Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica

Žabljak a Kolašin - snowboarding, freeride, lyžování, sněžnice

Zájezd Černá hora v zimě - Durmitor a Bjelasica v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat z našich dalších zimních zájezdů na Balkán a východ (např. Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Silvestr v Černé Hoře, Silvestr na Ukrajině) nebo sněžnicových kurzů a přechodů hor.

Černohorská pohoří Durmitor a Bjelasica nabízí vynikající podmínky pro všechny zimní radovánky. Skvěle upravené široké sjezdovky uspokojí i velmi náročné lyžaře. Na své si přijdou vyznavači freeridu, skialpinismu i romantické zimní turistiky na běžkách či sněžnicích. Nachází se zde největší střediska zimních sportů Žabljak (1450 m) a Jezerine (1400 m). Velkou výhodou je, že černohorské skiareály nebyly zatím objeveny davy zahraničních lyžařů. Sjezdovky jsou téměř opuštěné a ceny skipasů i občerstvení v místních hospůdkách velmi přijatelné. Protože je ale v Černé Hoře, podobně jako na celém Balkáně, stále více patrný vliv „západní civilizace“, je nejvyšší čas vstřebat něco z neopakovatelné atmosféry tohoto krásného a pohostinného kraje.

Ubytováni budeme 3 dny v Žabljaku v nejznámějším černohorském pohoří Durmitor a 3 dny v Kolašinu se skiareálem Jezerine v pohoří Bjelasica. V Žabljaku i v Kolašinu dostaneme místní snídani a na večeři si zajedeme do některé z mnoha vynikajících restaurací nebo si ji necháme uvařit od ubytovatelů. Předpokládaná velikost skupiny je do 30 osob.

SNOWBOARD A LYŽE - Žabljak má sjezdovky v nadmořské výšce 1500-2200 m na svazích Savina Kuku. Podmínky pro freeride nabízí strmé svahy a žleby nad hranicí lesa nalevo od sjezdovek. V Kolašinu naleznete perfektně upravené, ale zároveň téměř opuštěné sjezdovky v nadmořské výšce 1400-2000 m a spoustu možností pro freeride v prašanu poblíž sjezdovek.
BĚŽKY - Výborné podmínky pro vyjížďky na běžkách mimo upravené stopy nabízí pláně v podhůří Durmitoru i kopce v pohoří Bjelasica.
SKIALPY a SNĚŽNICE - Umožní vám dostat se do jinak málo přístupného zimního království zasněžených durmitorských velikánů i na bjelasický oblý hřeben.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd kolem 19 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
 • 2. den: Příjezd do NP Durmitor a ubytování v Žabljaku. Seznámení se s Žabljakem, hospůdkami a místní skvělou kuchyní.
 • 3.-5. den: Snowboarding a lyžování v Žabljaku, výlety na běžkách či sněžnicích po okolí. Možné jednodenní výlety na skialpech nebo sněžnicích do centra Durmitoru (salaše Lokvice) nebo na běžkách k jezerům (Crne, Zminje) a po náhorní plošině mezi Durmitorem a Sinjajevinou. Přejezd do malebného Kolašinu a ubytování se v hotelu.
 • 6.-8. den: Tři dny ježdění v pohoří Bjelasica ve Skicentar Jezerine. Možnost krásných výletů na sněžnicích, skialpech či běžkách po okolních zaoblených kopcích. 8. den odpoledne odjezd, noční přejezd Srbska a Maďarska.
 • 9. den: Návrat do Brna v neděli kolem poledne.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 3 noci v Žabljaku a 3 noci v Kolašinu. V Žabljaku (15 min od centra) v nových domech v apartmánech pro 2-6 osob s koupelnou, WC a plně vybavenou kuchyňkou. 3 noci v Kolašinu (10 min od centra) v pokojích pro 2-4 osoby nebo v apartmánech s pokoji pro 2-4 osoby. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmány je mají společné pro více pokojů. Ubytování v 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 500 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce.

