Rakousko - Pitztalský ledovec

Lyžování, snowboarding, ledovec Piztaler Gletscher

Zájezd Rakousko - Pitztal v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat z našich dalších zimních zájezdů (např. Rakousko, Ukrajina, Slovensko, Bosna a Hercegovina) nebo sněžnicových kurzů a přechodů hor.

Zajímá vás zimní dovolená v Rakousku? Vyberte si z nabídky naší sesterské CK Puxtravel: lyžování v Rakousku - lyžování v Itálii - lyžování ve Francii

CK Alpina zájezd Rakousko - Pitztal v letošním roce nemá v nabídce, můžete si vybrat z dalších zimních zájezdů na Balkán a východ (např. Rakousko, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Makedonie, Slovensko) nebo sněžnicových kurzů a přechodů hor.

Nechte se unést do světa věčného sněhu a ledu! Údolí Pitztal je pravým rájem všech milovníků hor. Pokud se rádi proháníte na dvou prkénkách či jedné „fošně“, můžete se připravit na celkem 100 km sjezdovek všech obtížností. Nadmořská výška přes 3000 m zaručuje nepřekonatelné výhledy na okolní alpské štíty, především na druhou nejvyšší horu Rakouska - Wildspitze (3768 m), která je doslova na dosah ruky. Ubytováni budeme na chatě určené jen pro nás, náš průvodce se bude aktivně účastnit celého programu, kuchař nám nachystá bohatou polopenzi a točené pivo za naše ceny usnadní regeneraci po celodenním ježdění.

Přednosti zájezdu do oblasti Pitztal:

  • nejvýše položený skiareál v Rakousku, kde si každý najde "svoje" sjezdovky
  • stoprocentní jistota sněhu na ledovci
  • večerní program na chatě (v ceně je i sud piva)
  • bohatá polopenze od našeho kuchaře

Střediska - ledovec Pitztal, Riflsee

Skiareál Pitztaler Gletscher: skiareál plný superlativů a jeden z nejvyšších ve východních Alpách. Vleky Vás vyvezou až do neuvěřitelné výšky 3440 m na vrchol Hinterer Bunnenkogel! Majestátní horu Wildspitze budete mít jako na dlani. Na následný sjezd se můžete vydat některou z nádherně upravených sjezdovek. Naleznete zde 5 km těžkých sjezdů, 16 km středně těžkých a 7 km lehkých tratí, z nichž některé jsou v horní části areálu, takže si velehorské ježdění užijí i začátečníci. Celkové převýšení areálu je 1700 m. Na nejvyšší vrchol Vás vyveze soustava mnoha lanovek a vleků, především unikátní Gletscher U-Bahn, což je přibližovací podzemní dráha, a Pitz Panorama Gondel, která vás vyveze až do oblak (3440 m). Na horní stanici U - Bahn expresu (1760 m) je také rozsáhlý Fun Park s U-rampou, skoky a dalšími vychytávkami. Provozní doba lanovek a vleků je 8:30 - 16:30 hodin.

Skiareál Rifflsee: 20 km sjezdových tratí přímo naproti areálu Gletscher. Opět zde najdete celé spektrum tratí, které vyhovují všem zájemcům o snowboarding, carving, telemark a spoustu dalších zimních radovánek. Tratě jsou rovnoměrně rozděleny do všech obtížností, a tak si zde vybere každý. I když tento areál není tak majestátní jako "ledovec", i tak Vás kabinová lanovka vyveze do výšky 2800 m. Provozní doba vleků: 9:00 - 16:00 hodin.

Skialpinismus a freeride: Oblast je vyhlášenou Mekkou skialpinismu a freeridu. Lanovky ve skiareálu lze využít k dopravě do sedla Mittelbergjoch (3160 m) nad ledovcem Taschachferner a odtud si můžete vychutnat parádní freeride sjezd po ledovci do údolí, odkud jsou to cca 3 km zpět k vleku. Pro ostřílené harcovníky se nabízí výstup na druhou nejvyšší horu Rakouska - Wildspitze (3768 m), která je oblíbeným cílem skialpinistů.

