Informace k zájezdu
Kamčatka

Úvodní stránka zájezdu Kamčatka ( Rusko, Daleké cesty, Turistika horská, Letecké zájezdy, Novinky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Zájezd je zaměřený na méně a středně náročnou horskou turistiku s jednodenními túrami. Budeme chodit s malým batůžkem nalehko. Většina túr je náročnosti 2 a 2-3 s převýšením nejčastěji mezi 300-900 m nahoru a totéž dolů a s délkou denní túry 4-7 hod včetně pauz. Výjimkou je náročný výšlap na vrchol sopky Avačinská (náročnost až 4), kde však stačí vystoupat na výhledový hřbet pod hlavním kuželem (náročnost 3). Jedná se o běžnou horskou turistiku bez náročnějších technických pasáží. Výjimkou je jen krátký úsek, kde si přidržíme na místě nataženého lana při závěru výstupu na vyhlídku v kráteru sopky Mutnovskaja. Určité obtíže může činit i strmý vrcholový kužel sopky Avačinská s lávovými kameny. Turistika probíhá po horských stezkách, které místy mizí na lávových polích v sopečné krajině a pak se jde spíše volným terénem. Většinou je povrch tvořený zvětralou lávou, stezky jsou kamenité.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

VÍZUM

Pokud budete chtít vyřídit víza do Ruska naším prostřednictvím, vyzveme vás, abyste poslali do naší CK: cestovní pas, doklad o cestovním pojištění (pokud jej nevyřizujete přes naši CK, prosíme o zajištění s dostatečným časovým předstihem), 1 fotografii pasového formátu. Ostatní potřebné dokumenty, zejména pozvání do Ruska, zajistí naše CK.

POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.