Přeprava kol - cyklovaky

Kola ve speciálních cyklovacích přepravujeme na zájezdy, kde:

-jede velmi malý počet cyklistů
-profil trasy neumožňuje pohyb autobusu s vlekem
-tažení vleku za autobusem je zakázáno (nebo dochází k nadměrným komplikacím na hranicích)

V některých případech takto ukládáme také kola atypická, která není možno bezpečně přepravit ve vleku.

Takto chráněná kola poté nakládáme obvykle přímo do autobusu (do zavazadlového prostoru nebo místo vymontovaných zadních sedadel).

Přípravu kol a jejich uložení řídí průvodci, součinnost klientů je žádoucí.


Cyklovak

Využíváme speciální cyklovaky z pevné látky. Každý cyklovak obsahuje dvě všité kapsy k uložení předního a zadního kola. Díky menším otřesům uvnitř autobusu je přeprava šetrná, ale vyžaduje určitou přípravu kola.

Příprava kola na uložení do cyklovaku

Před přepravou prosíme odstraňte všechno oddělitelné příslušenství (cyklocomputer, svítilna apod.), mohlo by dojít k jeho poškození nebo poškození Vašeho kola.

Dále je třeba demontovat přední kolo a většinou i oba blatníky. Pokud vlastníte kolo s dlouhým rámem, je nutné pro uložení do vaku demontovat i zadní kolo (demontovaná kola se vkládají do vaku společně s rámem do všitých kapes). U kol s kotoučovými brzdami je vhodné vložit klínek mezi brzdové desky zabraňující jejich zavzdušnění (při absenci klínku velmi dobře poslouží větší mince).

Při řádném stavu kola a respektování pokynů průvodce by nemělo dojít k zavzdušnění hydraulických kotoučových brzd. Podle jejich typu může být potřeba několikrát opakovaně zabrzdit pro obnovení plné funkce brzd po přepravě.

Celá příprava kola je obvykle otázkou velmi krátkého času a v případě, že s ní nemáte zkušenosti, Vám naši průvodci rádi pomohou.

Přečtěte si také informace o ostatních způsobech přepravy kol na našich zájezdech.