Informace k zájezdu
Lago di Garda

Úvodní stránka zájezdu Lago di Garda ( Itálie, Garda, Dolomity, Alpy, Turistika horská )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Budeme se pohybovat v horském terénu do výšky 2200 m po horských stezkách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení - zejména oblečení a obuv. Zájezd zvládne člověk, který má dobrou fyzickou i psychickou kondici, aby byl schopen absolvovat túry kolem 6 hod a s převýšením cca 800 m. Náročnější túra je na Monte Altissimo, kdy budeme muset vlastními silami vystoupat až 1200 výškových metrů, ani tato by však neměla přesáhnout délku 7 hod. Vzhledem k poměrně husté síti turistických a cyklistických stezek a rozvinuté volnočasové infrastruktuře zde můžete realizovat celou řadu dalších aktivit. V blízkosti ubytování je několik půjčoven jízdních kol (MTB, silniční, e-kola), na cyklostezkách v okolí kempu si můžete zaběhat či zajezdit na in-linech, nebo si zaplavat ve vodách Lago di Garda. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, ve kterém bude možné nechávat si během túr nepotřebné věci.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
http://www.meteogarda.it/
https://lakegarda.gardasee.de/weather
Během dne mohou v tomto období teploty v horách dosáhnout i přes 20 °C a během noci se mohu pohybovat i pod 10 °C. Na horách může být však v tomto období chladněji, v nejvyšších polohách můžeme narazit na sněhová pole. Dále je nutno počítat s rychlými změnami počasí, které jsou pro tuto oblast typické zejména odpoledními bouřkami.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: chleba: 1-1,5 € za kg, sýr v obchodě: 2-4 € za 200 g, víno v obchodě: od 2 €, pizza v restauraci: 6-10 €, hlavní jídlo v restauraci: od 8 €, pivo v restauraci: 2-4 €, káva nebo víno v restauraci: od 1 €, zmrzlina: 1-2 €. V restauracích jsou obecně ceny cca 2x vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou cca o 40 % dražší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější než u nás. Doporučujeme si vzít kapesné 100-200 € na osobu. Celková výše útraty záleží jen na vašich chutích a představách o dovolené. Doporučujeme si vzít k předpokládané útratě navíc finanční rezervu cca 50-100 € na osobu.
Výměna peněz: Pro cestu do Itálie budete potřebovat eura, která je možné nakoupit ve všech směnárnách. Peníze v dostatečné výši doporučujeme vyměnit v ČR, na místě jsou koruny obtížně směnitelné. Téměř všude je možno platit kartou a vybírat peníze v bankomatech.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: www.pruvodcenakopce.cz).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Freytag a Berndt, číslo WKS 20 - Lago di Garda 1 : 50 000
Kompass 101 Rovereto, Monte Pasubio 1 : 50 000
Kompass 690 Alto Garda a Ledro 1 : 25 000
Kompass 691 Monte Baldo Nord 1 : 25 000
Kompass 687 Monte Stivo 1 : 25 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Další velmi podrobné turistické i cyklistické rastrové mapy pro aplikaci Locus a další ve fromátu .sqlitedb můžete stáhnout zde: https://goo.gl/rdo63m
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Je nutné dodržet váhový limit zavazadel, tj. 20 kg a snažte se o maximální skladnost. Do velkého zavazadla si zabalte věci do kempu (turistický stan, spací pytel, …), náhradní oblečení, svačiny na doplnění energie na túry, … Do menšího batohu, se kterým budete chodit na túry, si předem připravte věci na túru prvního dne.
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, měnu příslušné země (viz Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartičku zahraničního cestovního pojištění.
Doporučené vybavení: Spolehlivý turistický stan (nejlépe samonosný) do kempu, karimatku, spací pytel. Z důvodu předepsaných váhových limitů pro autobus a omezené plochy ke stanování v kempu zvolte adekvátní velikost stanu (pokud cestujete sami či s jedním spolucestujícím, vhodný je stan menší či střední velikosti). Pro ubytované v apartmánech je v ceně zahrnuto povlečení a ručníky (případná výměna 5 €). Větší batoh, do kterého je vhodné sbalit veškeré věci do kempu. Malý batoh (cca 30 l), do kterého se vejde vše potřebné ke strávení jednoho dne v přírodě. Potřeby osobní hygieny, krém s UV filtrem, sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší, pravidelně užívané léky, lžíci, ostrý nůž (nejlépe zavírací), světlo - "čelovku", láhve na vodu, tužku, zápisník, mapu, teleskopické hole, foťák a náhradní baterie, nabíječku na telefon, ...
Oblečení: Kvalitní "rozchozené" boty do hor, sandály (aby si nohy po celodenní túře odpočinuly, na cestu do busu). Oblečení do pohody i nepohody volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, ..., 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots, ... (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko, ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů, plavky (možnost koupání v Lago di Garda), čepice, rukavice, pláštěnku (i na batoh).
Strava pro zájezd s naší polopenzí: Misku + lžíci či příbor + hrníček na pití + utěrku, jídla na cesty dodávající energii (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy atd.), minimálně 1,5 l plastovou láhev na vodu. Základní potraviny je většinou možné dokoupit i na místě (pečivo, ovoce, zeleninu, …). Návrh jídla (pro inspiraci): štangle tvrdého salámu, slanina, chleba, ovesné vločky, sušené ovoce, sušené mléko, kondenzované mléko v tubě, čokolády, pudink do vody, čaj, šumivé tablety do vody, oplatky, džem, med, tvrdý sýr, tavené sýry, paštiky, slivovice, …
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum). V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.
Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Veronika Zahradníková - Lago di Garda na jaře 2013

Video ze zájezdu Lago di Garda 2017 (autor: Marián Vozárik):