Kurz cestovatelské fotografie - České Švýcarsko

Intenzivní fotografický kurz s lehkou turistikou

Dovolená, rodinná sportovní akce nebo například i pracovní proces, to vše si žádá dokumentaci. V době stále dostupnějších digitálních fotoaparátů pak může fotit téměř každý a přitom nezáleží na tom, jestli máme v rukou profesionální zrcadlovku nebo kompaktní foťáček velikost krabičky od mýdla. I s kompaktním fotoaparátem nebo mobilním telefonem můžeme udělat opravdu nádhernou fotku. Jen je potřeba vědět, jak na to, znát funkce a umět ze svého přístroj dostat maximum možného.

Nabízíme vám intenzivní fotografický kurz v malebné krajině skalních měst, hluboce zaříznutých roklí, hradních zřícenin a dalekých výhledů, jimiž je NP České Švýcarsko opravdu pověstný. Čeká nás aktivní prodloužený víkend s jednodenními pěšími fyzicky méně náročnými vycházkami, na nichž ale většinou strávíme celý den. Lektor vám bude nejen průvodcem, ale hlavně rádcem a mentorem při hledání ideální kompozice, nastavení fotoaparátu a poradí vám, jak se co nejlépe vypořádat s nástrahami dané scény. Kterýkoliv den si můžete udělat vlastní program či zařadit odpočinek. Ubytováni budeme v příjemném penzionu U Vyhlídky, kde dostaneme bohatou místní polopenzi.

Co se naučíme:

 • poznat svůj fotoaparát, objektivy a seznámit se s jejich základními funkcemi a technickými limity a snažit se je začít aktivně využívat
 • seznámit se se základními formáty digitální fotografie (JPG a RAW) a naučit se je používat
 • aktivně používat základní nastaveními fotoaparátu: programová automatika, kreativní režimy, priorita času, priorita clony, ISO atd. s ohledem na specifika fotografované scény
 • fotografovat pohybující se i statické objekty a efektivně používat různé způsoby ostření (tzv. činnosti autofokusu), režimy měření expozice atd.
 • správně používat nastavení vyvážení bílé (WB) a dosáhnout tak věrného barevného podání snímku
 • základní kompoziční pravidla a jak vyfotit opravdu atraktivní snímek s příběhem a emocí
 • základní pravidla a doporučení pro fotografování krajiny, portrétu, rychle se pohybujících objektů, krajinného detailu, makra, cestovatelského dokumentu atd.
 • základy práce s fotografickým editorem Zoner Photo Studio

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný sraz v penzionu U Vyhlídky kolem poledne. Od 13.00 přednáška věnovaná fotografické technice, nastavení fotoaparátu a kompozici. Před večeří krátká procházka na Český vrch (426 m), kolem Říjnové věže a bývalé Hübelovy továrny k akvaduktu, místní unikátní technické památce z roku 1886 (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Večeře a seznamovací večírek.
 • 2. den: Od pensionu autobusem nad obec Hřensko. Tichou soutěskou pěšky i na lodičkách do osady Mezná. Po Mlýnské cestě do Dlouhého dolu k ikonické Pravčické bráně a fotografování v jejím bezprostředním okolí. Návrat do Hřenska a autobusem zpět na ubytování (8 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Večer kurz základních úprav fotografií v Zoner Photo Studio a individuální konzultace k nafoceným snímkům.
 • 3. den: Z Jetřichovic nejprve na zříceninu hradu Falkenštejn. Po Střední cestě kolem Strážní věže k přístřešku Purkartický les. Jetřichovickými stěnami přes Vilemíninu a Marianinu vyhlídku zpět do Jetřichovic (5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Večer rozbor nafocených fotografií, burza nápadů, individuální konzultace, případně pokročilé úpravy a práce v Zoner Photo Studio X.
 • 4. den: Auty do obce Kyjov. Po Köglerově naučné stezce přes Kinského vyhlídku a zříceninu Kyjovského hrádku do údolí Křinice. Kolem Jeskyně vil ke skalní věži Dietrichův kámen. Podél Malého Vlčího potoka k Panskému vodopádu. Přes Kamenný vrch po Köglerově naučné stezce přes Dlouhý důl návrat zpět do Kyjova. Věnovat se budeme převážně fotografování tekoucí vody. (5 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Ukončení kurzu kolem 15 hod. Individuální odjezd.

Ubytování

Na okraji obce Chřibská v příjemném penzionu U Vyhlídky, ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také bar s čepovaným pivem, Wi-Fi, kurt pro sportovní aktivity, hřiště a monitorované parkoviště.

Stravování

V ceně ubytování jsou zahrnuta polopenze. Snídaně jsou bohaté a formou švédských stolů (párky, vajíčka, ovoce, zelenina, pečivo, jogurty s müsli, káva a čaj). K večeři je na výběr ze tří jídel, jedno z nich je vegetariánské. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo a nápoje v restauracích během výletů.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Čeká nás fotografický kurz s jednodenními pěšími túrami, které jsou celkově méně náročné a kratší než u zájezdu České Švýcarsko. Věnovat se budeme především fotografování. Na túrách budeme denně trávit 5-8 hodin včetně pauz, převýšení je max. 500 m. Délky výletů si můžete individuálně zkracovat nebo si kterýkoliv den udělat individuální program. Na jednotlivé lokality budeme přejíždět místní dopravou (2. a 3. den) nebo našimi auty (4. den). Místo ubytování jsou společné se zájezdem České Švýcarsko.

Kurz cestovatelské fotografie - České Švýcarsko

Kurz cestovatelské fotografie - České Švýcarsko