Informace k zájezdu
Innská cyklostezka

Úvodní stránka zájezdu Innská cyklostezka ( Švýcarsko, Rakousko, Cykloturistika nenáročná, Cykloturistika, Cyklistické zájezdy, Víkendovky, Cyklostezky )

NáročnostPočasíMěnaMapyPřeprava kolVybaveníPojištění

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Počáteční etapy vedou zvlněným terénem po přírodních stezkách. V dolní části cyklostezky profil již převážně klesá a povrch je asfaltový. Na výběr jsou vždy dvě varianty s rozdílnou délkou etap (A: 40-50 km, B: 60-70 km) a průměrným převýšením 400-500 m. Každý den vyrazíme jen s věcmi potřebnými pro jednodenní etapu, ostatní věci nám poveze autobus, se kterým se na trase potkáme. Na celé trase vystřídáme všechny typy povrchů. Terén však není nijak technicky náročný, zvládnou ho i treková kola. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici autobus, během všech etap bude možné se s autobusem setkat a doplnit oblečení či potraviny.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
http://www.wetter.ch/ , http://www.wetter.at , http://www.davos.ch/en/news/weather.html
Budeme se pohybovat v alpské oblasti, proto je nutné být připraven na jakékoliv počasí. Od příjemného tepla, v rozmezí kolem 25 °C, až po chladno a déšť. Oblečení si bude během etap možné převléci v busu, který vždy během etapy potkáme.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Ve Švýcarsku je cena jídel v restauracích až třikrát dražší než u nás. V Rakousku je už poněkud levněji. Pivo stojí 2,80-3,50 €, menu 8-12 €, Wiener Schnitzel 8 €, Supe 3-4 €. V autobusu si bude možné za české koruny koupit pivo, kávu, čaj, …
Výměna peněz: Výměnu peněz (euro) doporučujeme už v ČR. I ve Švýcarsku lze platit eurem. Na místě jsou české koruny obtížně směnitelné. Provádět platby všemi obvyklými platebními kartami je většinou všude možné. Množství záleží na každém z vás a na tom, jestli si všechno jídlo povezete z ČR nebo se chystáte jídlo dokupovat na místě (příležitost k tomu bude). Na útratu (jídlo, pití, vstupy, …) lze doporučit částku cca 180 €.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu.
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Bikeline - Inn Radweg 1 : 75 000
Kompas - Inn Radweg (Maloja - Passau) 1 : 125 000

PŘEPRAVA KOL

Kola jsou přepravována na speciálním krytém vleku, konstruovaném s ohledem na minimalizaci možnosti jejich poškození. Jejich nakládku a vykládku řídí průvodci, součinnost klientů je žádoucí. Kola jsou v horizontální poloze uchycena gumicukem za řidítka a stojí v kolejnici, zadní kolo je navíc přichycené řemínkem ke kolejnici. Většinu kol není třeba nijak speciálně upravovat, přesto se při dnešní široké škále konstrukce a vybavení kol mohou vyskytnout problémy s jejich bezpečným uložením na vlek zejména při extrémně vysokých nebo širokých řidítkách s dlouhými rohy, vysoko vysunutých sedlech apod. Aby nedošlo k poškození sousedních kol, je někdy nutné sedla snížit nebo vyndat, rohy nebo řidítka pootočit. Mohou také překážet široké košíky připevněné k nosiči. Před nakládkou vyndejte computery, blikačky a hustilky, tyto doplňky se mohou během manipulace a přepravy vytřást a poškodit. Kapacita většiny vleků je 40 kol. V případě, že uvažujete si s sebou vzít elektrokolo, lehokolo a jiné nestandardní dopravní prostředky, zkonzultujte prosím svůj záměr včas s CK.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Jelikož nikde není potřeba nosit vaše věci dále od autobusu, je lepší sbalit si veškeré věci raději do větší cestovní tašky (je skladnější do busu namísto velkých batohů s popruhy a bederními pásy).
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, valuty, české koruny na útratu v autobuse, kartičku zahraničního cestovního pojištění.
Doporučené vybavení: Malý batoh na kolo (10-15 l), do kterého se vejde vše potřebné pro jednodenní vyjížďky na kole. Potřeby osobní hygieny, ručník, krém na opalování s UV filtrem. Sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší. Pravidelně užívané léky, zavírací nůž, čelovku, tužku, zápisník, mapy, GPS, hudební nástroj (menší než basa), foťák a náhradní baterie, telefon vč. nabíječky. Ledvinku nebo kapsičku na krk na doklady a peníze.
Vhodný typ kola: Crossové kolo, trekové kolo.
Na kolo: Náhradní duše, případně pláště odpovídajících rozměru vašich ráfků (1x duše je minimum, 2x ventilek, …). Skládací kapesní nářadí, soupravu na lepení, hustilku, cykloláhev na vodu nebo hydrovak. Doporučujeme mapník na řídítka pro rychlejší a lepší orientaci v terénu a hlavně na křižovatkách, přední svítilnu, zadní červenou blikačku, zámek na kolo raději s dlouhým lankem a k němu 2 klíče (kdyby se jeden ztratil) a také kapsičku na rám kola či brašničku pod sedátko. Klientům s koly vybavenými kotoučovou brzdou doporučujeme přibalit klínky mezi brzdové destičky.
Oblečení: Boty a oblečení pro jízdu na kole. Sandály či tenisky na lehčí pochůzky i jako přezutí do autobusu. Vyžadujeme cyklohelmu a doporučujeme cyklorukavice a cyklistické brýle. Dále něco nepromokavého (pláštěnku nebo pončo) a větru odolného. Také nezapomeňte na čepici a rukavice pro případ chladného počasí. Oblečení do zimy i tepla (kraťasy, dlouhé kalhoty, trička, …), termoprádlo (Moira, Klimatex), plavky.
Strava: Snídaně je v ceně v místech ubytování. Doporučujeme tam i večeřet. Pro posilnění během etap doporučujeme energetické tyčinky a nápoje, trvanlivé potraviny (salámy, sýry, balený chléb, …) a rozpustné nápoje v prášku. Jídlo na oběd a večeři si můžeme dokoupit během etap nebo navštívíme i místní restaurace, příležitostí budeme mít dost.
Osobní lékárničku: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, … V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.
• Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, tj. 15-20 kg a snažte se o maximální skladnost.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.