Králický Sněžník a Rychlebské hory

Turistika zapomenutým krajem na severu Moravy a Slezska

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník a pohoří Rychlebské hory patří k jedněm z nejméně navštěvovaných a přitom nejkrásnějších koutů naší země. Čistá, málo dotčená příroda, kde najdete posvátné ticho na lesních pěšinách, vzduch čistý a vodu křišťálovou, historii dávných časů a lidi dobré a vstřícné. Jsou také oblasti se zajímavou vojenskou minulostí. My se ubytujeme v samém srdci obou pohoří, malebné vesničce Kunčice, v horské chatě s rodinnou atmosférou. Naše jednodenní túry povedou po turisticky značených cestách těmi nejhezčími a nejzajímavějšími místy této oblasti. Zdoláme nejvyšší vrcholy obou pohoří - Smrk (1127 m) a Králický Sněžník (1424 m), navštívíme rozhledny na Klepáči a Borůvkové hoře s nádhernými výhledy na hřebeny Jeseníků, Orlických hor i do sousedního Polska. Ochutnáme vyhlášené borůvkové knedlíky na chatě Paprsek a do místí nedávné historie se ponoříme při prohlídce unikátních vojenských objektů (tvrze, řopíky), které už neodmyslitelně patří k charakteru místního kraje.

Túry nám zaberou většinou 6-8 hod, podle kondice a chuti každého účastníka se případně dají zkrátit či prodloužit, zdoláme při nich převýšení většinou kolem 700 m nahoru a to samé dolů. Vyrážet na výlety budeme jen s malým batůžkem se svačinou, po cestě se také občerstvíme v místních chatách a hospůdkách. Jakoukoli túru je možné vynechat a udělat si místo ní vlastní výlet nebo využít nabídky místních jízdáren a kochat se malebnou krajinou z koňského sedla. Program mohou absolvovat také zdatnější děti, pro které nabízíme speciální slevu. Místo noclehu máme společné s cyklistickým zájezdem Kralický Sněžník a Rychlebské hory na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: Příjezd do horské chaty, ubytování se, večeře, seznamovací večírek.
 • 2.-7. den: V závislosti na počasí je naplánován následující program:
 • A: Z Velkého Vrbna kolem grafitového lomu Konstantin na Palaš. Krásnou hřebenovkou přes Travnou horu (1125 m) a Brousek (1115 m) na nejvyšší vrchol Rychlebských hor Smrk (1127 m). Cestou zpět se posilníme vyhlášenými borůvkovými knedlíky na chatě Paprsek. (6 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • B: Z okraje vesnice Králíky krásnými loukami podhůřím Kralického Sněžníku až na vrchol Klepáč (1144 m) s rozhlednou a fenomenálním výhledem na Orlické hory přes polskou oblast Miedzylesie. (8 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
 • C: Celodenní výstup ze Stříbrnice na nejvyšší horu celého pohoří - Kralický Sněžník (1424 m) po východním hřebenu kolem pramenu řeky Moravy. Při sestupu zastávka na občerstvení ve vyhlášené prvorepublikové turistické chatě alpského stylu Návrší. (7 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m)
 • D: Z obce Mladkov nejrozsáhlejší naučnou stezkou Kralické pevnostní oblasti - betonová hranice v nejvýchodnějším výběžku Orlických hor na rozhlednu na Suchém vrchu (995 m). Na stezce lze zhlédnout řadu unikátních objektů lehkého i těžkého opevnění z doby 2. světové války. (8 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
 • E: Okružní túra v samotném srdci Rychlebských hor z Horních Hoštic přes Vysoký kámen (691 m) na Borůvkovou horu (899 m). Dále po hřebeni až do sedla Růženec a přes Šafářovu skálu zpátky do Hoštic. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • F: Z obce Javorník překrásným Račím údolím kolem Tančírny přes zříceninu hradu Rychleby až na skalní vyhlídku Čertovy kazatelny. Přesun auty do vesničky Nové Vilémovice, procházka malebnou krajinou Rychleb do zaniklé osady Hraničky. (7 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 8.den: Snídaně, dopolední odubytování, odjezd, pro zájemce možnost krátké procházky po naučné stezce Vojenské historie poblíž obce Králíky a komentované prohlídky dělostřelecké tvrze Hůrka.