Stravování: V Žabljaku i Kolašinu budeme mít společné snídaně a na večeře si zajdeme do restaurací v centru nebo si je necháme uvařit od ubytovatelů. V Žabljaku mají apartmány k dispozici vlastní plně vybavenou kuchyňku. Další jídlo v restauracích pod svahem nebo v městečku (ceny vynikajících jídel 4-8 €). Každý den je možné zajít na nákup do místních obchodů, ceny jsou podobné jako u nás.

Další informace k zájezdu

Sjezdovky a vleky:
Ke sjezdovkám budeme v obou střediscích dojíždět naším autobusem. Výjimkou bude poslední den lyžování (8. den zájezdu), kdy k dopravě na svah využijeme místních taxíků. Ti, kteří nestihnou odjezd našeho busu po náročné noci, mohou dojít ke sjezdovce pěšky nebo dojet taxíkem.
Žabljak - Savin Kuk - K dispozici jsou dvě lanovky dvojsedačky (1600 m a 550 m), dvojkotva a poma v délce 350-500 m. Celodenní skipas stojí 12 €, dvoudenní skipas stojí 20 €. Svahy bývají kvalitně urolbované. Možnosti pro freeride: některé lehčí jsou v dosahu vleku, náročnější frírajd na Čisté straně je dosažitelný od horní stanice lanovky, kdy se musí vystoupat asi 15-20 minut na vrchol kopce. Dole u sjezdovek je několik barů a hospod, pěšky je to k ubytování asi 3 km, taxi do centra (4 km) nebo na ubytování stojí kolem 5 €.
Kolašin - Jezerine - Lanovka v délce 1840 m, zcela nová šestisedačka asi 1200 m, 3 vleky asi 500 m, několik sjezdovek, všechny každý den perfektně urolbované, velmi málo lidí. Hodně krásných freeridů nad hranicí lesa u horní pomy, možnost jízdy žleby mezi skalami i sjezdy v proměnlivě hustém lese. Půldenní skipas 9:30-13:00 stojí 11-12 €, celodenní skipas do 16 hod stojí 18-20 €, třídenní skipas se skupinovou slevou 47 €. Dole u sjezdovky je restaurace, do Kolašinu je to asi 8 km, taxi stojí kolem 15 €.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Černá Hora - informace o zemi

Přednosti zájezdu Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica:

 • perfektní podmínky pro freeride
 • široké perfektně upravené sjezdovky bez lidí v Jezerine
 • obvykle výborné sněhové podmínky
 • příznivá cena vleků
 • levné hospody, výborné jídlo v mnoha restauracích, noční zábava, zážitky z Balkánu
 • dobré podmínky pro běžky (mimo upravené stopy) a turistiku na sněžnicích či skialpech
 • dvoulůžkové pokoje
 • pro zájemce základní nebo pokročilý lavinový výcvik a bezpečný pohyb ve volném terénu

Nevýhody zájezdu Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica:

 • nutnost denně dojíždět naším autobusem ke sjezdovkám (Žabljak 3 km, Kolašin 8 km)
 • kvalita služeb dobrá, ale nelze srovnávat s Alpami

Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica

Černá Hora v zimě - Durmitor a Bjelasica

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Bulharsko - lyžování v Borovci a Bansku

Lyžování v nejlepších bulharských skiareálech v pohoří Rila a Pirin

Ukrajina - lyžování na Dragobratu a v Bukovelu

Lyžování, snowboarding a freeride na Zakarpatské Ukrajině

Makedonie - lyžování na Popově Šapce a v Mavrovu

Lyže, snowboard, freeride v pohoří Šar Planina a Bistra Planina

Silvestrovská lyžovačka v Černé Hoře

Pohoří Durmitor a Bjelasica - lyžování v Žabljaku a Kolašinu

Bosna a Hercegovina - lyžování u Sarajeva

Lyžování na olympijských sjezdovkách pohoří Bjelašnica a Jahorina

Silvestr v Černé Hoře na sněžnicích

Pohodové sněžnicové túry v pohoří Durmitor a Bjelasica