Turistika a přechody v Bulharsku

Bulharsko - turistika a přechody hor

Bulharsko bylo vždy oblíbeným letním cílem českých turistů. Rila je nejvyšší pohoří Bulharska pyšnící se nejvyšší horou celého Balkánu - Musalou (2925 m) a Pirin se svou monumentální mramorovou pyramidou Vichren (2914 m) patří dnes stále k turisticky málo objeveným regionům Evropy. Nabízíme turistiku s ubytováním v hotelu se snídaní nebo horský přechod se spaním na horských chatách.

S realizací zájezdů do Bulharska dle současných Covid-podmínek počítáme! Bulharsko je nyní zařazeno mezi červené země, ale situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti jsou tyto: vstup do Bulharska: splnění jedné ze tří podmínek - negativní antigenní nebo PCR test, očkovací certifikát, prodělané onemocnění Covid-19 v posledních 6 měsících. Při návratu do ČR je třeba: vyplnění příjezdového formuláře, PCR test do 5 dní po příjezdu a nosit roušku nebo respirátor. Návratový PCR test si můžete udělat přímo na Zvonařce po výstupu z autobusu za zvýhodněnou cenu 990 Kč ve smluvní laboratoři Hola Biolabs. Výsledky byste měli obdržet stejný den odpoledne. Ale je pravděpodobné, že do léta padne i tato nepříjemná podmínka (PCR test po návratu).


Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Zájezdy v uplynulých termínech

Rila a Pirin

Perly západního Bulharska: Rila, Pirin, Vitoša, Melnik, monastýry

Přechod Rily a Pirinu

Horská turistika po nejvyšších vrcholech Balkánu (Bulharsko)

Podívejte se také na seznam všech našich zájezdů do Bulharska.