Dolomity - Adamello a Brenta

Turistika v okolí Madonny di Campiglio (Dolomity)

Madonna di Campiglio je světoznámé lyžařské středisko umístěné na jižním okraji italských Dolomit. Leží pod sedlem Passo Campo Carlo Magno, které pomyslně odděluje východně ležící Brentu - svět rozervaných skalních věží a skrytých ledovců, od horské skupiny Adamello s dominantními, ledovci ověnčenými vrcholy Adamello (3539 m) a Cima Presanella (3558 m). Ledovce zde napájejí překrásná horská jezera, v nichž se zrcadlí vápencem a dolomitem budované skalní stěny, pestrobarevné horské louky a pasoucí se stáda kamzíků a kozorožců.

Připravili jsme pro vás dvě túry v oblasti Brenty a dvě túry ve skupině Adamello. Nemusíme stoupat k těm nejvyšším vrcholům, nemusíme se vyzbrojovat mačkami, cepíny, ani ferratovými úvazky. Krás výhledů na hory, vodopády a na stáda volně se pasoucích koní či krav si můžeme užít i během nenáročných túr po značených alpských pěšinách. Díky lanovkám ušetříme čas a síly, o to více si pak můžeme vychutnat pohodu při siestě na horských chatách, salaších či jen tak při lenošení na břehu plesa.

Budeme se pohybovat po klasických alpských stezkách v nadmořské výšce do 2500 m, délka základních túr se pohybuje kolem 6 hodin s průměrným převýšením okolo 800 m (náročnost podrobněji). Většinu výletů je možné zkrátit, využít během nich další lanovky nebo naopak si túru vynecháním ranní lanovky prodloužit. Jedná se o jednoduché, klasické značené turistické trasy bez technicky obtížných partií, zájezd je tak vhodný i pro začínající horské turisty či zdatnější děti, seznamujícími se s krásami vysokohorské turistiky. Kdykoli je možné si udělat volný den s vlastním programem, v okolí se nabízí značné množství značených cest a možností jiných aktivit. Naší základnou bude hotel v obci Madonna di Campiglio, nedaleko od dolních stanic lanovek, kterými budeme vyrážet na jednotlivé túry. V hotelu dostaneme kvalitní polopenzi a je zde k dispozici hotelové wellness s bazénem.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Brenta: Z Madonna di Campiglio (1510 m) lanovkou na Passo del Groste (2442 m), dále klesání přes Campo della Flavona k salaši Malga Flavona (1858 m). Navíc možný okruh kolem vodopádu k Malga Pozzol (1640 m). Po výstupu zpět do sedla Passo del Groste, sjezd lanovkou do Madonna di Campiglio (1510 m). (6 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m, s Malga Pozzol +1,5 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m)
  • 3. den: Kolem pěti jezer Adamella: Lanovkou na Cinque Laghi (2064 m), k jezeru Lago Ritort (2055 m) a výstup do sedla Passo Ritort (2275 m). Kolem jezer Lago Lambin (2329 m), Lago Serodoli (2370 m) a Lago Gelato (2393 m) s následným sestupem kolem jezer Lago Nero (2246 m), Lago di Nambino (1768 m) a vodopádů do Madonna di Campiglio (6 hod, ↑ 400 m, ↓ 1000 m). Cestou možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Cima Serodoli (2708 m) (+2 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
  • 4. den: Kolem tří jezer: Lanovkou k jezeru Predalago (2082 m) a poté do sedla Passo dei Tre Laghi (2380 m). Sestup ze sedla k jezeru Lago Scuro (2160 m) kolem jezer Tre Laghi (2257 m) s krásným výhledem na protější masiv Brenty. Po odpočinku u jezera Lago delle Malghette (1890 m) se stejnojmennou chatou sestup do Campo Carlo Magno (1707 m) a do Madonna di Campiglio. (8 hod, ↑ 500 m, ↓ 1000 m)
  • 5. den: Vodopády Vallesinella: Lanovkou na Rif. M. Spinale (2104 m), náhorní plošinou Monte Spinale, plnou koní a krav, kolem jezera Lago di Spinale (2035 m) k chatě Rif. Graffer (2261 m). Dále k vodopádům Cascate Alte a Vallesinella. Možnost prodloužení k Rif. Casinei (1825 m). Návrat do Madonna di Campiglio (6 hod, ↑ 450 m, ↓ 1000 m, s výstupem k Rif. Casinei +1,5 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Večerní odjezd a noční přejezd Rakouska a Německa.
  • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

3x v hotelu Oberosler ve středisku Madonna di Campiglio ve 2-3lůžkových pokojích. Pokoje mají vlastní koupelnu a jsou vybavené satelitní TV, lednicí, telefonem a fénem. V hotelu je k dispozici wifi, wellness a bazén. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně se podává formou bufetu, večeře je tříchodová, většinou s ochutnávkou gurmánských specialit. V blízkosti hotelu je i několik restaurací a pizzerií, naproti hotelu je i menší obchod s potravinami a v centru se pak nachází větší supermarket. Ceny v obchodech jsou asi o 20 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Dolomity - Adamello a Brenta

Dolomity - Adamello a Brenta

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Horské skupiny Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Walliské Alpy

Horská turistika v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Silvretta a Verwallské Alpy

Vyhlídkové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)