Skalní města Adršpachu a Broumovska

Pohodová turistika krajinou pískovcových skal

Mezi Krkonošemi a Orlickými horami, vklíněn mezi vysoká sudetská pohoří, leží kraj rozsáhlých pískovcových skalních měst, vysokých věží, hlubokých a úzkých soutěsek, ale i středověkých skalních hradů, barokních kostelů, klášterů a prvorepublikového betonového opevnění. Chráněná krajinná oblast Broumovsko zahrnuje Adršpašsko-teplické skály, Broumovské a Polické stěny, Javoří hory, Jestřebí hory a stolovou horu Ostaš.

Připravili jsme pro vás výlety do nejkrásnějších a turisticky nejzajímavějších míst tohoto zvláštního kraje. Čekají nás jednodenní túry po turisticky značených cestách těmi nejhezčími kouty Broumovského výběžku. Určitě neopomeneme ani historické památky, žízeň a hlad zaženeme v místních hospůdkách či pivovarech.

Túry nám zaberou většinou 5-8 hod, podle kondice a chuti každého účastníka se případně dají zkrátit či prodloužit, zdoláme při nich převýšení 500-800 m. Program mohou absolvovat také zdatnější děti, pro které nabízíme speciální slevu 10%. Nocovat budeme v penzionu s kvalitní polopenzí. Místo noclehu máme společné s cyklistickým zájezdem Skalní města Adršpachu a Broumovska na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný sraz po 18 hod v penzionu na okraji Teplic nad Metují, večeře a seznamovací večírek.
 • 2. den: Hromadnou dopravou do obce Hlavňov, výstup k turistické chatě Hvězda v NPP Polické stěny. Prohlídka skalního města se skalami Kočka, Želva či Sova včetně vyhlídek Skalní divadlo a Supí hnízdo (702 m). Poté kolem kaple Panny Marie Hvězdy Jitřní sestup do Broumova, kde je možnost prohlídky a ochutnávky v místním pivovaru. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 800 m)
 • 3. den: Prohlídka skalního města Ostaš a sousedních Kočičích skal. Přesun na zámek Skály Bischofstein a na zříceninu hradu Skály na okraji Jiráskových skal, možnost návštěvy rozhledny Čáp (786 m). (6-7 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Od penzionu vlakem do Adršpachu a odtud skrz Adršpašské skalní město s Gotickou brankou, vodopády a jezírkem přes Vlčí rokli do Teplického skalního města a postupně zpět k penzionu (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m), s možností prodloužení. Kolem 16 hod ukončení programu a odjezd domů.

Ubytování

Na okraji Teplic nad Metují ve velmi příjemném penzionu TARA, ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také bar s čepovaným pivem a kryté venkovní posezení s ohništěm.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 1. den večeří a končí poslední den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo a nápoje v restauracích během výletů.

 • 21.07.2022 - 24.07.2022
 • 4 dny
 • Číslo: 846
 • 4 700 Kč
 • Rezervace

Skalní města Adršpachu a Broumovska

Skalní města Adršpachu a Broumovska

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Králický Sněžník a Rychlebské hory

Turistika zapomenutým krajem na severu Moravy a Slezska

Český ráj

Pohodová turistika v pískovcových skalách

Jižní Morava - turistika krajem vína

Pálava, vinné sklepy a otevřená moravská srdce

Po hřebenech Krkonoš

Přechod našich nejvyšších hor s výstupem na Sněžku

Hřebenovka Jeseníků

Přechod nejvyšších moravských a slezských hor s noclehy na chatách