Výstup na Triglav

Malebnou dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Majestátní hora Triglav (2864 m) je nejvyšším vrcholem Julských Alp a Slovinska. Během prodlouženého víkendu poznáme nejkrásnější partie tohoto pohoří - dolinou Triglavských jezer budeme stoupat až pod vrchol slovinské národní hory, která je domovem stejnojmenného slovanského boha. V srdci Triglavského národního parku nás čekají modrá jezera s průzračnou vodou, bělostné a skalnaté štíty, rozkvetlé louky, pohostinné horské chaty a snad spatříme i kozorožce, obyvatele místních hor.

Jedná se o čtyřdenní přechod ve středně náročném terénu po horských stezkách a v horních partiích Triglavu také skalnatým terénem po místy exponované, ale technicky snadné zajištěné cestě. Akce je vhodná pro začínající ferratisty, kteří již za sebou mají první zkušenosti z vertikálního světa. Na túrách strávíme denně 7-10 hodin s převýšením 1300-2200 m v součtu nahoru i dolů. Pro výstup po zajištěné cestě na Triglav musíme mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme tři noci na horských chatách, kde doporučujeme využít nabídky stravování. Ve skupině bývá obvykle 15-20 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 23 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Od řeky Soči celodenní výstup k salaším na Planinu Za skalo a dále přes sedlo Velika Vrata (1924 m) na chatu Koča pri Triglavskih jezerih (1685 m) (7 hod, ↑ 1650 m, ↓ 500 m). Navíc možný výstup na výhledový vrchol Mala Tičarica (2071 m) (+2,5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m).
 • 3. den: Kouzelnou Dolinou Triglavskih jezer k hornímu Zelenému jezeru. Přes Dolič (2164 m) na chatu Triglavski dom na Kredarici (2515 m) (7 hod, ↑ 1000 m, ↓ 300 m). Navíc možný vrchol Kanjavec (2569 m) (+1,5 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Dle předpovědi počasí možný výstup na Triglav již tento den.
 • 4. den: Výstup po technicky snadné hřebenové zajištěné cestě na nejvyšší vrchol Slovinska Triglav (2864 m). Zpět na chatu Triglavski dom na Kredarici a sestup přes Konjsko sedlo na chatu Vodnikov dom a dále úbočím hřebene Tosc a Draski vrh na chatu Blejska koča (1630 m) (8-9 hod, ↑ 600 m, ↓ 1400 m).
 • 5. den: Sestup z chaty Blejska koča přes planinu Kranjska dolina do kouzelné soutěsky Pokljuška soteska a vesnice Krnica (4 hod, ↑ 100 m, ↓ 1100 m). Po poledni odjezd do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách (do 23 hod).

Ubytování

3x na horské chatě - první noc na Koča pri Triglavskih jezerih, druhou noc na Triglavski dom na Kredarici a třetí noc na Blejska koča. Spí se na matracích ve společné noclehárně. Teplé deky jsou k dispozici. Spacák není potřeba, je třeba vlastní vložka do spacáku (je možné si ji však za cca 4,5 € koupit na chatě). Na chatách nejsou sprchy, pouze umývárny, které jsou omezeně použitelné, podle aktuálního stavu vody v horách. Všechny odpadky se musí snést zpět do údolí, na chatách je možné vyhazovat pouze odpad, který se zakoupí na chatě. K dispozici jsou přezůvky, není třeba si nosit svoje. Na chatách je omezená možnost dobíjet baterie, redukce není třeba.

Stravování

Doporučujeme si kupovat večeře a snídaně na chatách. Snídaně na chatě stojí 6-8 €, polévky 5-9 €, hlavní jídlo 8-15 €, káva a čaj 1-2 €, pitná voda cca 2,50-4 € (1,5 l). Pokud si chcete vařit sami, což příliš nedoporučujeme, potřebujete vlastní vybavení na vaření včetně vařiče, které si musíte během celého zájezdu nosit s sebou. Vařit pak lze jen venku, ne v chatách. Dokupovat základní potraviny nebude během zájezdu možné.

 • 30.08.2023 - 03.09.2023
 • 5 dní
 • Číslo: 3336
 • 6 800 Kč
 • Rezervace

Výstup na Triglav

Výstup na Triglav

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Vrcholy Julských Alp

Horské túry v nejvyšších slovinských horách s výstupem na Triglav

Julské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v nejvyšších slovinských horách (Slovinsko, Itálie)

Výstup na Dachstein

Výstup po ledovci na vrchol Hoher Dachstein (Rakousko)