Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Jižnímu okraji italských Alp dominují ohromná ledovcová jezera a nad nimi tyčící se bílé skalní stěny, hory vysoké přes 2000 m, dole lemované vinicemi a olivovými háji. Lago di Garda, modrý klenot zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 65 m zvedají až do výšky 2200 m, je rájem horolezců, paraglidistů, cyklistů, windsurfařů a samozřejmě i horských turistů. Lago di Garda je díky své poloze a nízké nadmořské výšce vyhledáváno milovníky outdoorových sportů i v jarních a podzimních měsících, kdy zde panují velice příjemné teploty a slunečné počasí.

Čekají nás příjemné výšlapy s nádhernými výhledy v překrásné přírodě, kde se přirozeně snoubí stopy lidské kultury až z doby římské s přírodou Alp i blízkým Středozemním mořem. Budeme se pohybovat v blízkosti jezera Lago di Garda s takřka středomořskou atmosférou, i v nejvyšších, typických alpských polohách přilehlých hřebenů. Na hřebeni Monte Balda vystoupíme na Monte Altissimo di Nago (2079 m), pokusíme se zdolat vrchol Monte Cornetto (2180 m) nad městem Trento a navštívíme i několik historických památek v okolí měst Arco a Riva del Garda. K večernímu posezení jistě oceníme kvalitní italské víno a olivy. Určitě také nepohrdneme koupáním ve vodách Lago di Garda.

Denně strávíme na túrách nejčastěji 6 hodin a překonáme převýšení okolo 800 m. Náročnější bude výstup na Monte Altissimo di Nago, kdy budeme muset vlastními silami vystoupat až 1200 výškových metrů. Půjde však o technicky snadné túry po klasických turistických stezkách a chodnících. Pokud se rozhodnete vynechat některý den náš program, můžete svůj čas věnovat relaxu na pláži nebo si v několika nedalekých obchodech vypůjčit horské, silniční či elektrokolo. V květnovém a zářijovém termínu budeme spát ve vlastních stanech v kempu u Lago di Garda, případně v nedalekých apartmánech, a dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. O prázdninách nás bude hostit tříhvězdičkový hotel, asi 300 m od pláže jezera, s hotelovými snídaněmi. Doprava a místo noclehu jsou v některých termínech společné s cyklistickými zájezdy Lago di Garda na kole a Lago di Garda MTB a vždy společné se zájezdem Lago di Garda - ferraty.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska do Itálie.
  • 2. den: Z obce Dro (123 m) výlet podél řeky Sarche k římskému mostu Ponte Romano u obce Ceniga (117 m), výstup přes Monte Colt (437 m) na hřeben Colodri (400 m), prohlídka hradu Castello di Arco a návštěva historického centra města Arco. Přesun do Torbole či Rivy. (6 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
  • 3. den: Od obce San Giacomo (1200 m) výstup na Monte Altissimo di Nago (2079 m) s chatou Rif. Altissimo Damiano Chiesa (2059 m) a fantastickým výhledem na celé Lago a okolní hory. Poté k horní stanici lanovky (1752 m), sjezd do obce Malcesine a odtud lodí do Rivy nebo Torbole. (6 hod, ↑ 1200 m, ↓ 650 m)
  • 4. den: Horská túra v oblasti Monte Bondone: Z Palu di Bondone (1550 m) přes vrcholy Cima Verde (2102 m), Dosso d'Abramo (2133 m) a Monte Cornetto (2180 m), s artefakty bojů 1. světové války a výhledy na město Trento, údolí Adige a na skupinu Brenta. (6 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m)
  • 5. den: Z údolí řeky Ponale, vytékající z Lago di Ledro (652 m), výstup na rozervaný hřeben tvořící západní břeh Gardského moře s úchvatnými výhledy, sestup kolem Cima Grotta Daei (1301 m) do historického středu a přístavu městečka Riva (70 m) (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 1000 m). Po odpočinku na pláži podvečerní odjezd, noční přejezd Rakouska.
  • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

U termínů č.459 a 4594 3x ve vlastních stanech v kempu Maroadi přímo na břehu Gardského jezera v městečku Torbole, do centra je to asi 5 min. Možné je i ubytování v apartmánech Maroadi za příplatek 1500 Kč/os. Jedná se o třípokojové apartmány se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem, kuchyní a koupelnou celkově až pro 4-6 osob. Pro ubytované v apartmánech je v ceně zahrnuto povlečení a ručníky (případná výměna 5 €). Apartmány leží cca 600 m od kempu, kam je třeba docházet na naši polopenzi. Svůj zájem o ubytování v apartmánu uveďte, prosím, již do přihlášky. Wifi je v apartmánech zdarma, v kempu za poplatek 5 €/5 hod.

U termínů č.4592 a 4593 3x ve 2-4lůžkových pokojích hotelu Primo v městečku Riva del Garda, asi 300 m od pláže. Pokoje mají klimatizaci, vlastní koupelnu, satelitní TV, telefon, fén a většinou balkon. Jistotu 2lůžkového pokoje vám zajistíme za příplatek 800 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. V hotelu je restaurace a pizzeria, výtah a wifi.

Apartmány a pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V termínech č.459 a 4594 vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Lze také využít řadu místních restaurací a pizzerií. Přímo v kempu je restaurace a obchůdek, kde je možno dokoupit základní potraviny.

V prázdninových termínech č.4592 a 4593 dostanete v hotelu kvalitní snídaně, na večeře je možno využít hotelovou restauraci a pizzerii (špagety a saláty od 10 €, pizza od 6 €) či řadu restaurací a pizzerií v okolí.

Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Lago di Garda

Lago di Garda

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Turistika v horských skupinách Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Livigno - turistika v italském Tibetu

Horská turistika na pomezí Itálie a Švýcarska

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Zillertálské Alpy

Jednodenní túry v okolí Mayrhofen (Rakousko)

Dolomity - Adamello a Brenta

Pohodová turistika v okolí Madonny di Campiglio (Dolomity)

Stubaiské Alpy - přechod po chatách

Přechod legendární Stubaier Höhenweg v jižním Tyrolsku