Informace k zájezdu
Čína - rozmanitý Yunnan

Úvodní stránka zájezdu Čína - rozmanitý Yunnan ( Daleké cesty, Letecké zájezdy, Turistika nenáročná )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Zájezd je kombinací pěší turistiky přírodou s aktivním poznáváním exotické čínské kultury. Na dvou místech se také projedeme na vypůjčených kolech. Všechny pěší túry, cyklotúry i kratší výlety absolvujeme vždy nalehko. Túry a výlety jsou svou délkou a převýšením méně náročné, ovšem jejich náročnost může v první části zájezdu zvyšovat tropické klima deštného pralesa a v závěru od města Lijiang vyšší nadmořská výška. Středně náročné jsou jen túry v Soutěsce skákajícího tygra, i zde půjdeme ovšem nalehko. Pěšinky jsou zde místy užší a na pár místech je i žebřík - vše však zvládají i skupiny korejských důchodců. V Číně jsou stezky většinou upravené pro turisty, avšak oblast, kam jedeme, ještě nestihla být příliš populární a vyvíjí se. Všechny aktuálně nepotřebné věci budeme mít vždy uschované na ubytování. Pojedeme v malé skupině do 13 cestovatelů.

VÍZUM

V Praze se vyřizují pouze víza pro občany ČR, občané SR si vyřizují víza na ambasádě v Bratislavě za jiných podmínek. Pro vyřízení je třeba vyplnit v angličtině online vízový formulář, do kterého se nahrává i sken vaší fotografie pasového formátu. Po vyplnění online vízového formuláře je třeba se na návštěvu vízového centra objednat (online přes počítač). Pro návštěvu vízového centra budete potřebovat: cestovní pas, online vyplněný vytištěný formulář, originál fotografie pasového formátu, u OSVČ výpis z živnostenského rejstříku. Ostatní potřebné dokumenty pro vyřízení víza (plán cesty v angličtině, rezervace ubytování, letenka) Vám zašle naše CK.
Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku a dále ti, kterým byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas.
V případě, že si u nás objednáte službu „vyzvednutí vašeho pasu s vyřízeným vízem v čínském vízovém centru v Praze a jeho zaslání jako cenné psaní poštou na vaši adresu“, je třeba, abyste naší CK doručili (poštou nebo osobně) vzápětí po podání žádosti o vízum originál dokladu „pick-up form“ (dokument k vyzvednutí vašeho pasu s vyřízeným vízem, který obdržíte od čínského vízového centra při podání žádosti o vízum), s tímto dokladem budeme oprávněni váš pas na vízovém centru vyzvednout.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.