Černá Hora - lyžování v Durmitoru a Bjelasici

Pohoří Durmitor a Bjelasica - lyžování v Žabljaku a Kolašinu

Černohorská pohoří Durmitor a Bjelasica nabízí vynikající podmínky pro zimní radovánky. V dramaticky rozeklaném pohoří Durmitor si užijeme sjezdovky střediska Žabljak v nadmořské výšce 1500-2200 m na svazích Savina Kuku. V zaoblenějším pohoří Bjelasica ve skiareálu Kolašin naleznete moderní lanovky a perfektně upravené sjezdovky v nadmořské výšce 1400-2000 m. Obě střediska nabízí i spoustu možností pro freeride v prašanu poblíž sjezdovek. Velkou výhodou je, že černohorské skiareály nebyly zatím objeveny davy zahraničních lyžařů. A pokud si budete chtít odpočinout od lyžování, nabízí se zde nespočet parádních možností pro pěší výlety či zimní turistiku na sněžnicích či běžkách (bez upravených stop).

Ubytováni budeme 2 dny v Žabljaku v nejznámějším černohorském pohoří Durmitor a 3 dny v Kolašinu v pohoří Bjelasica. V Žabljaku i v Kolašinu dostaneme místní snídani a na večeři si zajedeme do některé z mnoha restaurací. Dopravu i ubytování budeme mít společné se sněžničáři a skialpinisty. Průvodce na tomto zájezdu plní převážně funkci delegáta, postará se o organizaci ubytování a dopravu na svah, přes den bude k zastižení na sjezdovkách, případně uspořádá nějaký výlet do hor a večer s vámi zajde do hospody.

Termín zájezdu stanovujeme vždy do období, kdy v místě konání obvykle panují klasické zimní podmínky. Konkrétní počasí a podmínky v místě konání zájezdu budeme znát až pár dní před odjezdem - tou dobou už je z mnoha důvodů naprosto nereálné celý autobus přesouvat na jiné místo nebo na jiný termín. V případě, že počasí nebo sněhové podmínky nebudou dobré, bude průvodce na místě organizovat alternativní, turisticko-poznávací program.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
 • 2. den: Příjezd do NP Durmitor a ubytování v Žabljaku. Seznámení se s Žabljakem, hospůdkami a místní skvělou kuchyní.
 • 3.-4. den: Snowboarding a lyžování v Žabljaku. Možné pěší, běžkové či sněžnicové výlety po okolí (salaše Lokvice v Durmitoru nebo na pláně před Sinjajevicou). 4. den po lyžování přejezd do malebného městečka Kolašin a ubytování se v hotelu.
 • 5.-7. den: Tři dny ježdění v pohoří Bjelasica v moderním areálu Kolašin. Možnost krásných výletů po okolních zaoblených kopcích. 7. den odpoledne odjezd, noční přejezd Srbska a Maďarska.
 • 8. den: Návrat do Brna v odpoledních hodinách (do cca 14 hod).

Ubytování

2x v Žabljaku a 3x v Kolašinu. V Žabljaku (2 km od centra) v hotelu ve 2-4lůžkových pokojích s koupelnou a WC. V Kolašinu (300 m od centra) ve 2-3lůžkových pokojích v hotelu Čile nebo ve 2-4lůžkových apartmánech. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmány je mají společné pro více pokojů. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 600 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Společné místní snídaně. V obou ubytováních jsou snídaně podávány formou bufetu (čaj, káva, pečivo, máslo, džem, sýr, salám, jogurt, zelenina nebo ovoce). Večeři si můžeme dát v hotelové restauraci, nebo si zajdeme do některé z osvědčených restaurací v centru, další jídlo vlastní. Ceny potravin v obchodech jsou podobné nebo nižší než u nás. Ceny v restauracích jsou závislé od konkrétního místa - v menších hospůdkách jsou ceny srovnatelné s ČR, u sjezdovek a v novějších restauracích bývají ceny o něco vyšší. Jídlo není potřeba vézt z ČR, vše lze dokoupit na místě v mnoha místních obchodech (rozhodně doporučujeme místní pršut!). Denně je možnost nákupu v obchodech.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Bratislava

Sjezdovky a vleky:
Ke sjezdovkám budeme v obou střediscích dojíždět naším autobusem. Ti, kteří nestihnou odjezd našeho busu po náročné noci, mohou ke sjezdovce dojet taxíkem, v Kolašinu i skibusem.
Žabljak - Savin Kuk - menší středisko, k dispozici jsou dvě lanovky dvousedačky (1600 m a 550 m), dvojkotva a poma v délce 350-500 m. Všechny sjezdovky bývají urolbované a středisko nabízí i několik možností pro freeride. Lehčí trasy jsou v dosahu vleku, nejlepší freeride na Čisté straně je dostupný od horní stanice lanovky, kde se musí vystoupat na vrchol kopce cca 15-20 minut (video Savin kuk). Celodenní skipas stojí cca 13 € (2024). Dole u sjezdovek je několik barů a hospod, taxi do centra (4 km) nebo na ubytování stojí kolem 5 €.
Kolašin 1450 a Kolašin 1600 - V Kolašin 1450 (Jezerine) nalezneme dvousedačku v délce 1840 m, zcela novou, přibližně 1200 m dlouhou šestisedačku a 3 cca půlkilometrové vleky. Výše položené nově postavené středisko Kolašin 1600 nabízí výjezd lanovkou pod vrchol Troglava (2072 m) a celkem 45 km sjezdovek. Sjezdovky jsou široké, každý den perfektně urolbované a mimo víkendy zde bývá jen velmi málo lidí. Středisko nabízí nespočet krásných freeridů, zejména nad hranicí lesa, nebo i možnost jízdy žleby mezi skalami, případně sjezdy v proměnlivě hustém lese. Obě střediska jsou propojená, ale každé má vlastní skipas - ceny skiapsů 2024 - Kolašin 1600 - celodenní 25 €, 3 dny 56,5 € (2024) a Kolašin 1450 - celodenní 15 €, 3 dny 40 € (2024) Dole u sjezdovek jsou restaurace, do Kolašinu je to asi 8 km, taxi stojí kolem 10 €, 2x denně jezdí skibus za poplatek. Videa z lyžování zde - Ski areál Kolašina a freeride Žabljak.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

 • 08.02.2025 - 15.02.2025
 • 8 dní
 • Číslo: 135
 • 12 400 Kč
 • Rezervace

Video Ski resort Kolašin 1450/1600:


Černá Hora - lyžování v Durmitoru a Bjelasici

Černá Hora - lyžování v Durmitoru a Bjelasici

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Makedonie - lyžování na Popově Šapce a v Mavrovu

Lyže, snowboard a freeride v pohoří Šar Planina a Bistra Planina

Bosna a Hercegovina - lyžování u Sarajeva

Lyžování na olympijských sjezdovkách pohoří Bjelašnica a Jahorina