Přeprava kol na zájezdech CK Alpina

Na našich cyklistických zájezdech se snažíme přepravovat kola klientů co nejšetrněji. Proto využíváme speciálně konstruované vleky s vestavbou uzpůsobenou na přepravu kol. Na některých zájezdech také přepravujeme kola šetrně v cyklovacích. V tomto případě se jedná většinou o zájezdy na Podkarpatskou Rus, kde jsou komplikované předpisy ohledně tažení vleku za autobusem, dále o některé zájezdy, na které jede jen minimální počet cyklistů (max. 10) a nebo jsou v takových oblastech, kde se autobus s vlekem obtížně pohybuje.

Druhy přepravy kol na zájezdech CK Alpina:

Závěsný vlek
Patrový vlek
Malé vleky
Cyklovaky

Příprava kola na cestu:

Většinu kol není třeba nijak speciálně upravovat. Přesto se při dnešní široké škále konstrukce a vybavení kol mohou vyskytnout problémy s jejich bezpečným uložením na vlek, a to v případech, kdy jsou extrémně vysoká nebo široká řidítka s dlouhými rohy, vysoko vysunutá sedla apod. Aby nedošlo k poškození sousedních kol, je někdy nutné snížit nebo demontovat sedlo, případně pootočit rohy nebo řidítka. Mohou také překážet široké košíky připevněné k nosiči.

Před nakládkou prosím sejměte tachometry, blikačky, pumpičky a další oddělitelné příslušenství, tyto doplňky se mohou během manipulace a přepravy vytřást a poškodit.

Při žádném z typů přepravy by při řádném stavu kola a respektování pokynů průvodce nemělo dojít k zavzdušnění hydraulických kotoučových brzd. Podle jejich typu může být potřeba několikrát opakovaně zabrzdit pro obnovení plné funkce brzd po přepravě.

Atypická kola a elektrokola:

Elektrokola jsou na našich zájezdech povolena. Vzhledem k jejich rozměrům a hmotnosti jich ale můžeme vzít jen omezené množství, proto je nutné elektrokolo nahlásit již při přihlášení v Přihlášce.

Přepravu atypického kola (lehokolo, dvojkolo, terénní koloběžku apod.) je nutné s námi předem konzultovat.