Informace k zájezdu
Kurz pohybu na sněžnicích

Úvodní stránka zájezdu Kurz pohybu na sněžnicích ( Česká republika, Zimní zájezdy na hory, Sněžnice, Víkendovky, Kurzy )

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Cílem kurzu je seznámit účastníky se správným používáním sněžnic podle sněhových podmínek a vlastností terénu. Kurz jsou schopny absolvovat i zdatné děti starší 12 let. Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme pohybovat celý den v zimním horském terénu, je tedy zapotřebí dobrá fyzická kondice. Samotné túry lze označit jako středně náročné a budou se odvíjet od aktuální situace a počasí.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí i stav sněhové pokrývky můžete sledovat např. zde:
Praděd

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: www.pruvodcenakopce.cz).

Zájemcům doporučujeme:
mapu z edice Klubu Českých turistů č. 55 Hrubý Jeseník v měřítku 1 : 50 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete stáhnout OpenStreet mapy ZDE.
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete ZDE.
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Nezbytné vybavení: Adekvátní množství finančních prostředků, evropský průkaz zdravotního pojištění, průkaz totožnosti, sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole (sněhové kotouče výhodou). Průvodce bude vybaven také lavinovým vyhledávačem (pípákem), sondou a lopatou. Pokud vlastníte lavinový set, není na škodu jej přibrat s sebou - proběhne ukázka vyhledávání. Na kurzu bude k dispozici do dvojice nebo trojice vždy jeden lavinový set, který budeme moci využít během praktického nácviku. Váš zájem o zapůjčení sněžnic za poplatek 250 Kč jste uvedli do poznámky v přihlášce.
Doporučené vybavení: Věci osobní hygieny, krém proti mrazu a slunci s UV filtrem (vícefaktorový bez obsahu vody), tyčinka na rty (také bez obsahu vody), lyžařské či sluneční brýle s UV filtrem, termoska, tužka, zápisník, fotoaparát, náhradní baterie (alkalické nebo lithiové, NE nabíjecí, ty v zimně rychle ztrácejí kapacitu), kvalitní čelovka, ...
Oblečení: Pevné boty do zimy buď s teplou vložkou, nebo teplé ponožky, případně podkolenky a vysoké návleky. Dále je vhodné oblečení pro venkovní aktivity - funkční spodní prádlo (Merino, Coolmax), tepelnou vrstvu (fleece, Merino) a větruodolné a nepromokavé svrchní oblečení (Gore-tex, Windstopper aj.). Čepice i teplé rukavice jsou samozřejmostí. Oblečení je dobré mít typu „cibule“, tj. více vrstev.
Strava: V ceně ubytování je polopenze (snídaně a večeře). V sobotu počítáme s krátkou návštěvou některé z místních restaurací s možností občerstvení. Na túry doporučujeme dostatek tekutin, termosku s teplým čajem a svačinu na celý den.
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete ZDE.

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.