Singltrek pod Smrkem a Jizerky - MTB pro každého

Lehké flow traily Singltreku a hřebeny Jizerských hor na kole

Singltrek pod Smrkem je proslavený ráj dynamických stezek pro horská kola, jehož renomé sahá daleko za hranice střední Evropy. Na husté síti přes 60 km lesních stezek se zabaví všichni bikeři, nezáleží na kondici ani technické zdatnosti. Singltrek pod Smrkem je tu pro všechny, kteří mají rádi horské kolo, úzké stezky a přírodu. Ze stezek se vrátíte nadšení, vyřádění a s úsměvem na tváři. Jizerské hory - ideální pohoří pro cyklisty. Hustá síť stezek a silniček ve vrcholových partiích hor nám umožní poznat prakticky celé Jizerské hory s jejich přírodními klenoty. Večery a odpoledne pak strávíme v příjemném prostředí rekreačního střediska s příjemnou obsluhou a domácí atmosférou.

Čeká nás horská bajkovka na lehkých flow trailech Singltreku pod Smrkem a po horských stezkách a silničkách prakticky přes celé Jizerské hory. Okruhy na Singltreku jsou lesní traily se spoustou hravých zatáček, výjezdů a sjezdů. Mají většinou hladký hliněný povrch s minimálním množstvím kamenů. Jsou značeny modře, červeně a černě, ale i černé traily jsou snadné a není třeba se jich obávat.

Délka denních etap je cca 40-80 km s mnoha možnostmi si etapu prodloužit nebo naopak zkrátit. Vyrážet na výlety budeme jen s malým batůžkem se svačinou, obědy a limču nebo pivko si dáme v hospůdkách a chatách po cestě. Jakoukoli etapu je možné vynechat a udělat si místo ní vlastní výlet na kole, pěšky nebo autem či vlakem. Ubytovaní budeme v rekreačním středisku Jizerky v Bílem Potoce, výhodně položeném mezi stezkami Singltreku a hlavním Jizerským hřebenem. V areálu je restaurace, kde nám připraví snídaně a večeře. Na místo se můžete dopravit vlastním autem nebo vlakem. Společně s námi jede i zájezd Jizerkské hory na kole s podobnými, ale lehčími a kratšími cykloetapami.

Program zájezdu

  • 1. den: Příjezd do rekreačního střediska, ubytování se, večeře s možností pozdějšího příjezdu, seznamovací večírek.
  • 2. den: Seznámení se se Singltrekem pod Smrkem: lehké červené flow traily Libverdská strana, Ludvíkovský traverz, Novoměstská strana a Rapický okruh. (↔ 35-55 km, ↑ 600-900 m, ↓ 600-900 m)
  • 3. den: Jizerské hory: cyklobusem nebo po silnici na kole na Smědavu, kolem nejcennějších rašelinišť na Jizerku, po horských silničkách projedeme nejhezčí úseky hřebene Jizerských hor do Hejnic (muzeum horolezectví, kostel, koupák). (↔ 60-80 km, ↑ 600-1000 m, ↓ 1000-1400 m, s výjezdem na Smědavu +↔ 12 km, ↑ 400 m, s pěším výstupem na Jizeru 1122 m +↔ 3 km, spousta možností zkrácení či prodloužení)
  • 4. den: Singltrek podruhé: snadné traily Hřebenáč a Obora nad Novým Městem pod Smrkem, černé, ale i tak lehké traily Okolo Měděnce a Hejnický hřeben podél skal, bude-li možnost, tak i traily na polské straně. (↔ 40-60 km, ↑ 750-1000 m, ↓ 750-1000 m)
  • 5. den: Projedeme horské stezky a silničky méně navštěvovaného Vlašského a Středního Jizerského hřebene přes nejvyšší vrchol české části Jizerek Smrk 1124 m a vyhlídkový Paličník 944 m (↔ 30-40 km, ↑ 800-1000 m, ↓ 800-1000 m). A nebo se vrátíme ještě jednou na Singltrek?

Ubytování

Spát budeme 4x v rekreačním zařízení Jizerky v 5lůžkových chatkách. Chatky jsou 5lůžkové se dvěma ložnicemi (3+2), obývacím pokojem s jednou přistýlkou, WC, sprchou a umyvadlem. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.
Před vchodem je terasa. Ubytováni budeme v rekreačním středisku, takže nečekejte moderní vybavení a přemíru komfortu, ale připravte se na jednoduché turistické ubytování. Dobrá parta, společné zážitky a vstřícný přístup ubytovatele nám to vynahradí. Součástí areálu je restaurace s předzahrádkou. V areálu je k dispozici společenská místnost, kurt na volejbal s umělým povrchem, dětské hřiště, půjčovna sportovního vybavení, 2 ohniště, parkoviště, wi-fi. 500 m od areálu je obchod a pošta.

Stravování

V restauraci dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 1. den večeří a končí poslední den snídaní. Jeden večer nám připraví steak z krkovice a domácí klobásu na venkovním grilu se zelným salátem. Na snídaně je talíř se salámem nebo sýrem a dále pečivo, vánočka, džem, bílý jogurt, müsli, máslo, káva, čaj, mléko. K večeři je polévka a teplé jídlo. Večer můžeme posedět v restauraci nebo venku u ohně. Obědy budeme řešit návštěvou hospůdek po cestě. Jídlo na svačiny a něco na opečení na oheň si můžete přivézt z domu nebo koupit v obchodě ve vesnici. V areálu je jedna velká kuchyně s několika lednicemi, rychlovarnými konvicemi a sporákem.


Singltrek pod Smrkem a Jizerky - MTB pro každého

Singltrek pod Smrkem a Jizerky - MTB pro každého

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Salzkammergut MTB

Horská cyklistika pod Dachsteinem a kolem jezer Solné komory