Innská cyklostezka

Putování ze švýcarského Engadinu do rakouského Tyrolska

Zájezd Innská ceklostezka jsme inovovali, nová verze s ubytováním v Landecku je Innská cyklostezka a Oetztal

Innská cyklostezka v délce 540 kilometrů vede od pramene Innu ze švýcarského Malojapassu (1815 m) kolem ledovcových jezer a přes proslulá turistická centra Svatý Mořic a rakouský Innsbruck až do německého Pasova, kde se Inn vlévá do Dunaje. My si projedeme horní a nejhezčí část Innské cyklostezky, a to z Malojapassu do Innsbrucku. Úsek dlouhý zhruba 230 kilometrů nás zavede do švýcarského regionu Engadin s typickými engadinskými zdobenými domky a impozantními výhledy na alpské třítisícovky. Naši cestu zakončíme v historickém centru metropole Tyrolska - Innsbrucku.

Každý den se můžete sami rozhodnout pro jednu ze dvou variant etap podle jejich délky (A 40-50 km, B 60-70 km). Průměrné převýšení je 400-500 m. Obě skupiny se vždy v průběhu dne setkají. Zájezd je tak vhodný pro skupiny a páry s rozdílnými požadavky na náročnost. Nocovat budeme v penzionech (gasthofech) se snídaní.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd z Brna v odpoledních hodinách přes Prahu a Plzeň. Noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: A: Z proslulého švýcarského střediska St. Moritz, se stejnojmenným jezerem, k jezeru Staz a následný sjezd údolím Engadin kolem hradu Madulain do městečka Zernez (↔ 40 km, ↑ 250 m, ↓ 600 m). B: Navíc: z Malojapassu (1815 m) kolem křišťálových ledovcových jezer Silser see a Silvaplana do St. Moritz (↔ +20 km, ↑ +100 m, ↓ +50 m).
  • 3. den: A: Přes Susch se středověkou pevností Rohan do Lavinem, odklon od Innu a stoupání do nejkrásnějších vesniček dolního Engadinu Guarda a Ardez s typickými engadinskými domy zdobenými sgrafity. Dále přes Ftan s majestátním hradem, Tarasp a Scuol s termálními lázněmi do hraniční Martiny (↔ 45 km, ↑ 750 m, ↓ 800 m). B: Navíc: průsmykem Finstermünz přes Pfunds do Tschuppbachu (↔ +25 km, ↓ +100 m).
  • 4. den: A: Z Landecku se stejnojmenným hradem do Roppenu s římskými lázněmi, dále po jižním břehu Innu přes kaňon Imster Schlucht, prohlídka cisterciáckého kláštera Zisterzienserstift ve vesnici Stams, až do městečka Ritz (↔ 40 km, ↑ 100 m, ↓ 450 m). B: Navíc: z Riedu se zámkem Siegmundsried přes Prutz do Landecku (↔ +30 km).
  • 5. den: Přes Inzing kolem Zirlu, nad nímž se vypíná kolmá stěna s klettersteigem, k jeskyni Kaiser-Maxmilian a do historického centra olympijského Innsbrucku (↔ 40 km, ↓ 50 m). Návrat přes Plzeň a Prahu do Brna v pozdních nočních hodinách.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 3 noci v příjemných a osvědčených penzionech. K dispozici jsou většinou 2-4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha).

Stravování: V penzionech nás čeká místní snídaně formou bufetu. Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit jakékoli občerstvení, případně se zastavit na oběd či zákusek. Večeři si můžete objednat v místě ubytování. V Rakousku a Německu jsou ceny v obchodech vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Ve Švýcarsku je vše až 3x dražší.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Praha-Zličín, Plzeň

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo
Povrch: 70 % asfalt, 30 % šotolina
Cyklistická přilba je povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Švýcarsko - informace o zemi

Prohlídky měst jsou individuální. Ve městech, kde je průvodcovská licence podmíněna místní vyhláškou, neplní naši průvodci roli licencovaných průvodců.

Innská cyklostezka

Innská cyklostezka

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Dunajská cyklostezka

Cyklistika podél Dunaje přes Linz, Krems a údolím Wachau až do Vídně

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Údolí Julských Alp na kole

Cyklistika podhůřím Alp, kolem řek, vodopádů, soutěsek a jezer ve Slovinsku