Platba zájezdu fakturou - příspěvek zaměstnavatele

Pokud chcete využít příspěvek na dovolenou od svého zaměstnavatele, rádi vám vystavíme fakturu.

Jak na to?

Kdo může žádat o příspěvek od zaměstnavatele?

Kdokoliv. Každý zaměstnavatel může poskytnou příspěvek na dovolenou svému zaměstnanci do maximální výše 20000 Kč ročně. Nebojte se proto svého zaměstnavatele o tento příspěvek sami požádat. Je to pro obě strany velmi výhodné, na daních a odvodech na pojištění se ušetří přes 30%.
Příklad: platba fakturou z fondu zaměstnavatele - příspěvek na zájezd 10000 Kč, zaměstnavatel musí zdanit 19%, takže ho to stojí 11900 Kč. Když by vám to chtěl dát ve mzdě, tak vám musí dát 11764 Kč hrubého, vy zdaníte 15% abyste měli 10000 Kč čistého. Zaměstnavatele to stojí 11764 x 1,338 (sociální a zdravotní pojištění) = 15740 Kč. Takže úspora platbou fakturou z fondu je 32,2% z částky za zájezd.

Co je to FKSP?
Za zkratkou FKSP se skrývá Fond Kulturních a Sociálních Potřeb, nazývaný také sociální fond. Tím disponují všechny státní a příspěvkové organizace a používají ho pro blaho svých zaměstnanců.

Hrozí vám propadnutí příspěvku od zaměstnavatele za rok 2023 a ještě u nás nemáte vybraný zájezd?
Nechte si od zaměstnavatele proplatit dárkový poukaz na zájezd v roce 2024 (zájezd vyberete později).

Zaměstavatel neumožňuje proplatit z FKSP dárkový poukaz a vyžaduje konkrétní zájezd na konkrétní místo a termín?
Můžeme se domluvit na jakémkoli zájezdu na příští rok, který do faktury uvedeme a vy jej můžete nejpozději 4 měsíce před odjezdem bezplatně změnit za jiný. Žádné stornopoplatky ani manipulační poplatky vám v tomto případě nenaúčtujeme.

Pro vystavení faktury nám prosím zašlete tyto údaje: