Informace k zájezdu
Kurz běžeckého lyžování - Nové Město na Moravě

Úvodní stránka zájezdu Kurz běžeckého lyžování - Nové Město na Moravě ( Česká republika, Zimní zájezdy na hory, Běžky, Víkendovky, Kurzy )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Výuka bude probíhat na upravených běžeckých tratích. Cílem kurzu je naučit účastníky základy a pokročilé techniky jak klasického běhu na lyžích, tak i bruslení. Čas bude i na relaxaci a odpočinek. Program kurzu se bude řídit aktuálními sněhovými podmínkami, počasím a úrovní dovedností účastníků. Náročnost aktivit a intenzitu pohybu si může každý účastník regulovat sám. Obecně ale platí, čím více do výuky a do vlastního zdokonalování vložíte, tím více se vám vrátí a tím více pro sebe získáte. V případě špatných sněhových podmínek se kurz může zrušit.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat např. na norském meteorologickém serveru:
https://www.yr.no/place/Czech_Republic/Vyso%C4%8Dina/Vlachovice/?spr=eng

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz/).

Zájemcům doporučujeme tuto originální mapu z Edice KČT:
č. 48 Žďárské vrchy v měřítku 1:50000

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Nezbytné vybavení: Adekvátní množství finančních prostředků, průkaz zdravotního pojištění, běžky, běžecké boty, hole, sadu vosků (pevné i klistry - dle počasí a sněhových podmínek), smývač vosků, korek.
Nemáte-li své běžecké vybavení ani možnost si je ve vašem okolí zapůjčit, můžeme vám zapůjčení výbavy zprostředkovat v půjčovně Sun sport. Váš zájem o půjčení vybavení jste již uvedli v poznámce přihlášky (set lyže, boty a hole: 850 Kč, samostatně lyže: 700 Kč, boty: 350 Kč, hole: 150 Kč). Nezapomeňte uvést své požadavky na délku lyží a holí (nevíte-li si rady, uveďte případně výšku postavy) a velikost bot.
Potřebné vosky a další mazací vybavení je možné zakoupit podle sněhových podmínek na místě během kurzu.
Doporučené vybavení: Oblečení vhodné pro běh na lyžích, termosku, věci osobní hygieny, krém na opalování s UV filtrem (raději „vícefaktorový“), sluneční brýle s UV filtrem, termoska, tužka, zápisník, fotoaparát, náhradní baterie nebo nabíječka, malý batůžek, ...
Oblečení: Pevné boty do zimy buď s teplou vložkou, nebo teplé ponožky, případně podkolenky. Dále je vhodné oblečení pro běh na lyžích - funkční spodní prádlo (Merino, Coolmax), tepelnou vrstvu (fleece, Merino) a větruodolné a nepromokavé svrchní oblečení (Gore-tex, Windstopper aj.). Čepice i rukavice jsou samozřejmostí.
Strava: V ceně ubytování je polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Jinak je možné stravovat se individuálně v restauraci nebo z vlastních dovezených potravin. Samostatné vaření na hotelu není možné.
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.