Letenky

Je cena letenky zahrnuta v ceně zájezdu?

Cena letenky není zahrnuta v základní ceně zájezdu a účtujeme ji jako doplňkovou službu.

Jakou cenu za letenku lze očekávat?

U jednotlivých programů uvádíme předpokládanou cenu letenky. Ceny letenek dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
Letenky vám prodáme za stejnou cenu, za kterou jsme ji sami koupili, žádné poplatky za zprostředkování si neúčtujeme!
Pokud by cena letenky byla vyšší, než uvádíme, nebo pokud by došlo ke změně odletového místa, příp. pokud by čekání při přestupu bylo delší než 8 hodin, tak vás před konečnou koupí letenek budeme kontaktovat a necháme si odsouhlasit konečnou variantu letu. Pokud byste s letenkou nesouhlasili, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit a my vám v tomto případě vrátíme uhrazenou zálohu v plné výši.

Kdy je nejlepší se přihlásit na letecký zájezd?

Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání (máme více času na sledování cen letenek a můžeme lépe zohlednit celkovou dobu letu, počet přestupů a odletové místo). Letenky kupujeme ve chvíli, kdy je počet účastníků dostatečný pro realizaci zájezdu. Pro dodatečně přihlášené klienty se snažíme pořídit letenky na stejný let.

Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?

1. záloha ve výši 10 000 Kč (pokud není u zájezdu uvedeno jinak) se hradí do týdne od závazného přihlášení. Jako potvrzení vaší přihlášky vám pošleme e-mailem smlouvu o zájezdu, v níž bude uvedena předpokládaná částka za letenku. Ve chvíli, kdy budeme mít nahlášen dostatečný počet klientů pro realizaci zájezdu, vás kontaktujeme, abyste uhradili 2. zálohu na nákup letenky a případně dalších služeb (přesná výše 2. zálohy je uvedena u zájezdu). Poté vám pošleme e-mailem nebo poštou zakoupenou elektronickou letenku společně se smlouvou o zájezdu. Na této smlouvě bude již uvedena přesná částka za letenku a bude zde vyčíslen doplatek, který je třeba měsíc před odjezdem uhradit.

Příklad: Cena za zájezd činí 20000 Kč, předpokládaná cena letenky je 8000 Kč (cenu 28000 uvádíme na webu u termínu expedice). Jako 1. zálohu uhradíte 10000 Kč. Po dosažení min. počtu klientů vás vyzveme k uhrazení předpokládané ceny za letenku (8000 Kč). Letenku se nám podaří sehnat za cenu 7500 Kč. Měsíc před odjezdem tedy uhradíte už jen 9500 Kč a zájezd vč. letenky vás bude stát dohromady 27500 Kč.

Odkud odlétáme?

Zpravidla odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.

Je termín leteckého zájezdu na webu závazný?

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit a my vám vrátíme uhrazenou zálohu v plné výši.

Lze stornovat zájezd, na který již byly letenky koupeny?

Pokud jsme pro vás již zakoupili letenku a vy budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných podmínek. Ze základní ceny zájezdu vám bude vypočten stornopoplatek dle sazebníku (všeobecné podmínky - bod 4). Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky.

Účastníkům zájezdu nabízíme možnost zprostředkování pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali až do pojistného limitu 70000 Kč. Pojištění storna je možné sjednat pouze s pojištěním léčebných výloh. Informace k limitům pojistného plnění a ceny najdete zde - pojištění storna zájezdů.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Jak je to s vyřizováním víz?

Víza vyřizujeme pouze českým občanům na naše zájezdy. Předpokladem pro úspěšné vyřízení víza je cestovní pas, který vám platí i potřebný počet měsíců po ukončení pobytu. Vydání víza nemůžeme garantovat, zatím však všichni naši klienti vízum bez problémů dostali.

 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy