Gruzie

Gruzie byla součástí Sovětského svazu, nyní je to samostatná země. Žije zde hrdý kavkazský národ, jenž se může chlubit nejen výjimečným historickým dědictvím, ale hlavně překrásnou přírodou, zatím nedotčenou turistickým ruchem. Země vám nabízí prožití nezapomenutelného dobrodružství při putování kavkazskými horami s malebnými vesničkami Svanetie hlídanými unikátními strážními věžemi či oblastí pod nejvyšší horou Kazbek.

S realizací zájezdů do Gruzie dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Gruzie je z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty otevřená destinace, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Gruzie: negativní PCR test (72 hod), vyplnění elektronického příjezdového formuláře, 3. den další PCR test v Gruzii; výjimka z obou testů: dokončené očkování (podrobnosti mzv.cz). Při návratu do ČR je třeba: antigenní test v Gruzii, vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu. Podmínky cestování do dalších zemí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.


Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Gruzie - Svanetie

Turistika pod Centrálním Kavkazem, vesničkami se strážními věžemi

Gruzie - Svanetie a oblast Kazbeku

Turistika pod Centrálním Kavkazem, vesničky, strážní věže a další perly

Zájezdy v uplynulých termínech

Gruzie - trekking na Kavkaze s výstupem na Kazbek

Horský přechod okořeněný místní kulturou a zakončený vysokohorskou turistikou

Gruzie - lyžování ve Svanetii

Sjezdování a freeride pod vrcholy Vysokého Kavkazu

Gruzie - treking na Kavkaze

Horské přechody Tushetie a Svanetie okořeněné místní kulturou

Podrobnější informace o Gruzii: Gruzie - informace o zemi - počasí, doklady, přejezd hranic, měna, bezpečnost