V rámci individuálního programu je možné také navštívit Pivovarské muzeum v Hanušovicích, Stezku v oblacích na Dolní Moravě, vojenské muzeum Králíky, muzeum opevnění Králický řopík nebo podniknout vyjížďku v koňském sedle přímo v místě ubytování.

U zájezdu č. 8422 jsou 2.-5. den realizovány varianty programu A, B, C a E, odjezd je 5. den po programu.

Ubytování

Spát budeme 7x (4x u zájezdu č. 8422) na horské chatě U Profesora ve vesničce Kunčice kousek od Starého Města. Spát budeme v 3-5lůžkových pokojích s vlastním WC a společnou sprchou na patře nebo ve 4lůžkových pokojích s příslušenstvím vždy pro dva pokoje dohromady. Dvoulůžkový pokoj je za příplatek 1000 Kč/osoba/pobyt (u zájezdu č. 8422 za příplatek 600 Kč/osoba/pobyt). Počet 2lůžkových pokojů je omezený. Na ubytování v rodinném prostředí je k dispozici terasa s rozkvetlými oleandry, venkovní ohniště, volejbalové hřiště s umělou trávou, krytý bazén se slanou vodou, saunový svět, bar, dětské hřiště s trampolínou, prolézačky, herna se šipkami, kulečníkem a stolním fotbálkem, parkoviště, wi-fi.
Bazén se slanou vodou je v ceně pobytu, platí se pouze sauny (100 Kč na osobu/max 90 min, prostěradlo + 30 Kč). Na ubytování je možné si objednat grilování např. kýta, makrely, kuřata, krkovička. Cena se stanoví podle aktuálních cen.

Stravování

V restauraci budeme mít výtečnou domácí polopenzi. Polopenze začíná 1. den večeří a končí snídaní 8. den (5. den u zájezdu 8422). Večer můžeme posedět v baru nebo venku u ohně. Obědy budeme řešit formou svačiny nebo návštěvou hospůdek po cestě. Jídlo na svačiny a něco na opečení na oheň si můžete přivézt z domu nebo koupit v obchodě ve Starém Městě.

 • 01.08.2021 - 08.08.2021
 • 8 dní
 • Číslo: 842
 • 7 200 Kč
 • Rezervace
 • 04.08.2021 - 08.08.2021
 • 5 dní
 • Číslo: 8422
 • 5 000 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3


Během zájezdu nás čekají jednodenní túry spojené s prohlídkami místních pozoruhodností a turistických cílů. Pohybovat se budeme po značených stezkách s technicky nenáročným terénem v nadmořské výšce do 1424 m. Túry nám zaberou většinou 6-8 hod, podle kondice a chuti každého účastníka se případně dají zkrátit či prodloužit, zdoláme při nich převýšení většinou kolem 700 m nahoru a to samé dolů. Vyrážet na výlety budeme jen s malým batůžkem se svačinou, po cestě se také občerstvíme v místních chatách a hospůdkách. Na začátek túr se dopravíme vlastními vozy nebo vám dopravu na místě pomůžeme zprostředkovat formou spolujízdy.
Program je vhodný i pro zdatnější děti od cca 10 let. Ubytování je zajištěno v příjemné horské chatě s rodinnou atmosférou a s polopenzí, krytým bazénem, saunovým světem, venkovní terasou a ohništěm.

Králický Sněžník a Rychlebské hory

Králický Sněžník a Rychlebské hory

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Krkonoše

Turistika v našich nejvyšších horách s výstupem na Sněžku

Šumava

Turistika panenskou přírodou hlubokých hvozdů, plání, ledovcových jezer, slatí, údolí řek a potoků

Český ráj

Pohodová turistika v pískovcových skalách

Jižní Morava - turistika krajem vína

Pálava, Slovácko, vinné sklepy a otevřená moravská srdce

Beskydy

Nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd

Přechod Rychlebských hor a Kralického Sněžníku

Toulky nejodlehlejšími a nejméně přístupnými pohořími v ČR