosféru pulzujících kosmopolitních měst i zapadlých vesniček nezasažených ještě globalizací, poznávat kulturní a historické památky i život velmi srdečných a přátelských lidí této krásné země.Užitečné informacve v ní naleznou i klienti cestovních kanceláří. Kniha obsahuje jednak řadu všeobecných informací o Bulharsku, jednak upozorňuje na možnosti zajímavých individuálních výletů z přímořských středisek včetně informací o dopravním spojení.

Mirago: Španělsko: Hory Španělska

Výběr horských túr začíná mohutnými Pyrenejemi na severu, pokračuje přes neznámá pohoří Sierra de Gredos, Picos de Europe, Sierra de Guadarrama a končí v nejvyšším pohoří Španělska - sněžných horách Sierra Nevada. Obrazová příloha.

Mirago: Švýcarsko: Švýcarské Alpy

Od vápencových zubů Säntis přes nebetyčné monumenty Bernských Alp po ledovcové giganty Wallisu. Nechybí přehled trekingových tras a zajištěných cest. Doplněno množstvím fotografií a přehledem lyžařských terénů.

NH Savana

HRUBOSKALSKO I.díl, brož.


Lezecký průvodce oblastí Dračích skal a Zámecké rokle. Pískovec ve skaláku patří svým složením mezi nejměkčí v Čechách. Skalák je historicky jednou z nejvyužívanějších horolezeckých oblastí Čech.

HRUBOSKALSKO II.díl, váz.

Lezecký průvodce oblastí Kapelník, Čertova ruka, Přední Skalák a Maják popisuje výstupy v uvedených oblastech do r. 1998. Stejně jako v 1. dílu, i zde jsou výstupy jak přesně zakresleny (barevně), tak slovně popsány.

SKÁLY NA MUŽSKÉM, brožovaný

Skály na mužském je Lezecký průvodce po jedné z nejpěknějších oblastí, kde se psala historie pískovcového lezení. Tento průvodce zachycuje poslední významnou oblast Českého ráje a společně s průvodci Panteon, Suché skály, Hruboskalsko a Prachovské skály tvoří ucelený celek.

SUCHÉ SKÁLY

Třetí vydání horolezeckého průvodce Suché skály, doplněné o dvacet čtyři nových směrů, variant a volných přelezů. Suché skály připomínají svým vzhledem Dolomity, tvoří výraznou dominantu Maloskalska.

PRACHOVSKÉ SKÁLY

Lezecký průvodce

PANTEON a FRÝDŠTEJN

Lezecký průvodce

ČERNÁ STUDNICE

Česko - německý horolezecký a turistický průvodce. Průvodce zachycuje stav výstupů k 30. září 2007.

JIZERSKÉ HORY, vázaný

Nové zpracování horolezeckého průvodce Jizerských hor. Horolezectví a ochrana přírody, pravidla lezení v Jizerkách, klasifikace výstupů-převodní tabulka mezi UIAA a novou jizerskou klasifikací včetně přeskoků, historie lezení a prvolezci, první pomoc v horách. U každé skály je proveden půdorys s označením cest včetně klasifikace, nástupy, průběh, kruhy, borháky, údaje o prvovýstupu, černobílé fotografie a mapky. Vydání 2009, 320 stran.

ADRŠPACH II. díl, brožovaný

Lezecký průvodce

BROUMOVSKE STĚNY – TŘEŠŇOVÁ ROKLE

Lezecký průvodce

KŘÍŽÁK, brožovaný

Lezecký průvodce

TEPLICE, brožovaný

Lezecký průvodce

TISÁ, RÁJEC, SNĚŽNÍK

Nejnovější vydání lezeckého průvodce pro oblast Tisá, Rájec, Sněžník a Špičák.

SKY

SKY: Centrální Kavkaz - turistický průvodce


Nejpodrobnější turistický, trekový a horolezecký průvodce Západního a Centrálního Kavkazu na českém knižním trhu. Na 320 stranách naleznete popisy těch nejatraktivnějších turistických, trekových a horolezeckých túr Západního a Centrálního Kavkazu, který má velehorský ráz.

SKY: Rumunské hory I. - turistický průvodce

Tato publikace podrobně popisuje rumunská pohoří Fagaraš, Piatra Craiului, Iezer Papuša a Apuseni. Kniha je plně barevná, doplněna digitálně zpracovanými mapkami a panoramatickými fotografiemi s popisy. Tipy na ubytování včetně telefonních čísel, horské útulny, salaše. Podrobné popisy přechodů hlavních hřebenů popisovaných pohoří. Horolezecké možnosti, místopisný seznam. Asi 100 barevných fotografií. Následovat bude ještě další díl "Rumunských hor" s dalšími atraktivními oblastmi.

