Informace k zájezdu
Krkonoše - kurz pohybu v zimních horách

Úvodní stránka zájezdu Krkonoše - kurz pohybu v zimních horách ( Česká republika, Sněžnice, Kurzy )

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Cílem kurzu je seznámit účastníky se zásadami bezpečného pohybu v zimních horách a se správným používáním sněžnic podle sněhových podmínek a vlastností terénu. Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme pohybovat celý den v zimním horském terénu, je tedy zapotřebí dobrá fyzická kondice. Kurz jsou schopny absolvovat i zdatné děti starší 12 let. Túry se budou odvíjet od aktuální situace a počasí.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat např. na norském serveru http://www.yr.no/, kde do vyhledávacího okna stačí zadat některé z míst v našem programu:
http://www.yr.no/place/Czech_Republic/Hradec_Kr%C3%A1lov%C3%A9/Sn%C4%9B%C5%BEka-%C5%9Anie%C5%BCka/. Případně je možné potřebné informace najít i na portálu Českého hydrometeorologického ústavu:
http://portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republika/hory/krkonose-orlicke-hory.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz/).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
• Krkonoše - východ v měřítku 1:25000, nakl. ROSY

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole (sněhové kotouče výhodou). Batoh o objemu 30-40 l, kvalitní čelovku s náhradními bateriemi.
Průvodce bude vybaven lavinovým vyhledávačem (pípákem), sondou a lopatou, toto vybavení doporučujeme i všem účastníkům kurzu. Během výuky se budete učit toto vybavení používat. Váš zájem o půjčení vybavení (sněžnice 250 Kč, lavinová výbava 400 Kč) jste uvedli v poznámce přihlášky. Adekvátní množství finančních prostředků, kartička zdravotního pojištění.
Doporučené vybavení: Věci osobní hygieny, krém proti mrazu a slunci s UV filtrem (vícefaktorový bez obsahu vody), tyčinka na rty (také bez obsahu vody), kapesní nůž, lyžařské či sluneční brýle s UV filtrem, termoska, tužka, zápisník, fotoaparát, náhradní baterie (ne nabíjecí, ty v zimě rychle ztrácejí kapacitu), telefon a záložní zdroj pro jeho nabíjení, GPS (případně buzolu), ...
Oblečení: Termoprádlo na den i noc, kvalitní obuv „v bezproblémovém“ stavu včetně teplých ponožek, dvoje rukavice, vysoké návleky, čepice, šátek na obličej, nepromokavé oblečení a oblečení proti zimě (peří, flees, softshell), … Oblečení je dobré mít typu „cibule“, tj. více vrstev.
Strava: V ceně ubytování je polopenze (snídaně a večeře). Na túry doporučujeme dostatek tekutin, termosku s teplým čajem a svačinu na celý den.
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, ... V každém případě vsaďte raději na prevenci, nežli na to, že vás někdo ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.