Informace k zájezdu
Zakarpatská Ukrajina na skialpech

Úvodní stránka zájezdu Zakarpatská Ukrajina na skialpech ( Ukrajina, Karpaty, Zimní zájezdy na hory, Skialp, Novinky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3


Zájezd je určen milovníkům horských terénů, kteří chtějí vyrazit do hor i v zimě a užit si krásné sjezdy v bezpečném, ale zároveň pro běžné lyžaře nedostupném terénu. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v převážně volném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Na túrách strávíme denně 7-8 hodin, včetně přestávek na odpočinek a kochání se nádhernou zimní přírodou. Zdoláme při nich převýšení v rozmezí 700-1250 m nahoru a to samé dolů. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko. Průvodce vám poradí s pohybem v zimním terénu a vysvětlí vám, jaká případná nebezpečí skýtají zimní hory.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Ceny potravin v obchodech, jídel v restauracích a hospodách, mohou být nižší než v ČR nebo se blíží cenám u nás, v závislosti od navštívené oblasti. Příklady cen v hřivnách (UAH): pivo 20-50 UAH, víno stejně jako u nás (v obchodě 60 UAH, v hospodě až 300), vodka 70-120 UAH/láhev, šampus 90 UAH, cigarety 20-60 UAH, jídlo v hospodě 50-120 UAH, šašlik 40-45 UAH/100 g, tzn. porce 250 g cca 140 UAH.

Výměna peněz: Ukrajinskou měnou je hřivna - UAH (= 100 kopějek). Pro výměnu ukrajinských hřiven jsou nejvhodnější EUR nebo USD (jen nové nepoškozené bankovky). Výměna je možná až na hraničním přechodu na Ukrajinu nebo v Mukačevu (druhý den zájezdu). Hřivny můžete získat i z bankomatů v Jasini.