Julské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v nejvyšších slovinských horách (Slovinsko, Itálie)

Divoké horské scenérie, lehce i hůře dostupné vrcholy, holé skalnaté štíty, slunné rozkvetlé louky i hluboké lesy v údolích - to jsou Julské Alpy, právem považované za jedno z nejkrásnějších evropských pohoří. Prožijeme dny v srdci jednoho z nejstarších národních parků na světě - Triglavského národního parku. Tento malebný kraj slovanského boha Triglava projdeme po odvážně vedených ferratách.

Vydáme se po zajištěných stěnách a skalních hřebenech Mangartu, Prisojniku, Kaninu i nejvyššího Triglavu. Vystoupíme až na 4 bělostné vrcholky těchto hor, podíváme se i do italské části Julských Alp. Také ochutnáme třeba tradiční štrúdl s bylinkovým čajem na horské chatě pod Triglavem.

Při jednodenních horských a ferratových túrách se budeme pohybovat ve středně náročném i relativně náročnějším skalnatém terénu, po horských stezkách a zajištěných cestách. Čekají nás 6-8hodinové túry včetně pauz s průměrným denním převýšením okolo 2000 m v součtu nahoru a dolů. Náročnost zajištěných cest na této akci je střední; nejčastěji červená (B-C), zřídka černá (D). Cesty se vyznačují delšími nástupy, vzdušnými místy a leteckými rozhledy. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Některé dny je možné zkrátit nebo vynechat a zařadit si odpočinek či adrenalinové aktivity. Nocujeme v hotelu v Kranjske Goře, kde jsou zajištěné snídaně, při výstupu na Triglav spíme na horské chatě. Ve skupině bývá do 20 osob. Dopravu a noclehy máme společné se zájezdem Vrcholy Julských Alp, ke kterému je možné se kdykoliv přidat, a v některých termínech se zájezdem Julské Alpy - MTB.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 23 hod z Brna, noční přejezd přes Rakousko. Zájezd 531 odjezd kolem 12 hod, denní přejezd, večer ubytování se v hotelu.
 • 2. den: Ranní příjezd do italské části Julských Alp. Od jezer Laghi di Fusine (929 m) nástup k bivaku Nogara (1850 m). Slavná vzdušná ferrata Via Italiana (C-D) severní stěnou hory Mangart. Od chaty Koča na Mangartskem sedlu (1906 m) sestup přes Mangartskou planinu (1295 m) (8 hod, ↑ 1250 m, ↓ 1100 m). Navíc pro rychlé možnost výstupu po ferratě Slovenia (B) na vrchol Mangart (2679 m) (+3 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Ubytování v Kranjske Goře na 3 noci.
 • 3. den: Ze sedla Vršič (1611 m) ferrata Kopiščarjeva pot (C) přes skalní Prisojnikovo okno na Prisojnik (2547 m). (7 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
 • 4. den: Lanovkou z Bovce na masiv Kaninu (2200 m), cestou na vrchol Kanin (2587 m) sestup a výstup atraktivní ferratou Divisione Julia (C). Při sestupu výhledy do skalního okna Prestreljenik, sjezd lanovkou zpět do Bovce (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Nebo odpočinek od ferrat - vodní adrenalinové aktivity - rafting či hydrospeeding na Soči nebo canyoning v kaňonu Sušec.
 • 5. den: Dvoudenní výstup na Triglav s noclehem na horské chatě: Z doliny Vrata s mohutným vodopádem Peričnik po příjemné zajištěné cestě Tominškova pot (C) na chatu Triglavski dom na Kredarici (2515 m), nocleh. (6-8 hod, ↑ 1500-1700 m)
 • 6. den: Ranní výstup po hřebeni (B) na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav (2864 m) a následný sestup přes Konjsko sedlo dolů do doliny Krma (8 hod, ↑ 350 m, ↓ 2000 m). Relaxace u Bledského jezera a v Bledu - procházky u jezera, možnost koupání či večerní restaurace. Noční přejezd Rakouska.
 • 7. den: Příjezd do Brna kolem 6 hod.

Ubytování

3x (4x u zájezdu č. 531) v hotelu v Kranjske Goře ve 3-4lůžkových pokojích. Za příplatek 850 Kč/os. pro vás zajistíme ubytování ve 2lůžkovém pokoji, svůj případný zájem o něj uveďte v přihlášce. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení a je možné využít wifi zdarma. Při dvoudenním výstupu na Triglav spíme na největší a nejvyšší horské chatě Slovinska - Triglavski dom na Kredarici, ve velké společné noclehárně, kde je třeba vlastní vložka do spacáku (je možné si ji za 4,5 € koupit na chatě). Na chatě nejsou sprchy, pouze jednoduché umývárny, které z důvodu polohy chaty často trpí nedostatkem vody. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Na hotelu dostaneme 3x (4x u zájezdu č. 531) snídani formou bufetu, k večeřím lze využít výbornou místní kuchyni některé z mnoha restaurací. Při dvoudenním výstupu na Triglav (5. a 6. den) doporučujeme zakoupení večeře a snídaně na horské chatě. Snídaně na chatě stojí 6-8 €, polévky 5-9 €, hlavní jídlo 8-15 €. Vařit v chatě nelze, je nutné si vynést vlastní vybavení na vaření včetně vařiče a vařit pak lze výhradně venku. 3. a 4. den je možné dokoupit čerstvé potraviny. Zásobu vody na úvodní túru si vezměte již s sebou z ČR, nebo ji můžete koupit cestou na benzince či od řidičů. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

 • 22.08.2023 - 28.08.2023
 • 7 dní
 • Číslo: 5313
 • 11 500 Kč
 • Rezervace

Julské Alpy - ferraty

Julské Alpy - ferraty

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Ferraty v horských skupinách Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)

Výstup na Triglav

Malebnou dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Walliské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v okolí Zermattu (Švýcarsko)

Stubaiské Alpy - ferraty

Pestré zajištěné cesty v okolí Innsbrucku (Rakousko)