Informace k zájezdu
Jižní Morava - na kole krajem vína

Úvodní stránka zájezdu Jižní Morava - na kole krajem vína ( Česká republika, Cykloturistika nenáročná, Cyklistické zájezdy, Víkendovky, Cyklostezky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2


Čeká nás aktivní dovolená na kolech s pestrým programem. Nejvíce budeme jezdit po kvalitních cyklostezkách a úzkých lesních silničkách bez provozu, polních cestách, okrajově po místních komunikacích s malým provozem. Cykloetapy jsou celkově nenáročné, jedná se o převážně rovinatou oblast, převýšení je nejčastěji pouze mezi 50-250 m nahoru a totéž dolů, výjimečně u jedné relativně náročnější alternativy až 600 m. Denně najedeme mezi 35-55 km, délky etap si můžete určovat sami, téměř u všech etap lze volit kratší, nebo delší variantu, případně individuálně je možné etapy ještě více zkracovat nebo si naopak k programu přidávat. Náš autobus s cyklovlekem nám bude k dispozici po všechny dny programu, kdy je potřeba. Kterýkoliv den si můžete udělat vlastní programu či zařadit odpočinek. Místo ubytování i autobus jsou společné se zájezdem Jižní Morava - turistika krajem vína, ke kterému se můžete kterýkoliv den přidat.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu. Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Mapy od KČT:
• Turistická mapa KČT č. 88: Pavlovské vrchy a Dolní Podyjí 1:50 000
• Turistická mapa KČT č. 89-90: Slovácko, Chřiby a jižní Haná 1:50 000
• Turistická mapa KČT č. 91: Slovácko, Hodonínsko 1:50 000
• Turistická mapa KČT č. 92: Slovácko, Bílé Karpaty 1:50 000
Nebo mapy od SHOCARTu:
• Turistická mapa SHOCART (+cyklotrasy) č. 464: Břeclavsko, Pálava, 1:40 000
• Turistická mapa SHOCART (+cyklotrasy) č. 465: Břeclavsko, Hodonínsko, 1:40 000
• Turistická mapa SHOCART (+cyklotrasy) č. 463: Slovácko, Chřiby, 1:40 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i české OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zdarma zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Vzhledem k ubytování a stravování na chatách bude na osobní vybavení a oblečení stačit batoh o objemu 30-40 l.
Nezbytné vybavení: České koruny na drobné občerstvení a autobus, kartička zdravotního pojištění, čelovka.
Doporučené vybavení: Teleskopické hole, sluneční brýle s UV filtrem, krém na opalování (ochranný faktor min. 30), sunblock na rty s vyšším ochranným faktorem, hygienické potřeby v minimalistické verzi, malý ručník, mapa (viz kap. mapy a literatura), GPS, mobil, powerbanka na dobité mobilu.
Oblečení: Pohodlné a praktické, do chladnějšího i teplejšího, slunečného i deštivého či větrného počasí. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo (funkční prádlo), tričko; 2. (a 3.) vrstva teplejší - fleecová bunda, polartec, windstopper, kalhoty do hor, ...; 4. vrstva svrchní - membránové oblečení (gore-tex, gelanots, ...), "šusťák". Svrchní vrstva je nepromokavá, můžete volit membránové oblečení a pláštěnku na batoh nebo pláštěnku typu ponča, která zakryje vás i batoh. Moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort. Dále trekové ponožky, kraťasy, pokrývku hlavy (proti slunci i chladu). Rukavice a návleky se můžou v případě chladného a deštivého počasí také hodit. Boty: kvalitní trekové boty do hor, rozchozené, na které jste zvyklí, co nejméně promokavé. Boty je vhodné před odjezdem naimpregnovat.
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum), ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.
po túře).
Strava: V ceně každého ubytování je bohatá snídaně formou bufetu. Oběd si dáme na chatách po cestě (Chata Jiřího na Šeráku, chata Švýcárna, hotel Praděd-vysílač, chata Ovčárna, motorest Skřítek). Večeři si objednáme v místě ubytování. Pitnou vodu je možné doplňovat v četných pramenech nebo na chatách, pivo na chatách. Určitě je vhodné si s sebou vzít nějakou rychlou energii ve formě energetických tyčinek nebo čokolády.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy