Doporučené vybavení na jednodenní túry

Pouze pro inspiraci

Věci pro jednu osobu: Jelikož nikdy není potřeba nosit vaše věci dále od autobusu, je lepší sbalit si veškeré věci raději do větší cestovní tašky, popřípadě kufru (jsou skladnější do busu namísto velkých batohů s popruhy a bederními pásy). Malý batoh (30-40 l), do kterého se vejde vše potřebné ke strávení jednoho dne v přírodě. Kvalitní "rozchozené" boty do hor nebo lehčí trekové boty (podle náročnosti zájezdu), sandály (aby si nohy po celodenní túře odpočinuly, na cestu do busu). Oblečení do pohody i nepohody volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, ..., 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots, ... (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko. Ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů. Plavky, čepice, rukavice, pláštěnku (i na batoh), karimatku. Potřeby osobní hygieny, ručník, krém na opalování s UV filtrem, nejlépe vícefaktorový. Sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší. Pravidelně užívané léky, trekové hole, ostrý nůž (nejlépe zavírací), světlo - "čelovku", láhve na vodu, tužku, zápisník, buzolu, mapu, foťák a náhradní baterie, nabíječku na telefon ... U stanových zájezdů - spacák, karimatku, stan, vařič včetně paliva, nádobí a příbor.

Nezapomeňte: platný cestovní doklad, kartičku pojištěnce (evropský průkaz zdravotního pojištění), kartičku pojištění léčebných výloh, dostatečné množství valut, karty na slevy (ISIC, ITIC, IYTC).

Věci společné pro dvojici (trojici): spolehlivý stan (nejlépe samonosný), malý batůžek, lékárničku. Pro zájezd bez polopenze: vařič, dostatek paliva, zápalky (zapalovač), otvírák, nádobí na vaření (ešus,...).

Jídlo

Na hlad (pro zájezd s naší polopenzí): misku + lžíci či příbor + hrníček na pití + utěrku, jídlo pro malý hlad (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy atd.), minimálně 1,5 l plastovou láhev na vodu. Základní potraviny je většinou možné dokoupit i na místě (pečivo, ovoce, zeleninu, ...).

Na hlad (pro zájezd bez naší polopenze): vařič, dostatek paliva, zápalky, otvírák, nádobí na vaření a příbor.
STRAVA: Stravování bývá převážně po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Základní potraviny je většinou možné dokoupit až na místě (pečivo, ovoce, zeleninu, ...). Doporučujeme vařit a stravovat se ve 2 až 3 lidech.
NÁVRH JÍDLA (PRO INSPIRACI): štangle tvrdého salámu, slanina, chleba, ovesné vločky, sušené ovoce, sušené mléko, kondenzované mléko v tubě, čokolády, pudink do vody, čaj, šumivé vitaminy, šumáky do vody, oplatky, džem, med, bramborová kaše, rýže, těstoviny, předvařená čočka, sojové maso, omáčky v prášku, polévky v sáčku, tvrdý sýr, tavené sýry, paštiky, cibule, česnek, cukr, sůl, koření, slivovice, ...

Zdravotní zabezpečení: Doporučujeme každému účastníkovi, aby si vzal svoji osobní lékárničku. Jestliže máte nějaké trvalejší zdravotní problémy (cukrovka, epilepsie, angína pektoris,...), sdělte nám je prosím předem do CK (telefonicky, písemně či osobně). Pokud nebude mezi účastníky zájezdu odborný zdravotník, obracejte se s případnými problémy na průvodce. Ten bude mít k dispozici lékárničku se základními léky a zdravotními potřebami.Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, t.j. 15-20 kg a snažte se o maximální skladnost. V autobuse je možnost dokoupit alko, nealko a teplé nápoje.

Podrobné informace ke každému zájezdu dostanete v pokynech, které zasíláme (e-mailem nebo poštou) nejpozději 14 dní před odjezdem.