Informace k zájezdu
Kaisergebirge

Úvodní stránka zájezdu Kaisergebirge ( Rakousko, Alpy, Turistika horská, Víkendovky )

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištění

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Během zájezdu nás čeká pohodová turistika po horských cestách a stezkách. Budeme se vydávat na technicky snadné jednodenní túry, které nám zaberou zhruba 6-8 hodin, poslední den je kratší (cca 2 hodiny). Trasy samotných túr nelze zkrátit, 3. a 4. den je případně možný vynechat a udělat si vlastní program. Denní převýšení je kolem 1000 m nahoru i dolů. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus. Pro túru nepotřebné věci si lze nechávat na ubytování nebo v autobuse. Je vhodné si již doma předpřipravit batoh na túru 2. den.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/tirol/kitzbuehel (Kitzbühel)
Počítejte s nevyzpytatelným horským počasím, nepodceňte teplé, nepromokavé oblečení a kvalitní obutí, ale může být i příjemné teplo.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Vzhledem k zahrnuté polopenzi mohou být vaše výdaje na místě minimální. Ceny v restauracích a na chatách jsou minimálně 2x vyšší než u nás. Doporučujeme si s sebou na útratu vzít 15-50 €. Každopádně si s sebou k předpokládaným výdajům vezměte finanční rezervu 20 50 € dle vašeho uvážení.
Výměna peněz: Pro útratu na zájezdu je potřeba hotovost. Před odjezdem si vyměňte eura, na zájezdu není možnost oficiální směny, nebo výběru z bankomatu. Kartou lze teoreticky platit pouze při cestě tam a zpět na benzínkách.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: www.pruvodcenakopce.cz).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Alpenvereinskarte: Kaisergebirge 8 1 : 25 000
Kompass: Kaisergebirge 9 1 : 50 000
Freytag a Berndt: WK 301 Kufstein-Kaisergebirge-Kitzbühel 1 : 50 000

Kvalitní offline GPS mapy pro mobilní aplikace Locus Maps si můžete stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe. Návod na snadnou instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad. Další velmi podrobné turistické i cyklistické rastrové mapy pro aplikaci Locus a další ve fromátu .sqlitedb můžete stáhnout zde: Mapy Berchtesgaden + Kaisergebirge + Wilder Kaiser

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Jelikož nikdy není potřeba nosit vaše věci dále od autobusu, je lepší sbalit si veškeré věci raději do větší cestovní tašky (je skladnější do busu namísto velkých batohů s popruhy a bederními pásy).
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, adekvátní množství eur, české koruny na útratu v autobuse, kartička zahraničního cestovního pojištění, evropský průkaz zdravotního pojištění, malý batoh cca 25 l na túry.
Doporučené vybavení: Teleskopické hole, krém na opalování (ochranný faktor min. 30), sunblock na rty s vyšším ochranným faktorem, sluneční brýle s UV filtrem, čelovka, hygienické potřeby v minimalistické verzi, ručník, mapa, telefon vč. nabíječky, ...
Oblečení: Pohodlné a praktické, do chladnějšího i teplejšího, slunečného i deštivého či větrného počasí. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo (funkční prádlo), tričko; 2. (a 3.) vrstva teplejší - fleecová bunda, polartec, windstopper, kalhoty do hor, ...; 4. vrstva svrchní - membránové oblečení (gore-tex, gelanots, ...), "šusťák". Svrchní vrstva je nepromokavá, můžete volit membránové oblečení a pláštěnku na batoh nebo pláštěnku typu ponča, která zakryje vás i batoh. Moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort. Dále trekové ponožky, kraťasy, pokrývku hlavy (čepice, šátek, ...), lehčí rukavice, případně návleky, oblečení na chaty a na nocleh na chatách. Boty: kvalitní rozchozené boty do hor, co nejméně promokavé. Na akci postačí i lehčí trekové boty. Boty je vhodné před odjezdem naimpregnovat. Určitě je dobré si vzít i 2. boty - sandály (páskáče) nebo jinou lehkou obuv (do busu, na chaty, na přezutí po túře).
Strava: 2. a 3. den je možné se občerstvit na horských chatách, které však potkáme oba dny v začátcích túry, na zbytek dne je tedy dobré mít jídlo s sebou. K dokupování potravin v obchodech nebude příležitost. S sebou si vezměte láhev nebo hydrovak o objemu cca 1,5 až 2 l na osobu, dle vaší osobní spotřeby. Návrh jídla (pro inspiraci): štangle tvrdého salámu, slanina, chleba, ovesné vločky, sušené ovoce, kondenzované mléko v tubě, čokolády, čaj, šumivé vitaminy, šumáky do vody, oplatky, džem, med, tvrdý sýr, tavené sýry, paštiky, cukr, slivovice.
Osobní lékárnička: léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum), ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.
• Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, na víkendovou akci okolo 10 kg a snažte se o maximální skladnost.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.