Přeprava kol na cyklovleku a v autobuse

Na našich cyklistických zájezdech se snažíme přepravovat kola našich klientů co nejšetrněji. Proto jsme si pořídili nové kvalitní vleky se speciální vestavbou na přepravu kol. Na některých zájezdech také přepravujeme kola přímo v autobuse. Jedná se o zájezdy na Podkarpatskou Rus, kde platí zákaz tažení vleku autobusem, dále některé zájezdy, které nejsou plně naplněny a nebo jsou v takových oblastech, kde se autobus s vlekem obtížně pohybuje.

Přeprava kol na cyklovleku

Kola jsou přepravována na speciálním krytém vleku, konstruovaném s ohledem na minimalizaci možnosti jejich poškození. Jejich nakládku a vykládku řídí průvodci, součinnost klientů je žádoucí. Kola jsou uchycena ve speciálních držácích a připevněna za rám polstrovanou tyčí. Zadní kolo je navíc přichycené řemínkem ke kolejnici. Většinu kol není třeba nijak speciálně upravovat, přesto se při dnešní široké škále konstrukce a vybavení kol mohou vyskytnout problémy s jejich bezpečným uložením na vlek zejména při extrémně vysokých nebo širokých řidítkách s dlouhými rohy, vysoko vysunutých sedlech apod. Aby nedošlo k poškození sousedních kol, je někdy nutné sedla snížit nebo vyndat, rohy nebo řidítka pootočit. Mohou také překážet široké košíky připevněné k nosiči. Před nakládkou vyndejte computery, blikačky a hustilky, tyto doplňky se mohou během manipulace a přepravy vytřást a poškodit. Kapacita většiny vleků je 40-42 kol.

Přeprava kol v cyklovacích uvnitř autobusu

Na všechny cyklozájezdy na Ukrajinu přepravujeme kola přímo v autobuse (s vlekem za autobusem je vjezd na Ukrajinu zakázán). Díky menším otřesům uvnitř autobusu je přeprava šetrná, ale vyžaduje určitou přípravu kola. Kola budou přepravována v buse ve speciálních cyklovacích. Z kola je třeba demontovat přední kolo a většinou i oba blatníky. Pokud vlastníte kola s dlouhými rámy je potřeba pro uložení do vaku demontovat i zadní kolo (demontovaná přední nebo i zadní kola se vkládají do vaku společně s rámem do všitých kapes). U kol s kotoučovými brzdami je vhodné vložit klínek mezi brzdové desky zabraňující jejich zavzdušnění.

Cyklovaky

Pokud v buse přepravujeme menší množství kol, používáme tzv. cyklovaky. Z kola se demontuje přední i zadní kolo, blatníky a vše co by se mohlo zničit (cyklocomputer, svítilna...), sedátko se zasune do rámu a rám se vloží do speciální brašny vč. obou kol. U kol s kotoučovými brzdami je vhodné vložit mezi brzdové desky klínky, zabraňující zavzdušnění brzdového systému. Tento cyklovak se naloží přímo dovnitř busu nebo do jeho zavazadlového prostoru.

Naše cyklozájezdy najdete zde - všechny cyklistické zájezdy - nenáročná cykloturistika, náročnější MTB zájezdy, cyklistika s ubytováním, cyklostezky.

 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy