Přeprava kol na zájezdech CK Alpina

Na našich cyklistických zájezdech se snažíme přepravovat kola co nejšetrněji a využíváme speciálně konstruované cyklovleky s vestavbou pro přepravu kol. Vzhledem k velkému počtu cyklozájezdů máme více než 15 různých cyklovleků, které postupně inovujeme a obměňujeme.

Druhy přepravy kol na zájezdech CK Alpina

Závěsný vlek

Nejčastější typ vleku s kapcitou od 30 do 40 kol. Kolo je uchyceno ve svislé poloze za přední nebo zadní kolo na háku. Podrobněji zde - závěsný vlek.

Bikeliner

Nejnovější typ vleku s nejsnadnější a nejrychlejší nakládkou kol. Jezdí na zájezdy, kde je v autobuse celá skupina cyklistická, především do Francie a Itálie.

Patrové vleky a malé vleky

Patrové vleky a malé vleky nyní jezdí na zájezdy spíše výjimečně. Jezdí především na zájezdy, kde se sejde malý počet cyklistů, případně do oblastí, kde je pohyb autobusu s velkým vlekem obtížný.

Cyklovaky

Výjimečně přepravujeme kola v cyklovacích. Jedná se o některé zájezdy, na které jede jen minimální počet cyklistů (max. 10) a nebo jsou v takových oblastech, kde se autobus s vlekem obtížně pohybuje a o všechny zájezdy na Ukrajinu (tažení vleku autobusem zkázáno).

Příprava kola na cestu

Většinu kol není třeba nijak speciálně upravovat. Přesto se při dnešní široké škále konstrukce a vybavení kol mohou vyskytnout problémy s jejich bezpečným uložením na vlek, a to v případech, kdy jsou extrémně vysoká nebo široká řidítka s dlouhými rohy, vysoko vysunutá sedla apod. Aby nedošlo k poškození sousedních kol, je někdy nutné snížit nebo demontovat sedlo, případně pootočit rohy nebo řidítka. Mohou také překážet široké košíky připevněné k nosiči. Před nakládkou prosím sejměte tachometry, blikačky, pumpičky a další oddělitelné příslušenství, tyto doplňky se mohou během manipulace a přepravy vytřást a poškodit.

Při žádném z typů přepravy by při řádném stavu kola a respektování pokynů průvodce nemělo dojít k zavzdušnění hydraulických kotoučových brzd. Podle jejich typu může být potřeba několikrát opakovaně zabrzdit pro obnovení plné funkce brzd po přepravě.

Elektrokola a atypická kola

Elektrokola přepravujeme, ale vzhledem k jejich rozměrům a hmotnosti jich na některých cyklovlecích můžeme vzít jen omezené množství, proto je nutné elektrokolo nahlásit již při přihlášení v Přihlášce.

Přepravu atypického kola (lehokolo, dvojkolo, terénní koloběžku apod.) je nutné s námi předem konzultovat.