Běžky: V celém údolí jsou perfektně upravené běžecké trasy (celkem 40 km). K tréninku je používají výkonnostní sportovci i běžní turisté. Tratě vedou přímo před chatou. Pokud Vás tedy omrzí sjezdování, lze si protáhnout tělo i na běžkách. Profily jsou mírné a k dopravě je možné využít skibus. Rolba projíždí trasu pro běžkaře také v údolí Taschachtal, takže se můžete projet až k moréně stejnojmenného ledovce ve výšce 2000 m!

Předběžný program zájezdu

  • 1. den: Ranní (zájezdy 152, 1523, 1525) nebo večerní (1522, 1524) odjezd z ČR, ubytování.
  • 2. - 4. den: Celodenní lyžování a snowboarding ve skiareálech ledovec Pitztal a Riflsee nebo skialp, běžky.
  • 5. den: Vyklizení pokojů, lyžování a večerní odjezd domů.
  • 6. den: Návrat v ranních hodinách.

U nočního přejezdu se začíná přímo lyžováním, k místu ubytování autobus nezajíždí. Odjezdový den již není možné po lyžování využít chatu z důvodu její omezené kapacity.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování Ubytování A: V horské chatě Alpen Haus uprostřed údolí ve vesničce Neurur. K dispozici jsou jednoduše zařízené 2 a 3 lůžkové pokoje. Na některých z nich je možnost přistýlky. Za příplatek 300 Kč/os./3 noci nebo 400 Kč/os./4 noci je možné přiobjednat dvoulůžkový pokoj se sociálním zařízením - uveďte to, prosím, do poznámky v přihlášce. Pro ostatní pokoje je sociální zařízení společné na chodbě. Celou chatu (včetně obou společenských místností) budeme mít pouze pro sebe, což dává prostor pro večerní program typu Anděl na horách, a náš průvodce se rázem promění v kulturního referenta. Všechny hudební nástroje jsou povoleny. Vzdálenost ubytování od vleků je cca 8 minut skibusem. Zastávka je přímo u chaty.

Polopenze Stravování: Během Vašeho pobytu bude pro Vás připravena vydatná a pestrá polopenze formou "švédského stolu". U snídaně nebude kromě běžné nabídky (pečivo, máslo, sýr, salám, marmeláda) chybět ovoce nebo zelenina, cereálie, jogurt či vejce. Večeře bude kromě polévky nabízet masové i nemasové druhé jídlo v dostatečném množství a salát. Není nic lepšího než dát si po celodenním lyžování pořádný nášup! O pitný režim v době jídla také nemusíte mít obavy - k snídani čaj, káva a mléko, k večeři čaj nebo ovocná šťáva. Točené pivo bude za české ceny.

Skibus: Přímo od obou chat jezdí zdarma skibus ve 20 minutových intervalech. Jízda do skiareálu trvá cca 8 minut. Pro jízdu skibusem zdarma je nutné mít lyžařskou výstroj.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň

Rakousko - Pitztalský ledovec

Rakousko - Pitztalský ledovec

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ukrajina - lyžování na Dragobratu a v Bukovelu

Lyžování, snowboarding a freeride na Zakarpatské Ukrajině

Makedonie - lyžování na Popově Šapce a v Mavrovu

Lyže, snowboard, freeride v pohoří Šar Planina a Bistra Planina

Silvestr na Zakarpatské Ukrajině

Toulky krajem Nikoly Šuhaje, sněžnice, lyžování a místní folklór

Bosna a Hercegovina - lyžování u Sarajeva

Lyžování na olympijských sjezdovkách pohoří Bjelašnica a Jahorina

Makedonie - přechod na sněžnicích

Sněžnicový přechod pohoří Šar Planina a Bistra Planina