Bikekemp pod Smrkem

Základní kurz jízdy na horském kole na Singltreku pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem je proslavený ráj dynamických stezek pro horská kola, jehož renomé sahá daleko za hranice střední Evropy. Na husté síti přes 60 km lesních stezek se zabaví všichni bikeři, nezáleží na kondici ani technické zdatnosti. Singltrek pod Smrkem je tu pro všechny, kteří mají rádi horské kolo, úzké stezky a přírodu. Ze stezek se vrátíte nadšení, vyřádění a s úsměvem na tváři. Jizerské hory - ideální pohoří pro cyklisty. Hustá síť stezek a silniček ve vrcholových partiích hor nám umožní poznat prakticky celé Jizerské hory s jejich přírodními klenoty. Večery pak strávíme v příjemném prostředí rekreačního střediska s příjemnou obsluhou a domácí atmosférou.

Bikekemp je určen pro všechny cyklisty a cyklistky v dobré fyzické kondici jezdící na horském kole, kteří by rádi zlepšili své technické dovednosti a jistotu jízdy terénem. Singltrek pod Smrkem nabízí široké spektrum převážně lehčích trailů plných hravých zatáček, i techničtějších sekcí, ideálních pro nácvik a postupné zlepšování jezdeckých schopností. Naučíme Vás, jak správně projet zatáčku, jak se vypořádat s prudkým sjezdem či výjezdem, jak vyskočit na obrubník či přeletět menší překážky na trailu a mnoho dalších užitečných vychytávek...

Vyrážet budeme jen s malým batůžkem se svačinou, obědy a kávu nebo pivko si dáme v hospůdkách a chatách po cestě. Vzhledem k náplni programu zprvu nenašlapeme moc kilometrů, byť s kolem strávíme celý den. Ubytovaní budeme v rekreačním středisku Jizerky v Bílém Potoce výhodně položeném mezi stezkami Singltreku a hlavním Jizerským hřebenem. V areálu je restaurace, kde nám připraví snídaně a večeře. Na místo se můžete dopravit vlastním autem nebo vlakem.

Co se naučíme:

 • vhodně volit stopu
 • správně projíždět zatáčky
 • kdy a jak brzdit
 • vyjíždět a sjíždět prudké svahy
 • přejíždět a přeskakovat drobné překážky

Program zájezdu

 • 1. den: Příjezd do rekreačního střediska, ubytování se, večeře s možností pozdějšího příjezdu, správné nastavení biků, seznamovací večírek.
 • 2. den: Procvičení základních bikerských dovedností, lehký modrý Hřebenáč a červený trail Obora na rozježdění. Nácvik techniky na těžších pasážích trailu Libverdská strana. (↔ 30-45 km, ↑ 600-900 m, ↓ 600-900 m)
 • 3. den: Pilování těžších pasáží trailu Libverdská strana, seznámení se s krásným trailem Hejnický hřeben a jeho nácvik. (↔ 35-50 km, ↑ 800-1200 m, ↓ 800-1200 m)
 • 4. den: Výlet na polskou stranu stezek po těžším, ale nádherném trailu Nad Czerniawou s ukázkou projetí a pilováním nejtěžších míst. Ochutnávka polské kuchyně v místní hospůdce Piwowar Lwówecki. Odpolední zábava na houpavém polském červeném trailu Zajecznik. Návrat trailem Nad czerniawou a Okolo Mědence. (↔ 65 km, ↑ 1250 m, ↓ 1250 m)
 • 5. den: Projetí nejoblíbenějších trailů rychleji a lépe. Ukončení kurzu. Rozloučení.

Ubytování

Spát budeme 4x v rekreačním zařízení Jizerky v 5lůžkových chatkách. Chatky jsou 5lůžkové se dvěma ložnicemi (3+2), obývacím pokojem s jednou přistýlkou, WC, sprchou a umyvadlem. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.
Před vchodem je terasa. Ubytováni budeme v rekreačním středisku, takže nečekejte moderní vybavení a přemíru komfortu, ale připravte se na jednoduché turistické ubytování. Dobrá parta, společné zážitky a vstřícný přístup ubytovatele nám to vynahradí. Součástí areálu je restaurace s předzahrádkou. V areálu je k dispozici společenská místnost, kurt na volejbal s umělým povrchem, dětské hřiště, půjčovna sportovního vybavení, 2 ohniště, parkoviště, wi-fi. 500 m od areálu je obchod a pošta.

Stravování

V restauraci dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 1. den večeří a končí poslední den snídaní. Jeden večer nám připraví steak z krkovice a domácí klobásu na venkovním grilu se zelným salátem. Na snídaně je talíř se salámem nebo sýrem a dále pečivo, vánočka, džem, bílý jogurt, müsli, máslo, káva, čaj, mléko. K večeři je teplé jídlo a polévka. Večer můžeme posedět v restauraci nebo venku u ohně. Obědy budeme řešit návštěvou hospůdek po cestě. Jídlo na svačiny si můžete přivézt z domu nebo koupit v obchodě ve vesnici. V areálu je jedna velká kuchyně s několika lednicemi, rychlovarnými konvicemi a sporákem.

Bikekemp pod Smrkem

Bikekemp pod Smrkem

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Rila a Pirin MTB

Bike terény přes hřebeny a úbočí nejvyšších bulharských hor

Černá Hora MTB

Náročnější terény v horách Durmitor, Sinjajevina, Žijovo a Bjelasica

Julské Alpy MTB

Bajkové lahůdky slovinsko-italsko-rakouského trojmezí

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)