Rakousko - Kaprun, Zell am See

Kaprunský ledovec - Mekka alpského lyžování

Zájezd Rakousko: Kaprun, Zell am See v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat z našich dalších zimních zájezdů (např. Rakousko, Slovensko, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Makedonie, Gruzie) nebo sněžnicových kurzů a přechodů hor.

Zajímá vás zimní dovolená v Rakousku? Vyberte si z nabídky naší sesterské CK Puxtravel: lyžování v Rakousku - lyžování v Itálii - lyžování ve Francii

CK Alpina zájezd Rakousko - Kaprun a Zell am See v letošním roce nemá v nabídce, můžete si vybrat z dalších zimních zájezdů na Balkán a východ (např. Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Makedonie, Gruzie) nebo sněžnicových kurzů a přechodů hor.

Zell am See je lyžařský region mezinárodního významu, zejména díky blízkosti několika prvotřídních skiareálů, z nichž nejznámější je ledovec Kaprun. K atraktivitě přispívá také nádherné okolí, kterému vévodí nejvyšší hora Rakouska Grossglockner (3754 m). Můžete si tedy zajezdit přímo v Zell am See nebo si užít širokých sjezdovek či prašanu na ledovci Kitzsteinhorn, který má 100% záruku sněhu.

Ubytováni budeme v Gasthofu Glocknerhof na okraji Zell am See, ve vesnici Bruck. Můžete se také těšit na vynikající polopenzi. Dopravu do skiareálů zajistí náš autobus nebo skibus.

Přednosti zájezdu Kaprun, Zell am See:

 • v blízkosti jsou dva vyhlášené skiareály se 138 km upravených tratí
 • stoprocentní jistota sněhu na ledovci
 • večerní program na chatě
 • doprava naším autobusem
 • ideální pro milovníky sjezdovek, prkna i freeridu
 • famózní termální koupaliště v Kaprunu

Střediska - Kaprun - ledovec Kitzsteinhorn, Zell am See

Skiareál Kaprun - Kitzsteinhorn: Ve světě alpského lyžování je Kaprun opravdovým pojmem. Ze stinného údolí Vás kabinka Gletscherjet vyveze na prosluněný ledovec do světa věčného sněhu. Celému areálu vévodí vrchol Kitzsteinhorn (3203 m), do jehož nitra se můžete také vypravit. Kromě restaurace zde naleznete 300 m dlouhý tunel, který ústí přímo v jižní stěně Kitzsteinhornu. Můžete odtud sledovat nejvyšší vrcholy Vysokých Taur včetně Grossglockneru a Grossvenedigeru. Celý areál nabízí nepřeberné množství sjezdovek všech obtížností. Samozřejmostí je skipark s U - rampou, boulemi a různými skoky. K relaxaci můžete využít Alpincentrum, které nabízí nejenom terasy na slunění, ale také velké vnitřní prostory a samoobslužnou restauraci. Okolní svahy jsou velkým lákadlem pro vyznavače freeridu a nabízí velké množství žlabů, skalek a volného ježdění. Zkrátka lyžování na Kaprunu je bezkonkurenční! Z místa ubytování je Kaprun vzdálen 15 minut jízdy autobusem.

Skiareál Zell am See: Vynikající skiareál, který je perfektní alternativou ke Kaprunskému ledovci. Kvalita je plně srovnatelná, v případě nepříznivých podmínek na ledovci (vítr, mlha) si můžete užít lyže a prkno pár minut od ubytování. Skiareál se nachází přímo v Zell am See, z městečka Vás lanovky a vleky vyvezou do výšky 2000 m, odkud si můžete vybrat některou z 15 sjezdovek všech obtížností. Každý rok zde přibydou nové vleky a sjezdovky. Z ubytování je to k dolní stanici vleků přibližně 5-10 minut jízdy.

Předběžný program

 • 1. den: Ranní odjezd z ČR.
 • 2. - 4. den: Celodenní lyžování a snowboarding ve střediscích Kaprun - ledovec Kitzsteinhorn, Zell am See.
 • Večerní program:
 • - návštěva termálních lázní, sauny Tauren Spa">blank v Kaprunu
 • - večerní prohlídka Zell am See
 • 5. den: Vyklízení pokojů, lyžování, večerní náštěva a relaxace v termálních lázních v Kaprunu nebo Bad Gasteinu, noční odjezd domů.
 • 6. den: Návrat v ranních hodinách.

Přesný program je závislý na počasí a zájmu o jednotlivé skiareály. Dopravu obstará náš autobus nebo skibus, podle zájmu o jednotlivá střediska. Při nočním přejezdu se začíná přímo lyžováním, autobus nebude zajíždět na chatu.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování Ubytování: Gasthof Glocknerhof leží ve vesničce Bruck na okraji Zell am See. Zastávka skibusu je 30 m od Gasthofu. Kaprun je vzdálen 10 km, Zell am See 5 km. K dispozici jsou nově zařízené 2 - 4 lůžkové pokoje. Sociální zařízení (WC a sprcha) je společné na patře. Na všech pokojích je umyvadlo. V prostorách Gasthofu je možnost připojení k internetu (Wi-Fi). K dispozici jsou také dvě společenské místnosti s barem (menší slouží zároveň jako jídelna), které budeme hojně využívat k večerní zábavě! Celý interiér prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Polopenze Stravování: Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu a večeři, která vždy obsahuje polévku, hlavní jídlo a dezert. Personál chaty je vždy usměvavý a těší se na Vás!

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice

Rakousko - Kaprun, Zell am See

Rakousko - Kaprun, Zell am See