Ferraty ve Slovinsku

Slovinsko - via ferraty (zajištěné cesty)

Slovinsko je malá hornatá alpská země. Zdejší zajištěné cesty - ferraty - vás zavedou do míst, kterých by dříve mohl dosáhnout jen zkušený horolezec. Via ferraty ve Slovinsku jsou stavěny tak, aby si svoji obtížnost našel opravdu každý. S kvalitním průvodcem zdoláte systémem žebříků a ocelových lan nejeden alpský vrchol.

S realizací zájezdů do Slovinska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Slovinsko je otevřené turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Slovinska: splnění jedné ze tří podmínek - negativní PCR test (48 hod), možnost antigenu byla bohužel zatím pozastavena, očkovací certifikát, prodělané onemocnění Covid-19 v posledních 6 měsících (podrobnosti slovinsko.travel). Při návratu do ČR je třeba: vyplnění příjezdového formuláře, PCR test do 5 dní po příjezdu (výjimky pro očkované a po Covidu) a nosit respirátor. Návratový PCR test si můžete udělat přímo na Zvonařce po výstupu z autobusu za zvýhodněnou cenu 990 Kč na odběrovém místě Hola Biolabs. Výsledky obdržíte stejný den odpoledne. Ale je pravděpodobné, že do léta padne i tato nepříjemná podmínka (PCR test po návratu). Podmínky cestování do zahraničí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Julské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v nejvyšších slovinských horách (Slovinsko, Itálie)

Výstup na Triglav

Dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Julské Alpy - přechod po chatách

Ferraty a přechod vápencového ráje s noclehy na chatách

Na zájezdech CK Alpina můžete vyzkoušet ferraty v nejvyšších a nejznámějších slovinských horách. Ve Slovinsku najdeme ferraty nejrůznějších obtížností - od modrých ferrat přes červené až po nejnáročnější černé ferraty. Slovinské hory - Julské Alpy, Karavanky, Kamnické Alpy vás zvou ke strávení aktivní dovolené na ferratách.