SKY: Ukrajinské karpaty - turistický průvodce

Třetí přepracované a doplněné vydání oblíbeného turistického a trekového průvodce Zakarpatská Ukrajina i tentokráte nese název Ukrajinské Karpaty, neboť jsme do tohoto vydání podrobně zmapovali pohoří a regiony jako Gorgany, Čivčiny, Bukovinu aj. V první části průvodce naleznete podrobně zpracovánu oblast bývalé Podkarpatské Rusi, dnešní Zakarpatské oblasti Ukrajiny, do druhé části průvodce jsme zařadili hory v oblasti bývalé Haliče a Bukoviny. Vedle velkého množství praktických informací tady naleznete podrobné popisy túr a treků, všech významných hřebenových přechodů, kterých oproti předchozímu vydání rovněž znatelně přibylo. Kniha je opět doplněna velkým množstvím fotografií, ale také digitálně zpracovanými mapkami a výřezy z turistických topomap 1:100.000 a zejména výřezy z turistické mapy 1:50.000 vydavatelství Konting, ve které jsou zapracovány i značené turistické trasy. Množství užitečných kontaktů, mailových a internetových adres, telefonů, rad a tipů určitě obohatí tohoto komplexně zpracovaného turistického průvodce.

SKY: Velká Fatra a Šípska Fatra - turistický průvodce

Průvodce popisující jedno z nejkrásnějších, největších a nejromantičtějších pohoří nejen Slovenska, ale Západních Karpat vůbec. Pohoří, kde je ještě i dnes živé salašnictví a pastevectví, které dodává tomuto koutu Slovenska jen těžko opakovatelný ráz. Publikace je doplněna digitálně zpracovanou mapkou, uživateli oblíbenými rozhledovými růžicemi a barevnými panoramaty s popisy nejvýznamnějších vrcholů a sedel. Informace pro uživatele GPS, tipy na ubytování včetně aktuálních kontaktů a cen, informace o dopravě. Podrobný popis přechodu hlavního hřebene Velké Fatry a řady dalších túr, včetně oblasti Šípské Fatry. II. přepracované a podstatně doplněné vydání.

SKY: Vysoké a Belianské Tatry, Polské Tatry

Další z turistických průvodců po Karpatech. Již III. doplněné a zcela přepracované vydání průvodce Vysoké Tatry je tentokráte doplněno o polskou část Tater, která je logickou a nedělitelnou součástí tohoto horského celku. Protože celkový objem informací v knize obsažených podstatně narostl, museli jsme přikročit ke zvětšení formátu knihy z tradičního kapesního formátu A6 na formát 114 × 188 mm, podobně jako např. u publikace Ukrajinské Karpaty. Vedle obecných informací tady naleznete podrobný místopisný rejstřík, uživateli velice oblíbené rozhledové růžice a především panoramatické fotografie s popisy významných vrcholů, sedel a ples, výřezy reliéfních turistických map v měřítku 1:50.000 se zákresy turistických tras a velké množství fotografií (316 fotek, mapky, rozhledové růžice). Velkou část knihy pak samozřejmě tvoří popisy jednotlivých túr, ať již na slovenské a nebo polské části Tater. Rozsah knihy je 360 stran.

SKY: Západní Tatry - Roháče - turistický průvodce

Západní Tatry. Roháče. Kdo z turistů by neslyšel tato jména. Západní Tatry jsou snem řady turistů. A oprávněně. Roháče patří k jedněm z nejkrásnějších a nejvíce fascinujících karpatských pohoří. Hory nás sice neomráčí svou výškou či strmostí vrcholů, ale jejich travnaté vrcholy a hřebeny, hluboké a dlouhé doliny s plesy chytí za srdce určitě každého návštěvníka. Z jejich vrcholů se otevírají překrásné pohledy na sousední pohoří. Tento průvodce je doplněn mapkami, rozhledovými růžicemi a také panoramatickými fotografiemi s popisy vrcholů a sedel. Uživatelé GPS tady naleznou přehlednou tabulku s polohami nejvýznamnějších vrcholů a sedel, ale také horských chat a útulen, které slouží k jednorázovému přespání při přechodu hlavního hřebene. Popis přechodu hlavního hřebene a řady dalších túr, informace o dopravě, ubytování aj.

