Informace k zájezdu
Dolomity - Adamello a Brenta

Úvodní stránka zájezdu Dolomity - Adamello a Brenta ( Itálie, Dolomity, Turistika nenáročná, Turistika horská )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2 - 3

Jedná se o klasickou horskou turistiku, nejvyšší bod naší trasy bude nad hranicí 2400 m, převážná část tras se bude pohybovat v rozmezí výšek 1800 až 2200 m. Samotné túry jsou technicky nenáročné, místy se ale chodníky nevyhnou suťovým polím, teleskopické hole tak určitě uleví kolenům a kotníkům. Je zapotřebí mít dostatečnou fyzickou kondici pro zvládnutí 6hodinové túry s převýšením kolem 800 m ve výstupu či sestupu. Na většině tras se díky využití lanovek více výškových metrů naklesá než vystoupá. Závěrečné sestupy nám mohou usnadnit další lanovky. Kromě 2. dne programu lze naopak ranní lanovky vynechat, nahoru vyjít pěšky a túru si tak prodloužit v průměru o 400 výškových metrů.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
http://www.bergfex.com/madonna-di-campiglio/wetter/
https://at.skiinfo.com/trentino/madonna-di-campiglio/wetter.html
https://www.dolomitimeteo.it/en/trentino/madonna-di-campiglio/
Během dne můžou teploty dosáhnout i přes 20 °C a během noci se mohu pohybovat i pod 0 °C. Dále je nutno počítat s rychlými změnami počasí, které jsou pro tuto oblast typické zejména odpoledními bouřkami.

MÍSTNÍ MĚNA

1 EUR (euro) = 24,945 Kč
Pro výpravy do Itálie si vyměňte euro, množství záleží na každém. V Madonna di Campiglio je možnost vybírání hotovosti z bankomatu a v obchodech možnosti platby kartou, na horských chatách je možno platit jen hotovostí.

MAPY A LITERATURA

Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy (alternativně):

 • Kompass č. 688 - Gruppo di Brenta 1 : 25 000
 • Kompass 639 - Presanella, Madonna di Campiglio, Tonale - 1 : 25 000
 • Alpenvereinskarte Nr. 51 Brentagruppe 1 : 25 000
 • Tabacco 052 - Adamello, Presanella 1 : 25 000
 • Tabacco 053 - Dolomiti di Brenta 1 : 25 000
 • Freytag & Berndt WKS 17 - Brenta, Madonna di Campiglio, Presanella 1 : 50 000
 • Tabacco 10 - Dolomiti di Brenta, Adamello, Presanella, Val di Sole 1 : 50 000

Zhruba dva týdny před odjezdem vám přijde v e-mailu se Závěrečnými informacemi i odkaz na trasy pro aplikaci mapy.cz. Po kliknutí na odkaz se vám zobrazí na mapě trasy celého zájezdu, rozepsané do jednotlivých dní. Trasy si můžete uložit do mobilu a mít je k dispozici během zájezdu v off-line verzi (bez nutnosti připojení k internetu nebo k mobilním datům). Berte prosím na vědomí, že poskytnuté trasy nejsou žádné dogma - průvodce se od nich může odchýlit nebo je přizpůsobit momentálním podmínkám. V některých případech nejde správná cesta jednoduše natrasovat a je tedy vedena jinudy, než se obvykle chodí/jezdí. Pro off-line použití je kromě trasy třeba mít v telefonu staženou i konkrétní mapu. Návod, jak trasy a mapy uložit do svého telefonu, najdete na stránce Mapy k zájezdu v mobilu. Pro tento zájezd je vhodné stáhnout si mapy Itálie, stačí část Tridentsko-Horní Adiže (cca 320 MB) z oddílu Nordeast Italy.

MOBILY

Roaming v EU: Při používání mobilu v EU (včetně Norska, Islandu a Lichtenštejnska) platíte stejné ceny jako v ČR - https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/internet-telecoms/mobile-roaming-costs/index_cs.htm

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

 • Doklady a peníze: platný cestovní doklad, dostatečné množství peněz (viz kapitola Místní měna), kartička zahraničního cestovního pojištění, průkaz zdravotního pojištění, české koruny na útratu v autobuse
 • Oblečení: pohodlné a praktické, do každého počasí. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva: termoprádlo (funkční prádlo), tričko, kraťasy; 2. vrstva: teplejší (mikina, dlouhé kalhoty...); 3. vrstva svrchní: nepromokavé oblečení (např. membránové, "šusťák"); pláštěnka nebo pončo (zakryje vás i batoh), trekové ponožky, pokrývka hlavy (proti slunci), oblečení na noc, plavky; dle lokality zvažte: návleky, čepici, rukavice. Vzhledem k typu ubytování doporučujeme i oblečení společenského typu na večeře.
 • Boty: kvalitní trekové boty (rozchozené, nejlépe nepromokavé, naimpregnované), boty na přezutí po túře (např. sandály nebo tenisky, příp. minimalistické „skinnersky“)
 • Ostatní: sluneční brýle s UV filtrem, krém na opalování s vyšším ochranným faktorem, sunblock na rty, teleskopické hole, zavírací nůž, hygienické potřeby, toaletní papír, ručník, mobil, nabíječka a ev. powerbanka, čelovka, malý batoh s pláštěnkou (na jednodenní túry nebo na palubu) (teleskopické hole připevnitelné na batoh - pomohou vašim kolenům zvláště při sestupech v suťových polích, typických právě pro Dolomity)
 • Strava: energeticky vydatné obědy/svačiny (pečivo, tvrdé salámy, paštiky, tvrdý a měkký sýr, cereální tyčinky, čokolády, sušené ovoce, ořechy, hroznový cukr, oplatky, iontové nápoje, šumivé vitamíny atd.), láhev na pití nebo hydrovak - minimálně 1,5 l
 • Osobní lékárnička: pravidelně užívané léky, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem

PŘEKROČENÍ HRANIC

K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvání zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

DŮLEŽITÉ ADRESY A TELEFONY

Velvyslanectví ČR v Itálii
Ambasciata della Repubblica Ceca
Via dei Gracchi 322, Roma 00192
Tel: +39 063 609 57 13
Fax: +39 063 244 466
Nouzová linka +39 335 310 450
Email: rome@embassy.mzv.cz
Web: http://www.mzv.cz/rome
Provozní hodiny úřadu: po-pá: 07.45-16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: po, út, čt: 10.00-12.00

Důležitá telefonní čísla: Karabiníci 112, Policie 113, Hasiči 115, První pomoc 118


FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ


Iva Křižovičová - Adamello a Brenta 2019, Eva Semanská - Adamello a Brenta 2018.