Letenky

Je cena letenky zahrnuta v ceně zájezdu?

Cena letenky není zahrnuta v základní ceně zájezdu a účtujeme ji jako doplňkovou službu.

Jakou cenu za letenku lze očekávat?

U jednotlivých programů uvádíme předpokládanou cenu letenky. Ceny letenek dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji, a to jak cenově, tak z hlediska letových časů, návazností, počtu a času přestupů a z hlediska kvality letecké společnosti.
Pokud by cena letenky byla vyšší o více jak 1000 Kč, než uvádíme, nebo pokud by došlo ke změně odletového místa, příp. pokud by čekání při přestupu bylo delší než 8 hodin, máte právo s letenkou nesouhlasit a můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit a my vám v tomto případě vrátíme uhrazenou zálohu v plné výši.

Kdy je nejlepší se přihlásit na letecký zájezd?

Vzhledem k omezeným kapacitám zájezdů a s ohledem na ceny letenek je vhodné se přihlásit co nejdříve. Letenky kupujeme po dosažení minimálního počtu účastníků; pokud je to možné a výhodné, využíváme skupinové letenky. U neskupinových letenek se pro případné dodatečně přihlášené klienty snažíme pořídit letenky na stejný let. Při pozdějším přihlášení může být však daný let vyprodaný nebo příliš drahý, v tom případě se snažíme najít vhodný alternativní let.

Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?

1. záloha je u leteckých zájezdů 10000 Kč a hradí se do týdne od závazného přihlášení. Jako potvrzení vaší přihlášky vám pošleme e-mailem smlouvu o zájezdu, v níž bude uvedena předpokládaná částka za letenku. Před koupí letenek vás vyzveme k úhradě 2. zálohy (je třeba k nákupu letenky a dalších služeb na zájezdu). Celková výše 1. a 2. zálohy je 70 % ze základní ceny zájezdu včetně předběžné ceny letenky. Přibližně měsíc před odletem vám pošleme e-mailem nebo poštou zakoupenou elektronickou letenku společně s konečným vyúčtováním a závěrečnými informacemi. Ve vyúčtování bude uvedena přesná částka za letenku a bude zde vyčíslen doplatek, který je třeba měsíc před odjezdem uhradit.

Příklad: Cena za zájezd činí 20000 Kč, předpokládaná cena letenky je 8000 Kč, celková cena je 28000 Kč. Jako 1. zálohu uhradíte 10000 Kč. V době koupi letenky vás vyzveme k uhrazení 2. zálohy ve výši 9600 Kč (70% z 28000 Kč = 19600 Kč - 1. záloha 10000 Kč = 9600 Kč). Letenku se nám podaří sehnat za cenu 7500 Kč. Měsíc před odjezdem tedy uhradíte doplatek 7900 Kč a zájezd vč. letenky vás bude stát dohromady 27500 Kč.

V případě, že se přihlásíte na zájezd v době, kdy už jsou letenky pro ostatní účastníky koupeny, požadujeme úhradu 1. a 2. zálohy najednou (tzn. 70 % ze základní ceny zájezdu včetně letenky).

Odkud odlétáme?

Na naprostou většinu zájezdů odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště (samostatně) nám to prosím sdělte a my Vám rádi letenku pomůžeme vyhledat. Ne vždy je však jiné odletové místo možné. K ceně této letenky si účtujeme poplatek za zajištění ve výši 500 Kč/osoba.

Je termín leteckého zájezdu na webu závazný?

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit a my vám vrátíme uhrazenou zálohu v plné výši.

Lze stornovat zájezd, na který již byly letenky koupeny?

Pokud jsme pro vás již zakoupili letenku a vy budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných podmínek. Ze základní ceny zájezdu vám bude vypočten stornopoplatek dle sazebníku (všeobecné podmínky - bod 4). Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Toto riziko se však snažíme maximálně omezit: Pokud je to možné, kupujeme skupinové letenky a jinak preferujeme do různé míry flexibilní letenky.
Účastníkům zájezdu nabízíme možnost zprostředkování cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu u pojišťovny UNIQA, který pokrývá cenu zájezdu včetně letenky.

Jak je to s vyřizováním víz?

V případě, že je na zájezd nutné pro vstup do země vízum, uvádíme to u daného zájezdu v dalších informacích. U některých zájezdů je vyřízení víza v ceně zájezdu a my ho pro vás zajistíme, nebo je za příplatek a je tedy potřeba si o jeho vyřízení požádat v přihlášce. Do některých zemí je však z důvodu složitosti vyřizování přes CK nutné, aby si klient vyplnil elektronické vízum sám. V tom případě vám s vyplněním poradíme a zašleme podrobný návod. Víza vyřizujeme pouze českým občanům na naše zájezdy. Předpokladem pro úspěšné vyřízení víza je cestovní pas, který vám platí i potřebný počet měsíců po ukončení pobytu. Vydání víza nemůžeme garantovat, zatím však všichni naši klienti vízum bez problémů dostali.