Informace k zájezdu
Lago di Como

Úvodní stránka zájezdu Lago di Como ( Itálie, Alpy, Turistika nenáročná )

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3

Čekají nás středně náročné celodenní túry v různých částech kolem jezera, které si tak vychutnáme z různých úhlů pohledů. Převýšení se pohybuje většinou kolem 1000 m, max. nastoupáme až 1500 výškových metrů. Na túrách strávíme přibližně 6-7 hodin včetně přestávek. Budeme se pohybovat převážně v lesním terénu a na kamenitých horských stezkách, technická náročnost tras je nízká, přesto ale doporučujeme pevnou obuv a trekové hole. Po cestě bude možnost si doplňovat vodu z horských pramenů a studánek. Během tras není příliš možností k občerstvení, nicméně zásoby na jednotlivé dny lze dokoupit v dobře vybaveném obchůdku přímo v areálu kempu. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, ve kterém bude možné nechávat si během túr nepotřebné věci.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
https://www.yr.no/place/Italy/Lombardy/Lake_Como/
Během dne mohou v tomto období teploty dosáhnout i přes 20 °C a během noci se mohu pohybovat i pod 10 °C. Dále je nutno počítat s rychlými změnami počasí, které jsou pro tuto oblast typické zejména odpoledními bouřkami.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Pro informaci uvádíme některé ceny základních potravin a zboží: 1 kg chleba 1 €, 1 l vína 3-5 €, 1 kg ovoce 2-3 €, 10 dkg sýra 0,7 €, 1 l mléka 0,7-1 €, 10 dkg uzenin 0,7-1 €, pohlednice 0,25-0,4 €, pošt. známka 0,3 €.
Výměna peněz: Pro výpravy do Itálie si vyměňte eura. Množství záleží na každém. Doporučujeme si s sebou vzít navíc asi 30 € jako krizovou rezervu.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz/).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Kompass 91 Lago di Como, Lago di Lugano 1 : 50 000
Kompass 105 Lecco, Valle Brembana 1 : 50 000
V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Je nutné dodržet váhový limit zavazadel, tj. 20 kg a snažte se o maximální skladnost. Do velkého zavazadla si zabalte věci do kempu (turistický stan, spací pytel, …), náhradní oblečení, svačiny na doplnění energie na túry, … Do menšího batohu, se kterým budete chodit na túry, si předem připravte věci na túru prvního dne.
● Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, měnu příslušné země (viz Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartičku zahraničního cestovního pojištění.
● Doporučené vybavení: Spolehlivý turistický stan (nejlépe samonosný) do kempu, karimatku, spací pytel. Pro ubytované v apartmánech ideálně vlastní povlečení a ručníky (případné půjčení povlečení 7 €, ručníky 4 €). Větší batoh, do kterého je vhodné sbalit veškeré věci do kempu. Malý batoh (cca 30 l), do kterého se vejde vše potřebné ke strávení jednoho dne v přírodě. Potřeby osobní hygieny, krém s UV filtrem, sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší, pravidelně užívané léky, lžíci, ostrý nůž (nejlépe zavírací), světlo - "čelovku", láhve na vodu, tužku, zápisník, mapu, teleskopické hole, foťák a náhradní baterie, nabíječku na telefon, ...
● Oblečení: Kvalitní "rozchozené" boty do hor, sandály (aby si nohy po celodenní túře odpočinuly, na cestu do busu). Oblečení do pohody i nepohody volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, ..., 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots, ... (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko, ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů, plavky (možnost koupání v Lago di Garda), čepice, rukavice, pláštěnku (i na batoh).
● Strava pro zájezd s naší polopenzí: Misku + lžíci či příbor + hrníček na pití + utěrku, jídla na cesty dodávající energii (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy atd.), minimálně 1,5 l plastovou láhev na vodu. Základní potraviny je většinou možné dokoupit i na místě (pečivo, ovoce, zeleninu, …). Návrh jídla (pro inspiraci): štangle tvrdého salámu, slanina, chleba, ovesné vločky, sušené ovoce, sušené mléko, kondenzované mléko v tubě, čokolády, pudink do vody, čaj, šumivé tablety do vody, oplatky, džem, med, tvrdý sýr, tavené sýry, paštiky, slivovice, …
● Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum). V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.