Informace k zájezdu
Norsko na běžkách

Úvodní stránka zájezdu Norsko na běžkách ( Norsko, Evropa letecky, Zimní zájezdy na hory, Letecké zájezdy, Běžky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-3


Náročnost zájezdu bude záležet na každém z vás, jak se k tomu postaví. Délky denních tras si můžete zvolit podle svých fyzických i psychických možností, ale hlavně i s ohledem na počasí. Středisko Sjusjoen nabízí neomezené množství běžeckých stop, některé jsou upravovány denně, jiné jednou za dva dny.
Okolní krajina je mírně zvlněná. Cesty mají relativně mírná stoupání či klesání, prudké svahy se zde téměř nevyskytují. Při slunečném počasí je lépe zvolit otevřené pláně a naopak za silnějšího větru je příjemnější pohyb v lesnatých úsecích. Opravdu záleží na každém z vás, zda zájezd pojme jako pohodový běžkařský pobyt nebo bude vyrážet daleko do okolí a večer si přidá ještě na osvětleném okruhu, případně nakolik bude navštěvovat místní restaurace.
K dobré orientaci v terénu nám poslouží i zdější síť map. Na každé křižovatce či odbočce je mapa běžeckých tras s označením místa, kde se nacházíte a s uvedením délek okolních úseků. Každý si může jednoduše svoji trasu naplánovat a spočítat, a hlavně průběžně víte, kde se nacházíte.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

V ceně letenky je jedno palubní zavazadlo hmotnosti 10 kg a rozměrech 30×20×38 cm, do kterého se vám při úsporném balení vejde vše potřebné oblečení a obuv. Chata je vybavena pračkou a sušičkou, a proto není potřeba si brát velké množství oblečení. Při vybavení na běžky počítejte s více tenčími vrstvami. Nezapomeňte na opalovací krém a sluneční brýle, batoh na běžky, termosku na čaj a potřebné léky. Jídlo si vezměte pouze na cestu, vše ostatní je možné nakoupit výhodněji na místě než si připlácet za další zavazadlo.