Letenky

Je cena letenky zahrnuta v ceně zájezdu?

Cena letenky není zahrnuta v základní ceně zájezdu a účtujeme ji jako doplňkovou službu.

Jakou cenu za letenku lze očekávat?

U jednotlivých programů uvádíme předpokládanou cenu letenky. Ceny letenek dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji, a to jak cenově, tak z hlediska letových časů, návazností, počtu a času přestupů a z hlediska kvality letecké společnosti. Pokud by cena letenky byla vyšší více jak o 1000 Kč, než uvádíme, nebo pokud by došlo ke změně odletového místa, příp. pokud by čekání při přestupu bylo delší než 8 hodin, tak vás před konečnou koupí letenek budeme kontaktovat a necháme si odsouhlasit konečnou variantu letu. Pokud byste s letenkou nesouhlasili, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit a my vám v tomto případě vrátíme uhrazenou zálohu v plné výši.

Kdy je nejlepší se přihlásit na letecký zájezd?

Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání (máme více času na sledování cen letenek a můžeme lépe zohlednit celkovou dobu letu, počet přestupů a odletové místo). Letenky kupujeme ve chvíli, kdy je počet účastníků dostatečný pro realizaci zájezdu. Pro dodatečně přihlášené klienty se snažíme pořídit letenky na stejný let. Při pozdějším přihlášení může být však daný let vyprodaný nebo příliš drahý, v tom případě se snažíme najít vhodný alternativní let.

Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?

1. záloha ve výši 500 Kč se hradí do týdne od závazného přihlášení. Jako potvrzení vaší přihlášky vám pošleme e-mailem smlouvu o zájezdu, v níž bude uvedena předpokládaná částka za letenku. Ve chvíli, kdy budeme mít nahlášen dostatečný počet klientů pro realizaci zájezdu, vás kontaktujeme, abyste uhradili 2. zálohu na nákup letenky a dalších služeb. Celková výše 1. a 2. zálohy je 70 % ze základní ceny zájezdu vč. předběžné ceny letenky. Přibližně měsíc před odletem vám pošleme e-mailem nebo poštou zakoupenou elektronickou letenku společně s konečným vyúčtováním a závěrečnými informacemi. Ve vyúčtování bude uvedena přesná částka za letenku a bude zde vyčíslen doplatek, který je třeba měsíc před odjezdem uhradit.

Příklad: Cena za zájezd činí 20000 Kč, předpokládaná cena letenky je 8000 Kč (cenu 28000 Kč uvádíme na webu u termínu zájezdu). Jako 1. zálohu uhradíte 500 Kč. Po dosažení min. počtu klientů vás vyzveme k uhrazení 2. zálohy ve výši 19100 Kč (70% z 28000 Kč = 19600 Kč - 1. záloha 500 Kč = 19100 Kč). Letenku se nám podaří sehnat za cenu 7500 Kč. Měsíc před odjezdem tedy uhradíte doplatek 7900 Kč a zájezd vč. letenky vás bude stát dohromady 27500 Kč.

V případě, že se přihlásíte na zájezd v době, kdy už bude dosaženo min. počtu klientů, požadujeme úhradu 1. a 2. zálohy najednou (tzn. 70 % ze základní ceny zájezdu vč. letenky).

Odkud odlétáme?

Na naprostou většinu zájezdů odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště (samostatně) nám to prosím sdělte a my Vám rádi letenku pomůžeme vyhledat. Ne vždy je však jiné odletové místo možné. K ceně této letenky si účtujeme poplatek za zajištění ve výši 250 Kč/osoba.

Je termín leteckého zájezdu na webu závazný?

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit a my vám vrátíme uhrazenou zálohu v plné výši.

Lze stornovat zájezd, na který již byly letenky koupeny?

Pokud jsme pro vás již zakoupili letenku a vy budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných podmínek. Ze základní ceny zájezdu vám bude vypočten stornopoplatek dle sazebníku (všeobecné podmínky - bod 4). Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky.

Účastníkům zájezdu nabízíme možnost zprostředkování pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, který pokrývá cenu zájezdu včetně letenky. Pojištění storna je možné sjednat pouze s pojištěním léčebných výloh. Informace k limitům pojistného plnění a ceny najdete zde - pojištění storna zájezdů.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Jak je to s vyřizováním víz?

V případě, že je na zájezd nutné pro vstup do země vízum, uvádíme to u daného zájezdu v dalších informacích. U některých zájezdů je vyřízení víza v ceně zájezdu a my ho pro vás zajistíme, nebo je za příplatek a je tedy potřeba si o jeho vyřízení požádat v přihlášce. Do některých zemí je však z důvodu složitosti vyřizování přes CK nutné, aby si klient vyplnil elektronické vízum sám. V tom případě vám s vyplněním poradíme a zašleme podrobný návod. Víza vyřizujeme pouze českým občanům na naše zájezdy. Předpokladem pro úspěšné vyřízení víza je cestovní pas, který vám platí i potřebný počet měsíců po ukončení pobytu. Vydání víza nemůžeme garantovat, zatím však všichni naši klienti vízum bez problémů dostali.