Kaisergebirge

Pohodová turistika v Císařských Alpách (Rakousko)

Kaisergebirge je pohoří, pro které je název "Císařské" opravdu výstižný. Svět fantastických ostrých skalních špic a rozeklaných vápencových hřebenů je často považovaný za jedno z nejkrásnějších v rakouských Alpách. Nejzajímavější a nejnavštěvovanější částí je Wilder Kaiser - Divoký Císař, který nadchne snad každého. Majestátní masív, čnící vysoko nad své tyrolské okolí, přitahuje nejen pohodové a horské turisty, ale i horolezce. Díky své rozmanitosti osloví a nadchne doslova každého a bezpochyby i vy si v něm najdete to své.

My si užijeme relativně méně náročné jednodenní túry v dobře přístupném horském terénu, kde nás nečekají žádné technicky náročnější partie. Pokocháme se nádhernými výhledy na divoké vrcholy i na celý masív Císařských Alp. Panoramatické rozhledy do údolí si budeme vychutnávat během hřebenové túry s vrcholem Feldberg (1815 m) a naši pozornost si získá také 60 metrů vysoký vodopád Schleierfall, zpestřující i tak úchvatné pohledy na lezecké terény v masívu Wilder Kaiser.

Celodenní etapy trvají okolo 6-8 hodin včetně kratších pauz a jejich převýšení se pohybuje kolem 1000 m nahoru i dolů, závěrečná procházka bude trvat okolo 2 hodin a překonané převýšení bude již minimální. Den v horách si můžeme zpříjemnit posezením v horských chatách po trase či delšími pauzami. Naší základnou bude údolní malebný tyrolský penzion v Griesenau, kde dostaneme i místní polopenzi. Ve skupině bývá obvykle kolem 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Túra od chaty Wochenbrunner Alm (1085 m) okolo masívu Wilder Kaiseru - přes alpské pastviny, chatu Gaudeamushütte (1263 m) a vrchol Baumgartenköpfl (1572 m). Dále kolem 60 m vysokého vodopádu Schleierfall pod působivými převislými lezeckými terény. Sestup k penzionu v Griesenau (730 m). (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1150 m)
  • 3. den: Výstup od chaty Griesner Alm (986 m) k chatě Stripsenjochhaus (1577 m) a dále na výhledový hřeben s vrcholem Feldberg (1815 m) s panoramatickým výhledem na celé Císařské hory. Sestup zpět ke Griesner Alm. (6 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
  • 4. den: Závěrečná procházka z penzionu po Panoramaweg do Ruppertsau s posledními výhledy na masiv Wilder Kaiseru (2 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Před polednem odjezd do ČR. Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: Budeme ubytovaní v příjemném tyrolském penzionu v Griesenau v útulných 2lůžkových pokojích. Sociální zařízení je společné na patře.

Stravování: Dostaneme polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 4. den snídaní. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den si vezměte s sebou z ČR. 2. a 3. den je možné se občerstvit na horských chatách, na které však dojdeme už v začátcích túr, na zbytek obou dní je tedy nutné mít jídlo s sebou.

Kaisergebirge

Kaisergebirge

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek