Informace k zájezdu
Barma - usměvavá, tajemná a zlatá

Úvodní stránka zájezdu Barma - usměvavá, tajemná a zlatá ( Letecké zájezdy, Turistika nenáročná, Daleké cesty )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Na zájezdu při relativně méně náročných túrách navštívíme a poznáme nejzajímavější místa Barmy. Pěší výlety se střídají s poznávacími, odpočinkovými a přejezdovými dny. Abychom se vyhnuli dlouhým náročným pozemním transferům, na místě využijeme i 2 místní přelety. Pozemní přejezdy jsou zajištěny dopředu smluveným minivanem nebo v horách terénními auty, které budou k dispozici jen pro naši skupinu. Všechny túry i další program absolvujeme nalehko jen s věcmi potřebnými na den, aktuálně nepotřebné věci budou buď uložené na ubytování, nebo nám je bude převážet minivan, případně v horách předem sjednané terénní auto. Délka túr je průměrně okolo 20 km s převýšením nejčastěji 250 - 350 m ve výstupu a totéž v sestupu. Výjimkou je o něco náročnější výstup na Mt. Victoria, kde je převýšení cca 650 m ve stoupání i klesání. Náročnost zvyšuje tropické klima s vyššími denními teplotami, v nížinách bývá přes den kolem 25-35 °C a vyšší vlhkost vzduchu. V horách lze čekat teploty kolem 20-25°C. Pojedeme ve skupině do 13 cestovatelů.

POČASÍ

MÍSTNÍ MĚNA

MAPY A LITERATURA

Zhruba dva týdny před odjezdem vám přijde v e-mailu se Závěrečnými informacemi i odkaz na trasy pro aplikaci mapy.cz. Po kliknutí na odkaz se vám zobrazí na mapě trasy celého zájezdu, rozepsané do jednotlivých dní. Trasy si můžete uložit do mobilu a mít je k dispozici během zájezdu v off-line verzi (bez nutnosti připojení k internetu nebo k mobilním datům). Berte prosím na vědomí, že poskytnuté trasy nejsou žádné dogma - průvodce se od nich může odchýlit nebo je přizpůsobit momentálním podmínkám. V některých případech nejde správná cesta jednoduše natrasovat a je tedy vedena jinudy, než se obvykle chodí/jezdí. Pro off-line použití je kromě trasy třeba mít v telefonu staženou i konkrétní mapu. Návod, jak trasy a mapy uložit do svého telefonu, najdete na stránce Mapy k zájezdu v mobilu.

MOBILNÍ SÍŤ A NABÍJENÍ

Roaming mimo EU: pozor, ceny roamingu mimo EU mohou být několikanásobně vyšší, než na jaké jste zvyklí v ČR nebo v EU. Ceny záleží na vašem operátorovi a tarifu, který máte. Pokud nemáte aktivovaný nějaký balíček levného roamingu mimo EU, tak ceny mohou být např. 30-70 Kč/min volání, příjem hovoru cca polovinu ceny za volání, aktivní hlasová schránka stejně jako volání, SMS cca 10-15 Kč, data mohou být někdy i stonásobně dražší např. 10-400 Kč za MB (1 MB může být třeba 5 webových stránek, 1 fotka nebo chvilku zapnutá navigace).
Doporučujeme před přejezdem hranic si vypnout data, deaktivovat hlasovou schránku a hlídat si čas hovorů (odchozích i příchozích). Pozor, při vypnutých datech neuvidíte ani žádné mapy, pokud si je předtím nestáhnete offline do mobilu.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

ZAVAZADLA DO LETADLA

  • V podpalubním (odbavovaném) zavazadle nesmíte mít: jakékoliv hořlaviny (včetně zápalek, zapalovačů a plynových kartuší), samostatné (náhradní) lithiové baterie a powerbanky. V odbaveném zavazadle dále nedoporučujeme přepravovat cennosti, hotovost, doklady, elektroniku.
  • Na palubu do příručního zavazadla nesmíte vzít: žádné ostré předměty (nože, nůžky, žiletky, špendlíky či jehly, trekové hole s kovovou špičkou, nic ani náznakem ostrého), plynové kartuše, stanové kolíky, tekutiny (nápoje, krémy, gely či pasty) ve větším balení než 100 ml - všechny případné tekutiny v balení o obsahu do 100 ml musí být umístěny zvlášť v průhledném sáčku o maximálním objemu 1 litr (tedy maximálně celkem 10 ks po 100 ml). Tekutiny zakoupené po průchodu bezpečnostní kontrolou v čekací hale už těmto pravidlům a omezením nepodléhají. U dalších zakázaných předmětů se nepředpokládá, že byste je na cestu vůbec brali.
  • S sebou na palubu se berou: Peníze a doklady, foťáky, notebooky, tablety, mobily a podobná křehká elektronika (elektronické cigarety musí mít cestující vždy přímo u sebe, a pokud je to možné, tak s odstraněnou baterií), powerbanky (lze přepravit pouze v příručním zavazadle), náhradní lithiové baterie a akumulátory, čtivo. Notebooky, tablety a foťáky se dávají při kontrole bezpečnostním rentgenem zvlášť. Ve všech elektronických zařízeních musíte mít nabité baterie a musíte být schopni na případné vyžádání přístroj zapnout - ke kontrole, zda slouží opravdu svému účelu. Během vzletu a přistání nesmíte mít zapnutá elektronická zařízení, většinou je však možné mít zapnutý mobil v režimu „letadlo“.

Přesná pravidla týkající se odbavení na letišti naleznete zde: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla
Doporučujeme shlédnout krátká informativní videa:

BEZPEČNOSTNÍ SITUACE

V celé turisty navštěvované Barmě je klid a bezpečno, tedy i na námi navštěvovaných lokalitách. Nyní je ideální čas pro návštěvu této zajímavé země. Vyostřenější situace, která je občas zmiňována v médiích, se týká úplně jiné části rozsáhlé Barmy - severu Arakanského státu při hranicích s Bangladéšem, kam mají turisté již dlouhou dobu vstup zakázán.

PŘEKROČENÍ HRANIC

DŮLEŽITÉ ADRESY A TELEFONY

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Články od průvodce zájezdu Davida Hainalla - V Barmě byl nalezen kámen za 4 miliardy korun, Kohoutí zápasy, Výprava do Barmy, Mystická Barma, Autentická Barma, Mandalajský trh s jadeitem, O jezeře Inle.