Informace k zájezdu
Bikekemp pod Smrkem

Úvodní stránka zájezdu Bikekemp pod Smrkem ( Česká republika, MTB, Cyklistické zájezdy, Kurzy )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3


Čekají nás jednodenní trasy s délkou 35 až 65 km a převýšením do 1250 m ve středně náročném kopcovitém terénu a na lehkých a středně těžkých flow trailech Singltreku pod Smrkem a na technicky náročnějších trailech na polské straně Jizerských hor. Budeme se pohybovat převážně po lesních pěšinách a upravených trailových stezkách s umělými překážkami. Asfaltové a šotolinové cesty použijeme při cestě k trailům a zpět a jako propojky mezi nimi. Hodně času budeme věnovat nácviku techniky jízdy v terénu různé náročnosti. Na kole denně strávíme většinou 4-6 hodin čistého času jízdy, což odpovídá 6-8 hodinám s přestávkami. Na jednotlivé etapy budeme vyrážet nalehko s vybavením pouze na jeden den a ostatní věci bude možné zanechat v místě ubytování. Všechny plánované etapy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat nebo nahradit vlastním odpočinkovým programem.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí v ČR můžete sledovat např. na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu - www.chmi.cz. Data z ČHMÚ přebírá pak většina dalších českých serverů věnovaných počasí. Dalším zdrojem o počasí s podrobnými daty především o větru je Windy.com.
Do mobilu doporučujeme základní aplikaci ČHMÚ s podrobnou předpovědí pro všechna města v ČR, radarem, předpovědí srážek atd. Pro větší fanoušky počasí pak ČHMÚ+ a Windy.

MAPY A LITERATURA

Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:

  • č. 103 Jizerské hory - cyklomapa, 1:60 000, nakl. SHOCart

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních GPS map, které fungují i v terénu, kde mobilní data nejsou (tzv. offline mapy). Tyto offline mapy doporučujeme stahovat ještě v ČR, nejlépe přes WiFi. Pro zájezdy v EU je velmi doporučujeme, mimo EU jsou díky extrémním cenám mobilních dat nutností.
Aplikace Mapy.cz má kromě ČR i kvalitní zahraniční mapy, které jdou snadno stáhnout offline.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

  • Doklady a peníze: doklad totožnosti, adekvátní množství finančních prostředků, kartička zdravotní pojišťovny
  • Oblečení: oblečení do tepla i zimy (kraťasy, dlouhé kalhoty, trička), oblečení na kolo, cyklistické boty, sandály či tenisky na lehčí pochůzky i jako přezutí po etapě, pláštěnku nebo pončo, větru a vodě odolnou bundu, termoprádlo, oblečení na noc, cyklorukavice, cyklistické brýle, plavky, dle lokality zvažte rukavice, čepici
  • Na kolo: kolo, cyklohelma, malý batoh na kolo, náhradní duše, případně i plášť, skládací kapesní nářadí, souprava na lepení, pumpička, zámek na kolo, cykloláhev, přední světlo, zadní červená blikačka. Navíc např. cyklocomputer, oddělávací blatníky, držák na mobil či GPS, kapsička na rám či brašna pod sedlo.
  • Ostatní: sluneční brýle s UV filtrem, krém na opalování s vyšším ochranným faktorem, sunblock na rty, zavírací nůž, hygienické potřeby, toaletní papír, ručník, mobil, nabíječka a ev. powerbanka, čelovka
  • Strava: energeticky vydatné obědy/svačiny (pečivo, tvrdé salámy, paštiky, tvrdý a měkký sýr, cereální tyčinky, čokolády, sušené ovoce, ořechy, hroznový cukr, oplatky, iontové nápoje, šumivé vitamíny atd.), láhev na pití nebo hydrovak - minimálně 1,5 l. Na tomto zájezdu je dostatek možností stravování v bufetech a hospůdkách cestou, velké zásoby jídla s sebou tedy brát nemusíte.
  • Osobní lékárnička: pravidelně užívané léky, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem

DŮLEŽITÉ ADRESY A TELEFONY

Důležitá telefonní čísla:
Zdravotnická záchranná služba 155
Policie 158
Městská policie 156
Hasiči 150
jednotné evropské číslo tísňového volání 112
Horská záchranná služba 1210