Přeprava kol - závěsné vleky CK Alpina

Vleky CK Alpina se speciální závěsnou nástavbou pro přepravu kol jsou konstruovány s ohledem na minimalizaci poškození kol během cesty. Kapacita těchto vleků je od 30 do 42 kol.

Jejich nakládku a vykládku řídí průvodci, součinnost klientů je žádoucí.


Uchycení kola

Kola jsou ve vleku uchycena svisle. Za přední kolo jsou zavěšena na hácích obalených gumou. K rámu je suchým zipem připevněna polstrovaná tyč, která kolo fixuje nad svislou kolejnicí. Zadní kolo se navíc přichycuje ke kolejnici řemínkem. Do míst, kde by mohlo při otřesech vleku docházet k oděru kola o konstrukci nebo vedlejší kolo, vkládáme pěnové vycpávky.

Příprava kola

U velkých a atypických kol (také u kol umístěných na krajních pozicích vleku) je možné, že bude nutné pootočit rohy, řídítka, nebo zasunout sedlo. Tyto úpravy v případě potřeby provede průvodce a po přepravě vrátí kolo do původního stavu.

Před přepravou prosíme odstraňte všechno oddělitelné příslušenství, mohlo by dojít k jeho poškození nebo poškození okolních kol.

Při řádném stavu kola a respektování pokynů průvodce by nemělo dojít k zavzdušnění hydraulických kotoučových brzd. Podle jejich typu může být potřeba několikrát opakovaně zabrzdit pro obnovení plné funkce brzd po přepravě.

Přečtěte si také informace o ostatních způsobech přepravy kol na našich zájezdech.