Informace k zájezdu
Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica

Úvodní stránka zájezdu Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica ( Černá Hora, Balkán, Zimní zájezdy na hory, Lyžování, Skialp )

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-3

Náročnost zájezdu si každý určuje sám, podle aktivit, které bude provozovat - sjezdovky, freeride, skialpinismus, běžky, sněžnice.

Vzhledem k rizikovým sportům na zájezdu (skialpinismus) doporučujeme mít sjednané dostatečné cestovní pojištění. U nás si můžete sjednat cestovní pojištění Generali, které pokrývá veškerou sportovní činnost v rámci programu, nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na: http://www.weathermontenegro.com/

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Jednodenní skipas Žabljak 15 €, Kolašín 20 €. Informace o slevách bude mít průvodce. Potraviny v obchodech jsou asi stejně levné jako v ČR, v restauracích jsou ceny stejné až 1,5x vyšší než u nás. Jídlo jde pořídit v ceně 2-7 €, pivo 1-1,5 €. Kapesné si proto vezměte podle očekávaných útrat. Doporučujeme navíc vzít asi 30 € jako krizovou rezervu.
Výměna peněz: V Černé Hoře se platí eurem, proto doporučujeme příslušnou částku vézt z ČR přímo v této měně.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu
(doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz/ ).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Durmitor 1:50 000 a Bjelasica 1:30 000 nebo 1:60 000. Tyto mapy lze zakoupit i na místě.

Mapa k zájezdu Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica - lyžování a snowboarding

Zobrazit mapu zájezdu Černá Hora v zimě na větší mapě

Mapka skicentra Kolašin 1450 (Jezerine)

Odkazy:
Summitpost.org - informace o Durmitoru
Černá Hora - počasí a sníh

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Nezbytné vybavení: platný cestovní doklad, měnu příslušné země (viz. Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartičku pojištění léčebných výloh.
Doporučené vybavení: seřízené lyže, snowboard, sněžnice - pro snowboardisty, co chtějí jezdit mimo sjezdovky, karty na slevy (ISIC, ITIC, IYTC), lyžařské brýle, sluneční brýle s UV filtrem, malý batůžek, věci osobní hygieny, krém na opalování s UV filtrem, ručník, fotoaparát, náhradní baterie, nabíječka, ... Pokud chcete jezdit i v odvážnějším freeride terénu, doporučujeme, abyste si vzali i lavinové vybavení (pípák, lopatu, sondu), náš průvodce ho bude mít také.
Oblečení: boty na lyže, boty na chození po venku, přezůvky, oblečení na lyžování/snowboarding/běžky, rukavice, čepici, šátek, termoprádlo.
Strava: jídlo není potřeba vézt z ČR, vše lze dokoupit na místě v mnoha místních obchodech za ceny stejné jako u nás (rozhodně doporučujeme místní pršut!). V autobuse bude na prodej pivo, čaj, káva a minerálky. S sebou vám stačí „svačina na cestu“.
Osobní lékárnička: léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum), ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.
• Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, tj. 15-20 kg (bez lyží, snowboardu nebo běžek) a snažte se o maximální skladnost.

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Aleš Paděra - Černá Hora v zimě 2007, Černá Hora - Žabljak a Jezerine 2008, Petr Šiška - Lyžování v Černé Hoře, Jan "Palič" Pala - Černá Hora 2011 úvod, Freeride a lavinový výcvik v Durmitoru, Lyžování v Kolašinu (Bjelasica), Výlet na Troglavu a soutěž vyhledávání v lavinách, Rosťa Navrátil - Monte Negro 2011