Informace k zájezdu Lago di Garda

Úvodní stránka zájezdu Lago di Garda (Itálie, Dolomity, Alpy, Garda, Turistika horská)

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Budeme se pohybovat v horském terénu do výšky 2200 m po horských stezkách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení - zejména oblečení a obuv. Zájezd zvládne člověk, který má dobrou fyzickou i psychickou kondici, aby zvládl denní túry s převýšením až 1000 metrů a časem chůze 5-7 hodin. Většina túr je kolem 6 hod a s převýšením cca 800 m. Náročnější túra je na Monte Altissimo, kdy budeme muset vlastními silami vystoupat až 1200 výškových metrů, ani tato by však neměla přesáhnout délku 7 hod. Vzhledem k poměrně husté síti turistických a cyklistických stezek a rozvinuté volnočasové infrastruktuře zde můžete realizovat celou řadu dalších aktivit. V blízkosti ubytování je několik půjčoven jízdních kol (MTB i silniční), na cyklostezkách v okolí kempu si můžete zaběhat či zajezdit na in-linech, zaplavat ve vodách Lago di Garda, … Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, ve kterém bude možné nechávat si během túr nepotřebné věci.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
http://www.meteogarda.it/
http://www.lagodigardameteo.it/weather/
Během dne mohou v tomto období teploty dosáhnout i přes 25 °C a během noci se mohu pohybovat okolo 10 °C. Na horách může být však v tomto období chladněji, v nejvyšších polohách ještě můžeme narazit na sněhová pole. Dále je nutné počítat s rychlými změnami počasí, které jsou pro tuto oblast typické zejména odpoledními bouřkami.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Pro informaci uvádíme některé ceny v eurech (€): 1 kg chleba 1 €, 1 l vína 3-5 €, 1 kg ovoce 2-3 €, 10 dkg sýra 0,7 €, pizza 1,5-3 €, 1 l mléka 0,7-1 €, 10 dkg uzenin 0,7-1 €, pohlednice 0,25-0,4 €, pošt. známka 0,3 €. V autobusu si bude možné za české koruny koupit pivo, kávu, čaj, …
Výměna peněz: Pro výpravy do Itálie si vyměňte eura. Množství záleží na každém. Doporučujeme si s sebou vzít navíc asi 30 € jako krizovou rezervu.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu. Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Freytag a Berndt, číslo WKS 20 - Lago di Garda 1 : 50 000
Kompass 101 Rovereto, Monte Pasubio 1 : 50 000
Kompass 690 Alto Garda a Ledro 1 : 25 000
Kompass 691 Monte Baldo Nord 1 : 25 000
Kompass 687 Monte Stivo 1 : 25 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Další velmi podrobné turistické i cyklistické rastrové mapy pro aplikaci Locus a další ve fromátu .sqlitedb můžete stáhnout zde: https://goo.gl/rdo63m
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

DDo velkého zavazadla si zabalte věci do kempu (stan, spací pytel, …), náhradní oblečení, svačiny na doplnění energie na túry, … Do menšího batohu, se kterým budete chodit na túry si předem připravte věci na túru prvního dne.
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, měnu příslušné země (viz Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartičku pojištění léčebných výloh.
Doporučené vybavení: Spolehlivý stan (nejlépe samonosný) do kempu, karimatku, spací pytel.
Větší batoh, do kterého je vhodné sbalit veškeré věci do kempu. Malý batoh (cca 30 l), do kterého se vejde vše potřebné ke strávení jednoho dne v přírodě. Potřeby osobní hygieny, krém s UV filtrem, sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší, pravidelně užívané léky, lžíci, ostrý nůž (nejlépe zavírací), světlo - "čelovku", láhve na vodu, tužku, zápisník, mapu, teleskopické hole, foťák a náhradní baterie, nabíječku na telefon, ...
Oblečení: Kvalitní "rozchozené" boty do hor, sandály (aby si nohy po celodenní túře odpočinuly, na cestu do busu). Oblečení do pohody i nepohody volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, ..., 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots, ... (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko, ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů, plavky (koupání v Lago di Garda), čepice, rukavice, pláštěnku (i na batoh).
Strava pro zájezd s naší polopenzí: Misku + lžíci či příbor + hrníček na pití + utěrku, jídla na cesty dodávající energii (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy atd.), minimálně 1,5 l plastovou láhev na vodu. Základní potraviny je většinou možné dokoupit i na místě (pečivo, ovoce, zeleninu, …). Návrh jídla (pro inspiraci): štangle tvrdého salámu, slanina, chleba, ovesné vločky, sušené ovoce, sušené mléko, kondenzované mléko v tubě, čokolády, pudink do vody, čaj, šumivé tablety do vody, oplatky, džem, med, tvrdý sýr, tavené sýry, paštiky, slivovice, …
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum). V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.
• Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, tj. 15-20 kg a snažte se o maximální skladnost.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Kateřina Polášková - Dovolená u Lago di Garda 2012, Veronika Zahradníková - Lago di Garda na jaře 2013, Vladimír Červenka - Lago di Garda 2014.

 

Lago di Garda

Lago di Garda - horská turistika

 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy