Kurz běžeckého lyžování - Nové Město na Moravě

Běžky pro začátečníky a mírně pokročilé s trenéry běžkování

Běh na lyžích a turistika na běžkách patří v České republice mezi nejoblíbenější zimní aktivity, které jsou dobře dostupné a vhodné pro děti i dospělé. Náš výukový kurz bude probíhat nedaleko Nového Města na Moravě, v prostředí neodmyslitelně spjatém se závody světového poháru v klasickém lyžování a stále populárnějším biatlonu. Nespornou výhodou běžeckého areálu v Novém Městě jsou upravené běžecké tratě s dostatkem umělého sněhu, jehož výrobu v chladných dnech zajišťují sněžná děla. Při dobrých sněhových podmínkách si projedeme i stopy mimo závodní areál.

Kurz je určen jak pro začátečníky, kteří se s během na lyžích teprve seznamují, tak i pro mírně pokročilé běžkaře, kteří potřebují vylepšit svou techniku jízdy. Věnovat se budeme klasické technice běhu, bruslení a také přípravě lyží. Program je rozdělen do tří bloků: dopoledního a odpoledního praktického bloku, večery strávíme přednáškami a rozborem techniky na videu. Kurz povedou trenéři běžeckého lyžování a aktivní závodníci. Vítáni jsou dospělí, i děti od cca 8 let, kterým na termín 118 zajistíme instruktora. Velikost skupiny bývá obvykle 15-25 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků u hotelu Pavla ve Vlachovicích do 10 hod, ubytování a zahájení praktické části kurzu. Odpoledne pokračování v praktické výuce. Večer přednáška o mazání lyží.
  • 2. den: Dvoufázový trénink běžeckého lyžování s pořízením videozáznamu. Večer pak rozbor techniky běhu jednotlivých účastníků.
  • 3. den: Dopoledne intenzivní praktická výuka, odpoledne dle zájmu na odlehčení pohodové aktivity a hry na běžkách. Ukončení kurzu kolem 16 hod.

Ubytování

2x v hotelu Pavla nedaleko Nového Města na Moravě. Spát budeme ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, balkonem a wifi. Ubytování v 1lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 600 Kč, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky.

Stravování

V ceně ubytování je polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Jinak je možné stravovat se individuálně v restauraci nebo z vlastních dovezených potravin. Samostatné vaření na hotelu není možné.

Další informace k zájezdu

Doprava: Vlastní. Místo srazu: Hotel Pavla

Vybavení: Běžky, běžecké boty, hole, sadu vosků (pevné i klistry - dle počasí a sněhových podmínek), smývač vosků, korek. Nemáte-li své běžecké vybavení ani možnost si je ve vašem okolí zapůjčit, můžeme vám zapůjčení výbavy zprostředkovat v půjčovně Sun sport. Váš zájem o půjčení vybavení uveďte již v poznámce přihlášky (set lyže, boty a hole: 710 Kč, samostatně lyže: 650 Kč, boty: 320 Kč, hole: 140 Kč). Nezapomeňte uvést své požadavky na délku lyží a holí (nevíte-li si rady, uveďte případně výšku postavy) a velikost bot. Potřebné vosky a další mazací vybavení je možné zakoupit podle sněhových podmínek na místě. Na kurzu budou k dispozici testovací lyže.

Instruktoři: Na kurzu se vám budou věnovat zkušení trenéři běhu na lyžích a aktivní závodníci. V termínu č. 118 budou mít děti k dispozici vlastního instruktora.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.)

Kurz běžeckého lyžování - Nové Město na Moravě

Kurz běžeckého lyžování - Nové Město na Moravě