Schall-Verlag

Genuss-Schitourenatlas Schweiz Ost


296 stran, 200 skialpinistických výstupů
Panico

Frankenjura Band 1

Lezecký průvodce oblastmi Leinleitertal, Wiesenttal, Gößweinstein, Püttlachtal, Weihersbachtal, Klumpertal, Ailsbachtal, Paradiestal, Kaiserbachtal, Scheßlitzer Gebiete, Staffelberg, Kleinziegenfelder Tal, Bärental, Zillertal

Frankenjura Band 2

Lezecký průvodce oblastmi Walberla, Trubachtal, Betzensteiner Gebiet, Spieser Gebiet, Schnaittacher Gebiet, Pegnitztal, Krottenseer Forst, Hirschbachtal, Königsteiner Gebiet, Lehental, Högenbachtal, Förrenbachtal, Lauterachtal

Hochkönig

Lezecký průvodce vápencovou oblastí Hochkönig

Wilder Kaiser Bd. 1 - Niveau 3-6

Lezecký průvodce po Wild Keiseru, cesty v úrovních 3-6

Wilder Kaiser Bd. 2 - Niveau 6-10

Lezecký průvodce po Wild Keiseru, cesty v úrovních 6-10

Skiführer Karwendel-Rofan-Wetterstein

Skialpový průvodce oblastí od Allgäu po Keisergebirge v4etn2 Ammergebirge, Esthergebirge a Isarwinkel

Ostbayern

Lezecký průvodce po východním Bavorsku mezi Hofem na severu a Pasovem na jihu. Oblasti: Urgestein von Fichtelgebirge, Steinwald a Bavorský les

Skiführer Bayerische Alpen

Skialpový průvodce oblastí mezi Bad Tölz a Berchtesgadenem. Oblasti: Tegernsee, Schliersee-Spitzingsee, Sudelfeld-Wendelstein, Kaisergebirge, Chiemgau, Berchtesgaden, Reiteralm-Lofer-Hochkönig.

Skiführer Silvretta

Skialpový průvodce oblastí Silvretta

Powderguide – Die besten Freeride-Gebiete der Alpen

40 nejlepších freeridových oblastí v Alpách

Ostatní

Mühlviertler Klettergarten


Lezecké oblasti mezi Dolním Dvořištěm a Lincem. (oblasti: Steinwänd, Wartberg, Naarntal, Sarmingstein, Tiefenbach, Mönch, Waxenberg, Gebiete Etzlberger, Gebiete Rodltal, Zwettl/Rodl, Aschach, ...)

Horolezecký průvodce Moravské skály

Horolezecký průvodce po moravských skalách (Jevišovická pahorkatina, Pálava, okolí Brna, Moravský kras, Moravské pískovce, Beskydy, okolí Moravské brány, Oderské vrchy, Nízký Jeseník, Hrubý Jeseník a Rychlebské hory). Průvodce je rozdělen podle oblastí, pod kterými naleznete zdejší nejvýznamnější lezecké lokality. U každé z nich je popsána poloha, výška a obtížnost. Další důležité informace jsou popsány pomocí piktogramů, které jsou vysvětleny v přední části publikace. Vše je doplněno velkým množstvím černobílých fotografií, mapek, plánků lezeckých cest a GPS souřadnicemi. V knize naleznete i pravidla lezení na nepískovcových skalách. Vydání 2010, 519 stran.

Metodika

Horolezecká abeceda


Kniha je po více než patnácti letech první souhrnnou publikací na téma horolezecké metodiky. Tato nová učebnice horolezectví zaplňuje informační mezeru a popisuje všechny základní lezecké techniky u nás používané. Jedná se o nebývale rozsáhlou učebnici, za jejíž hlavní přínos je možné považovat shrnutí technicko-metodických informací o horolezeckých a lezeckých disciplínách a nejrozšířenějších interdisciplínách používajících lezecké a lanové techniky do jediného, vzájemně provázaného celku. Věnuje se klasickému horolezectví a skalnímu lezení, ale např. i technikám vysokohorské turistiky, speleoalpinismu, canyoningu či záchranářské praxi. Publikace je doplněna o řadu kapitol s tématy souvisejícími, jako např. meteorologie, geologie a geomorfologie, sportovní medicína apod. Celá kniha je tématicky členěna na pět základních částí (viz dále o obsahu). Součástí knihy jsou i přílohy s informačními zdroji a přehledy, samozřejmostí u učebnice tohoto rozsahu je doporučená i použitá literatura, rejstříky či výklad nejčastěji používaných zkratek.

Lezení na zajištěných cestách (Schubert Pit), 1. edice

Praktická příručka pro bezpečné lezení na zajištěných cestách. Popisuje základní horolezecké techniky, díky ilustracím názorně vysvětluje základy jištění a uvádí další rady a situace, na které je třeba dát pozor. 64 stran, vydání 2004.