Informace k zájezdu
Kurz běžeckého lyžování - Jeseníky

Úvodní stránka zájezdu Kurz běžeckého lyžování - Jeseníky ( Česká republika, Zimní zájezdy na hory, Víkendovky, Zájezdy bez nočních přejezdů, Kurzy, Běžky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1 - 2

Výuka bude probíhat na upravených běžeckých tratích. Cílem kurzu je naučit účastníky základy a pokročilé techniky, jak klasického běhu na lyžích, tak i bruslení. Čas bude i na relaxaci a odpočinek. Program kurzu se bude řídit aktuálními sněhovými podmínkami, počasím a úrovní dovedností účastníků. Náročnost aktivit a intenzitu pohybu si může každý účastník regulovat sám. Obecně ale platí, čím více do výuky a do vlastního zdokonalování vložíte, tím více se vám vrátí a tím více pro sebe získáte. V případě špatných sněhových podmínek může být kurz zrušen.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí v ČR můžete sledovat např. na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu - www.chmi.cz. Data z ČHMÚ přebírá pak většina dalších českých serverů věnovaných počasí. Dalším zdrojem o počasí s podrobnými daty především o větru je Windy.com.
Do mobilu doporučujeme základní aplikaci ČHMÚ s podrobnou předpovědí pro všechna města v ČR, radarem, předpovědí srážek atd. Pro větší fanoušky počasí pak ČHMÚ+ a Windy.

MAPY A LITERATURA

Zájemcům doporučujeme tyto mapy:

  • č. 55 Hrubý Jeseník v měřítku 1:50000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních GPS map, které fungují i v terénu, kde mobilní data nejsou (tzv. offline mapy).
Aplikace Mapy.cz má kvalitní mapy, které jdou snadno stáhnout offline.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

  • Doklady a peníze: doklad totožnosti, adekvátní množství finančních prostředků, kartička zdravotní pojišťovny
  • Nutná výbava: běžky na klasiku, běžecké boty, hole. Pro ty, kdo mají mazací běžky: sadu vosků (pevné i klistry - dle počasí a sněhových podmínek), smývač vosků, hadr, korek
  • Oblečení: kvalitní, pohodlné, praktické a prověřené pro denní pohyb v zimních horách. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit: funkční první vrstvu (termotriko, podvlíkačky), druhou termoizolační vrstvu (fleecová mikina) a větruodolné, nepromokavé a prodyšné svrchní oblečení, kvalitní a teplé ponožky nebo podkolenky, návleky, dvoje rukavice, čepice, šátek na obličej, oblečení na noc a na převlečení po programu.
  • Boty: kvalitní zimní obuv do hor, boty na přezutí po túře
  • Ostatní: sluneční brýle s UV filtrem, vícefaktorový opalovací krém proti mrazu a slunci, tyčinka na rty, termoska, zavírací nůž, hygienické potřeby, toaletní papír, ručník, mobil a nabíječka, malý batoh na jednodenní túry, kvalitní čelovka s náhradními bateriemi
  • Strava: energeticky vydatné obědy/svačiny (pečivo, tvrdé salámy, paštiky, sušené maso, sýr, cereální tyčinky, čokolády, sušené ovoce, ořechy, hroznový cukr, oplatky, atd.), láhev na pití a termoska.
  • Osobní lékárnička: pravidelně užívané léky, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem

DŮLEŽITÉ ADRESY A TELEFONY

Důležitá telefonní čísla:
Zdravotnická záchranná služba 155
Policie 158
Městská policie 156
Hasiči 150
jednotné evropské číslo tísňového volání 112
Horská záchranná služba 1210