Informace k zájezdu
Jižní Morava - turistika krajem vína

Úvodní stránka zájezdu Jižní Morava - turistika krajem vína ( Česká republika, Turistika nenáročná, Víkendovky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2


Čeká nás aktivní dovolená s jednodenními pěšími túrami, které jsou celkově méně náročné. Na túrách budeme denně trávit 4-7 hodin včetně pauz, převýšení je nejčastěji mezi 300-700 m nahoru a totéž dolů. Délky túr si můžete určovat sami, téměř u všech etap lze volit o něco kratší, nebo o něco delší alternativu. Kterýkoliv den si můžete udělat vlastní programu či zařadit odpočinek. Náš autobus nám bude k dispozici po všechny dny programu, kdy je potřeba. Místo ubytování i autobus na denní programy jsou společné se zájezdem Jižní Morava - na kole krajem vína.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu. Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Mapy od KČT:
• Turistická mapa KČT č. 88: Pavlovské vrchy a Dolní Podyjí 1:50 000
• Turistická mapa KČT č. 89-90: Slovácko, Chřiby a jižní Haná 1:50 000
• Turistická mapa KČT č. 92: Slovácko, Bílé Karpaty 1:50 000
Nebo mapy od SHOCARTu:
• Turistická mapa SHOCART č. 464: Břeclavsko, Pálava, 1:40 000
• Turistická mapa SHOCART č. 465: Břeclavsko, Hodonínsko, 1:40 000
• Turistická mapa SHOCART č. 463: Slovácko, Chřiby, 1:40 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i české OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zdarma zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Doporučujeme každému účastníkovi, aby si vzal svoji osobní lékárničku viz Vybavení. Jestliže máte nějaké trvalejší zdravotní problémy (cukrovka, epilepsie, angína pektoris, …), sdělte nám je prosím předem do CK (telefonicky, písemně či osobně). Pokud nebude mezi účastníky zájezdu odborný zdravotník, obracejte se s případnými problémy na průvodce. Ten bude mít k dispozici lékárničku se základními léky a zdravotnickými potřebami.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:
Jelikož nikdy není potřeba nosit vaše věci dále od auta, je nejlepší sbalit si veškeré věci raději do větší cestovní tašky, která je skladnější a přehlednější.

Nezbytné vybavení: doklad totožnosti, kartička zdravotní pojišťovny, adekvátní množství finančních prostředků, malý batoh cca 30 l na túry.
Doporučené vybavení: Sluneční brýle s UV filtrem, krém na opalování (ochranný faktor min. 30), sunblock na rty s vyšším ochranným faktorem, hygienické potřeby, ručník, mapy (viz kap. mapy a literatura), mobil a nabíječka.
Oblečení: Pohodlné a praktické, do horkého a teplého, i chladného a deštivého počasí. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek. Funkční tričko a kraťasy, softeshellová bunda či mikina a trekové kalhoty, svrchní nepromokavá vrstva - membránové oblečení a pláštěnku na batoh nebo pláštěnku typu ponča, která zakryje vás i batoh. Dále trekové ponožky, pokrývku hlavy proti slunci, oblečení na ubytování a na noc, plavky.
Boty: Kvalitní rozchozené boty na lehkou turistiku. Určitě je dobré si vzít i 2. boty - sandály (páskáče) nebo jinou lehkou obuv na přezutí.
Strava: Společné snídaně a večeře v restauraci na ubytování. Na oběd je možné se zastavit v hospůdce nebo si koupit svačinu. Není tedy třeba s sebou vozit velké zásoby jídla.
• Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum), ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy