Skalní města Adršpachu a Broumovska

Pohodová turistika krajinou pískovcových skal

Mezi Krkonošemi a Orlickými horami, vklíněn mezi vysoká sudetská pohoří, leží kraj rozsáhlých pískovcových skalních měst, vysokých věží, hlubokých a úzkých soutěsek, ale i středověkých skalních hradů, barokních kostelů, klášterů a prvorepublikového betonového opevnění. Chráněná krajinná oblast Broumovsko zahrnuje Adršpašsko-teplické skály, Broumovské a Polické stěny, Javoří hory, Jestřebí hory a stolovou horu Ostaš.

Připravili jsme pro vás výlety do nejkrásnějších a turisticky nejzajímavějších míst tohoto zvláštního kraje. Čekají nás jednodenní túry po turisticky značených cestách těmi nejhezčími kouty Broumovského výběžku. Určitě neopomeneme ani historické památky, žízeň a hlad zaženeme v místních hospůdkách či pivovarech.

Túry nám zaberou většinou 5-8 hod, podle kondice a chuti každého účastníka se případně dají zkrátit či prodloužit, zdoláme při nich převýšení 500-800 m. Program mohou absolvovat také zdatnější děti, pro které nabízíme speciální slevu 10%. Nocovat budeme v penzionu s kvalitní polopenzí. Místo noclehu máme společné s cyklistickým zájezdem Skalní města Adršpachu a Broumovska na kole.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný sraz po 18 hod v penzionu na okraji Teplic nad Metují, večeře a seznamovací večírek.
  • 2. den: Hromadnou dopravou do obce Hlavňov, výstup k turistické chatě Hvězda v NPP Polické stěny. Prohlídka skalního města se skalami Kočka, Želva či Sova včetně vyhlídek Skalní divadlo a Supí hnízdo (702 m). Poté kolem kaple Panny Marie Hvězdy Jitřní sestup do Broumova, kde je možnost prohlídky a ochutnávky v místním pivovaru. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 800 m)
  • 3. den: Prohlídka skalního města Ostaš a sousedních Kočičích skal. Přesun na zámek Skály Bischofstein a na zříceninu hradu Skály na okraji Jiráskových skal, možnost návštěvy rozhledny Čáp (786 m). (6-7 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 4. den: Od penzionu vlakem do Adršpachu a odtud skrz Adršpašské skalní město s Gotickou brankou, vodopády a jezírkem přes Vlčí rokli do Teplického skalního města a postupně zpět k penzionu (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m), s možností prodloužení. Kolem 16 hod ukončení programu a odjezd domů.

Ubytování

Na okraji Teplic nad Metují ve velmi příjemném penzionu TARA, ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také bar s čepovaným pivem a kryté venkovní posezení s ohništěm. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 1. den večeří a končí poslední den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo a nápoje v restauracích během výletů.

Skalní města Adršpachu a Broumovska

Skalní města Adršpachu a Broumovska

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Gurktalské Alpy - pohodová turistika

Turistika po zelených oblých kopcích knedlíkových hor Nockberge

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)