Informace k zájezdu
Skalní města Adršpachu a Broumovska na kole

Úvodní stránka zájezdu Skalní města Adršpachu a Broumovska na kole ( Česká republika, Cykloturistika nenáročná, Cykloturistika, Cyklistické zájezdy, Víkendovky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2


Profil tratí je mírně zvlněný až kopcovitý. Celkové převýšení jednotlivých etap je maximálně 850 m a délka tras od 20 do maximálně 50 km. Na navržených trasách se střídá asfaltový povrch komunikací nižších tříd s úseky po lesních a polních cestách. Etapy je možné prodlužovat i zkracovat podle chuti a vytrvalosti jednotlivých účasníků. Zájezd je vhodný pro aktivní děti cca od 10 let. Díky velké atraktivitě tohoto území a rozvinuté turistické infrastruktuře je zde řada cílů pro individuální program.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu. Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:

• Edice klubu Českých turistů: 26 Broumovsko 1: 50 000
• SHOCart 425 Broumovsko, Adršpach 1 : 40 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i české OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zdarma zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Nezbytné vybavení: platný osobní doklad, adekvátní množství českých korun na útratu, evropský průkaz zdravotního pojištění, kolo, cyklistická přilba.
Doporučené vybavení: Malý batoh na kolo (10-15 l), (výhodný batoh s hydrovakem - Camelbag, ale určitě není podmínkou) do kterého se vejde vše potřebné pro jednodenní vyjížďky na kole. Potřeby osobní hygieny, ručník, krém na opalování s UV filtrem. Sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší. Pravidelně užívané léky, zavírací nůž, čelovku, tužku, zápisník, mapy, GPS, hudební nástroj (menší než basa), foťák a náhradní baterie, nabíječku na telefon. Ledvinku nebo kapsičku na krk na doklady a peníze.
Na kolo: Náhradní duše, případně pláště odpovídajících rozměru vašich ráfků (1x duše je minimum, 2x ventilek, …). Skládací kapesní nářadí, soupravu na lepení, hustilku, cykloláhev na vodu. Doporučujeme zadní červenou blikačku, zámek na kolo raději s delším lankem a k němu 2 klíče (kdyby se jeden ztratil) a také kapsičku na rám kola či brašničku pod sedátko. Klientům s koly vybavenými kotoučovou brzdou doporučujeme přibalit klínky mezi brzdové destičky.
Oblečení: Boty a oblečení pro jízdu na kole. Sandály či tenisky na lehčí pochůzky i jako přezutí do autobusu. Vyžadujeme cyklohelmu a doporučujeme cyklorukavice a cyklistické brýle. Dále něco nepromokavého (pláštěnku nebo pončo) a větru odolného. Také nezapomeňte na čepici a rukavice pro případ psího počasí. Oblečení do zimy i tepla (kraťasy, dlouhé kalhoty, trička, …), termoprádlo (Moira, Klimatex), plavky, plavecká čepice a případně brýle.
Strava: V ceně ubytování je polopenze, která začíná večeří. Pro posilnění během etap doporučujeme energetické tyčinky a nápoje, trvanlivé potraviny (salámy, sýry, balený chléb, …) a rozpustné nápoje v prášku. Jídlo můžeme dokoupit i na místě, příležitostí budeme mít dost.
Osobní lékárničku: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy