Informace k zájezdu Lago di Garda

Úvodní stránka zájezdu Lago di Garda (Itálie, Dolomity, Alpy, Garda, Turistika horská, Víkendovky)

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Budeme se pohybovat v horském terénu do výšky 2200 m po horských stezkách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení - zejména oblečení a obuv. Zájezd zvládne člověk, který má dobrou fyzickou i psychickou kondici, aby zvládl denní túry s převýšením až 1000 metrů a časem chůze 5-7 hodin. Většina túr je kolem 6 hod a s převýšením cca 800 m. Náročnější túra je na Monte Altissimo, kdy budeme muset vlastními silami vystoupat až 1200 výškových metrů, ani tato by však neměla přesáhnout délku 7 hod. Vzhledem k poměrně husté síti turistických a cyklistických stezek a rozvinuté volnočasové infrastruktuře zde můžete realizovat celou řadu dalších aktivit. V blízkosti ubytování je několik půjčoven jízdních kol (MTB i silniční), na cyklostezkách v okolí kempu si můžete zaběhat či zajezdit na in-linech, zaplavat ve vodách Lago di Garda, … Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, ve kterém bude možné nechávat si během túr nepotřebné věci.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
http://www.meteogarda.it/
http://www.lagodigardameteo.it/weather/
Během dne mohou v tomto období teploty dosáhnout i přes 30 °C a během noci se mohu pohybovat pod 15 °C. Na horách může být však v tomto období chladněji, v nejvyšších polohách ještě můžeme narazit na sněhová pole. Dále je nutné počítat s rychlými změnami počasí, které jsou pro tuto oblast typické zejména odpoledními bouřkami.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Pro informaci uvádíme některé ceny v eurech (€): 1 kg chleba 1 €, 1 l vína 3-5 €, 1 kg ovoce 2-3 €, 10 dkg sýra 0,7 €, pizza 1,5-3 €, 1 l mléka 0,7-1 €, 10 dkg uzenin 0,7-1 €, pohlednice 0,25-0,4 €, pošt. známka 0,3 €. V autobusu si bude možné za české koruny koupit pivo, kávu, čaj, …
Výměna peněz: Pro výpravy do Itálie si vyměňte eura. Množství záleží na každém. Doporučujeme si s sebou vzít navíc asi 30 € jako krizovou rezervu.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu. Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Freytag a Berndt, číslo WKS 20 - Lago di Garda 1 : 50 000
Kompass 101 Rovereto, Monte Pasubio 1 : 50 000
Kompass 690 Alto Garda a Ledro 1 : 25 000
Kompass 691 Monte Baldo Nord 1 : 25 000
Kompass 687 Monte Stivo 1 : 25 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Další velmi podrobné turistické i cyklistické rastrové mapy pro aplikaci Locus a další ve fromátu .sqlitedb můžete stáhnout zde: https://goo.gl/rdo63m
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Je nutné dodržet váhový limit zavazadel, tj. 20 kg (vč. stanu) a snažte se o maximální skladnost. Do velkého zavazadla si zabalte věci do kempu (turistický stan, spací pytel, …), náhradní oblečení, svačiny na doplnění energie na túry, … Do menšího batohu, se kterým budete chodit na túry, si předem připravte věci na túru prvního dne.
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, měnu příslušné země (viz Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartičku pojištění léčebných výloh.
Doporučené vybavení: Spolehlivý turistický stan (nejlépe samonosný) do kempu, karimatku, spací pytel. Pro ubytované v apartmánech ideálně vlastní povlečení a ručníky (případné půjčení povlečení 7 €, ručníky 4 €). Větší batoh, do kterého je vhodné sbalit veškeré věci do kempu. Malý batoh (cca 30 l), do kterého se vejde vše potřebné ke strávení jednoho dne v přírodě. Potřeby osobní hygieny, krém s UV filtrem, sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší, pravidelně užívané léky, lžíci, ostrý nůž (nejlépe zavírací), světlo - "čelovku", láhve na vodu, tužku, zápisník, mapu, teleskopické hole, foťák a náhradní baterie, nabíječku na telefon, ...
Oblečení: Kvalitní "rozchozené" boty do hor, sandály (aby si nohy po celodenní túře odpočinuly, na cestu do busu). Oblečení do pohody i nepohody volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, ..., 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots, ... (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko, ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů, plavky (koupání v Lago di Garda), čepice, rukavice, pláštěnku (i na batoh).
Strava pro zájezd s naší polopenzí: Misku + lžíci či příbor + hrníček na pití + utěrku, jídla na cesty dodávající energii (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy atd.), minimálně 1,5 l plastovou láhev na vodu. Základní potraviny je většinou možné dokoupit i na místě (pečivo, ovoce, zeleninu, …). Návrh jídla (pro inspiraci): štangle tvrdého salámu, slanina, chleba, ovesné vločky, sušené ovoce, sušené mléko, kondenzované mléko v tubě, čokolády, pudink do vody, čaj, šumivé tablety do vody, oplatky, džem, med, tvrdý sýr, tavené sýry, paštiky, slivovice, …
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum). V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Kateřina Polášková - Dovolená u Lago di Garda 2012, Veronika Zahradníková - Lago di Garda na jaře 2013, Vladimír Červenka - Lago di Garda 2014.

 

Lago di Garda

Lago di Garda - horská turistika

 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy