Doporučené vybavení na zajištěné cesty via ferrata

Doporučené vybavení - pro inspiraci

Povinné vybavení (komplet via ferrata)

Povinné vybavení lze běžně zakoupit v outdoorových a horolezeckých obchodech nebo zapůjčit u nás či v jiných specializovaných půjčovnách.

Další Doporučené vybavení

Jídlo

Pro zájezd s místní polopenzí přibalte jen zásoby na svačiny přes den a během programu (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy atd.). Základní potraviny je většinou možné dokoupit i na místě (pečivo, ovoce, zeleninu).

Pro zájezd s naší Alpina polopenzí si nezapomeňte sbalit misku + lžíci či příbor + hrníček na pití + utěrku, jídlo pro malý hlad (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy atd.). Základní potraviny je většinou možné dokoupit i na místě (pečivo, ovoce, zeleninu).

Zdravotní zabezpečení

Doporučujeme každému účastníkovi, aby si vzal svoji osobní lékárničku. Jestliže máte nějaké trvalejší zdravotní problémy (cukrovka, epilepsie, angína pektoris...), sdělte nám je prosím předem do CK (telefonicky, písemně či osobně). Pokud nebude mezi účastníky zájezdu odborný zdravotník, obracejte se s případnými problémy na průvodce. Ten bude mít k dispozici lékárničku se základními léky a zdravotními potřebami.Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, tj. 15-20 kg a snažte se o maximální skladnost. V autobuse je možnost dokoupit alko, nealko a teplé nápoje.

Podrobné informace ke každému zájezdu dostanete v pokynech, které zasíláme (e-mailem nebo poštou) nejpozději 14 dní před odjezdem.